• کدخبر: 20120
  • تاریخ انتشار خبر: ۳:۳۸ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۲/۱۰/۱۴
  • چاپ خبر

نشست خبری چهاردهمین جشنواره مردمی فیلم عمار استان اصفهان

نشست خبری چهاردهمین جشنواره مردمی فیلم عماراستان اصفهان، صبح امروز در خانه هنرمندان اصفهان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اصفهان بیدار، نشست خبری چهاردهمین جشنواره مردمی فیلم عماراستان اصفهان، صبح امروزشنبه ۱۴دی ماه در خانه هنرمندان اصفهان برگزار گردید.

دبیر چهاردهمین جشنواره مردمی فیلم عماراستان اصفهان با اشاره به این مطلب که پایه و اساس تشکیل جشنواره، وقایع ۹ دی سال ۸۸ و صورت گرفتن حرکت خودجوش مردمی می باشد، گفت نخبگان فرهنگی تصمیم به جمع آوری آرشیوی از مستندات تصویری ۹ دی و قبل و بعد انتخابات ۸۸سال گرفتند که تبدیل به جشنواره شد.

معین مؤمنیان دلیل مردمی نام گرفتن جشنواره را حرکت مردمی و کلید خوردن قضایای ۹ دی توسط مردم و عنوان جشنواره عمار را بخاطر تفکر شیعی و همچنین بیانات مقام معظم رهبری بیان کرد و افزود: در این جشنواره هر دو مخاطب از آحاد مردم هستند.

وی به بخش ویژه جشنواره امسال، ” فیلم ما ” اشاره کرد و گفت :در این بخش هر شخص مبتدی نیز می تواند با یک دوربین ساده و یا گوشی همراه خود شرکت نماید.

دبیر جشنواره فیلم عمار در اصفهان خاطر نشان کرد: بیش از۲۲۰۰ اثر به جشنواره ارسال شده که حدود ۷۰۰ اثرخارجی از ۷۰ کشور و ۱۵۰۰اثر ازکل کشور می باشد همچنین ۵۰ هیئت انتخاب (که در لحظات آخر به ۷۰ هیئت رسید) این آثار را بررسی نموده و ۲۲۰۰ اثر به جشنواره راه یافتند.

وی به زمان ارسال آثار از۱۵ تا ۳۰ آذرماه سال جاری اشاره کرد و گفت: این آثار در قالب فیلم های مستند، داستانی ، فیلم کوتاه ، کلیپ و تیزر و انیمیشن ارائه شده است.

مؤمنیان موضوعات اصلی جشنواره را نقد درون گفتمانی، روش ها و ریزش ها و دستاوردهای فتنه ۸۸، اقتصاد مقاومتی، تاریخ معاصر ایران به ویژه چهره های شاخص در ۱۵ سال قبل از انقلاب بر شمرد و گفت: جشنواره از ۱۳ تا ۲۱دیماه در تهران به عنوان محل اصلی جشنواره و در اصفهان از۱۴ تا ۲۳ دیماه سال جاری برگزار می شود.

وی افزود: این جشنواره بر خلاف بقیه جشنواره های سینمایی فقط به تکنیک اهمیت داده نمی شود بلکه اول بحث محتوا و موضوع داوری می شود بعد تکنیک.

مؤمنیان در خصوص مکان اکران توضیح داد: مبنای مکان اکران، مکان هایی است که مردم در ان جمع شده باشند که اولین مکان، مساجد و پایگاه های بسیج می باشد.

وی تاکید کرد: چون اکران مردمی است زمان آن را محدود نکردیم و از ۱۳ دی تا ۲۲بهمن و بعد از آن نیز نیز برای مناسبت ها امکان اکران می باشد.

دبیر جشنواره فیلم عمار در اصفهان خاطر نشان نمود: یکی از مصادیق این عماریون شهدا و خانواده شهدا هستند و اتفاق خوبی که افتاد قرار شد جشنواره اصفهان به نام یکی ازشهدای شاص اصفهان نامگذاری شود که با مشورت و رای زنی یکی از شهدا که ابعاد شصیتی ویژه ای داشت و ناشناخته مانده بود به نام شهید اصغر لاوی انتخاب شد.

وی در پایان صحبت خود گفت: درهر قسمت ۳ اثر برگزیده خواهیم اشت، بهترن فیلم جشنواره، بهترین فیلم از دید مردم، بهترین فیلم شرکت کنندگان اصفهانی.

مردم میزبان جشنواره فیلم عمار هستند

فرهادی مسئول ستاد اکران های مردمی با اشاره این مطلب که ۱۰۰مکان تقاضای اکران در اصفهان داشتند گفت: شاخصه هایی که برای اکران در نظر گرفتیم این است که مکان ها فرهنگی باشد، از جمله پایگاه های بسیج ، خانه های شهید و خانواده شهدا آموزش و پرورش ، حوزه های علمیه، زندان هاو کانون های اصلاح و تربیت خانواده زندانیان و هیأت مذهبی شاخص استان می باشد.

وی با بیان این موضوع که یکی از اهداف جشنواره دغدغه مندکردن افراد هنرمند و هنرمند کردن افراد دغدغه مند می باشد افزود : برگزاری کارگاه های آموزشی برای این افراد در نظر گرفته شده که بعد از اختتامیه جشنواره تهران از طریق تبلیغات شهری اطلاع رسانی می شود.

فرهادی بیان داشت: برای درخواست اکران می توان ازطریق مراجعه به سایت عمار و یا مراجعه به دبیرخاه جشنواره اصفهان واقع در موزه خط و یا ارسال کلمه ” اکران ” به سامانه پیامک ۳۰۰۰۱۸۰۱ اقدام نمود.

اکران عمومی جشنواره در سالن صائب

حجه الاسلام تیموری دبیر اجرایی جشنواره اصفهان در خصوص تبلیغات صورت پذیرفته گفت : بخشی از تبلیغات، تبلیغات شهری بوده ، تعدادی از طریق سایت و لینک لوگو و تعدادی نیز از طریق ارسال پیامک صورت گرفته است و همه اطلاعات در سایت جشنواره اصفهان WWW.AMMARESF.IR موجود است.

وی افزود: در تاریخ های ۱۷و ۲۱ دیماه در سالن سوره ویژه اهالی سینما از ساعت ۸تا۱۰ شب ، از۱۷ تا ۱۹ دیماه در سالن صائب اکران عمومی داریم. افتتاحیه جشنواره نیز امروز۱۴ دی ماه ساعت ۱۸ در سالن سوره می باشد و اختتامیه ۲۳ دیماه در سالن سپاهان برگزار خواهد شد.

دبیر اجرایی جشنواره عمار در اصفهان، چهره های مردمی شاخصی که قرار است تجلیل شوند را شهید لاوی، شهید تورجی زاده، استاد پرورش و استاد حریرچیان ذکر کرد و اظهار داشت: سخنران مراسم حجه الاسلام رهبر می باشد.

وی نهاد های یاری دهنده جشنواره را کانون های فرهنگی مذهبی ، حوزه هنری برشمرد و خاطر نشان کرد صدا و سیمای استان در باکس خبری برنامه صبح اصفهان در بحث اطلاع رسانی به ما کمک نمود.

فرزند شهید لاوی از خاطرات پدر گفت

در پایان نشست فرزند شهید لاوی به بیان خاطراتی از پدر و بیان بعضی از ویژگی های شخصیتی و فعالیت های این شهید پرداخت.

انتهای پیام / ر۱

درج دیدگاه

آخرین اخبار