• کدخبر: 31187
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۲۸ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۳/۰۳/۱۰
  • چاپ خبر
مصطفی حر:

۶۰ درصد بیماران شکاف کام و دهان خیریه حضرت امام حسین (ع) اصفهان از نقاط دیگر کشور هستند

مدیر عامل خیریه حضرت امام حسین (ع) گفت: ۲ هزار پرونده درمانی در این مرکز وجود دارد که از این تعداد ۴۸۰ پرونده نیازمند از کل کشور هستند که ۶۰ درصد از نقاط مختلف کشور هستند.

به گزارش خبرنگار اصفهان بیدار، مدیر عامل خیریه حضرت امام حسین (ع) اصفهان؛ ویژه بیماران شکاف لب و کام، با بیان این که خیریه حضرت امام حسین (ع) در سال ۱۳۸۸ راه اندازی شده است؛ اظهار داشت: ۲ هزار پرونده درمانی در این مرکز وجود دارد که از این تعداد ۴۸۰ پرونده نیازمند از کل کشور هستند که ۶۰ درصد از نقاط مختلف کشور هستند.

مصطفی حر افزود: هسته اولیه این مرکز، خیرین و پزشکان سلامت و خانواده هایی هستند که با این بیماری درگیر بودند. من خودم از خانواده های شکاف لب و کام هستم و برای اولین بار که به پزشک مراجعه کردم و دکتر معمارزاده را دیدم گفتم که چرا هیچ انجمنی از این بیماران حمایت نمی کند و پس از آن فکر تشکیل این مرکز شکل گرفت و این هسته را گسترش دادیم.

وی تصریح کرد: در ابتدا متوجه شدیم که این بیماری از نظر هزینه و سطح علمی از جایگاه خوبی برخودار نیست و از پروفسور تاوای رییس تیم شکاف لب و کام آمریکا، پروفسور قاسمی و پروفسور ایوب خواستیم تا دوره های مختلف آموزش علمی را به دیگر پزشکان اموزش دهند.

حر با بیان این که کارگاه های آموزشی و سه همایش کشوری با همکاری دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد؛ تصریح کرد: در این راستا اساتید و متخصصین داخل کشور با زمینه آموزش این بیماری و روش های نوین جراحی آشنا شدند.

مدیر عامل خیریه حضرت امام حسین (ع) عنوان کرد: این بیماری قابل درمان است و اگر بیماری با شکاف لب و کام متولد شود دیگر این نگرانی وجود ندارد که بهبودی پیدا کند.

حر با اشاره به این که یک بیمار شکاف کام و دهان نیاز به ۱۰ تا ۱۳ عمل جراحی دارد؛ خاطر نشان کرد: این بیماران باید تحت نظارت و کنترل باشند و برای مراقبت های قبل و بعد از عمل باید به خانواده ها آموزش داده شود تا مسیر درمان برای آنها مشخص شود.

وی افزود: مراقبت های پرستاری در بیمارستان انجام می شود و مراقبت های بعد از عمل است که خانواده ها باید با نحوه برخورد با کودک آشنا شوند.

حر ادامه داد: هر بیمار پس از عمل به ۱۲ جلسه گفتار درمانی نیاز دارد؛ همچنین مراقبت های دندانپزشکی که لازم است این مراقبت ها صورت گیرد. در این مرکز گفتار درمانی و دندانپزشکی انجام می شود و مراقبت از هوش و تست شنوایی انجام می شود.

وی افزود: در این مرکز با راه اندازی مرکز شنوایی این معضل حل شده و به طور کل مسیر درمان از ابتدای آموزش به متخصصین و خانواده ها و اعمال جراحی و مراقبت های پس از عمل در کلینیک لبخند انجام می شود. در این مرکز تمام این اقدامات به صورت اختصاصی انجام می شود و منجر به نتایج متفاوت شده است. دندانپزشکی و ارتودنسی دارد و افراد مختلف از نقاط مختلف شهر در اصفهان ساکن شدند تا بتوانند کار گفتار درمانی را در این مرکز انجام دهند. تمام این اتفاقات به کمک خیرین انجام شده است.

مدیر عامل خیریه حضرت امام حسین (ع) خاطر نشان کرد: به لطف خداوند توانستیم به این نقطه برسیم و امیدواریم با حمایت هایی که از طرف دولت و مسوولین داریم بتوانیم اقدامات دیگری برای بیماران شکاف لب و کام انجام دهیم.

حر با اشاره به این که این موضوع یک رشته دانشگاهی را می طلبد عنوان کرد: باید یک رشته دانشگاهی برای این کار ایجاد شود تا متخصصان در این رشته بتوانند به بهترین نحو به بیماران خدمت رسانی کنند.

وی به خرید تجهیزات درمانی و دو دستگاه پیشرفته شنوایی سنجی و تجهیزات سخت و نرم افزاری در این کلینیک اشاره کرد و افزود: تولید شیشه شیر مخصوص کودکان شکاف لب و کام است که با هزینه ای بالغ بر ۲۲۰ تا ۳۰۰ هزار تومان در این مرکز خریداری شده به قیمت ۷۰ هزار تومان در اختیار خانواده ها قرار داده ایم. یک گروه از مهندسین برای تولید این شیشه تشکیل شد. پس از یکسال فعالیت قالب های آن ساخته شد و با این قالب های تهیه شده توانستیم آن را به تولید انبوه برسانیم و در حال دریافت مجوزها برای تولید انبوه هستیم که اگر این اتفاق بیفتد؛ برآورد ما مبلغی بین ۲۵ تا ۳۵ هزار تومان است تا خانواده های بیماران به راحتی بتوانند به آن دسترسی پیدا کنند.

حر تصریح کرد: آمار جهانی شکاف کام و دهان یک به ۵۰۰ و یک به ۷۰۰ نفر است.

وی هزینه درمان یک بیمار در مجموع تا بهبود کامل را ۳۰ تا ۵۰ میلیون اعلام کرد و اضافه کرد: این هزینه ها کاملاً رایگان است و افرادی که نیازمند هستند در بیمارستان امام حسین(ع) و بیمارستان الزهرا(س) به صورت رایگان درمان می شوند.

نویسنده

نوشته شده توسط فلاحی در مرداد ۷ام, ۱۳۹۴

سلام…میشه ادرس بیمارستان رو بدید

نویسنده

نوشته شده توسط وحید بیرمی در مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۴

سلام من مشکل شکاف کام دارم در سن ۱سالگی یک بار عمل کرده بودم ودر ۶ سالگی بار دومم بود که عمل کردم متاسفانه بی فایده بوده الانم که رفتم بوشهر برا عمل. یومم دکتر ها میگن ۵۰ /۵۰ که درست بشه یا نشه بهم. پیشنهاد. عمل لیزر کردن حالا میخواستم بدونم چکار باید انجام بدم. درضمن من فرزند جانباز ۲۵% هستم. ایا هزینه ای هم قابل پرداخت هست یا که نه؟ ممنون میشم جوابشو یذی بهم برسونید
خداحافط

نویسنده

نوشته شده توسط زهراجوزانی در مرداد ۱۸ام, ۱۳۹۴

ازمشهدمقدس

نویسنده

نوشته شده توسط امید در دی ۲۵ام, ۱۳۹۴

سلام. منم امید متولد شصت و هشت از مشهد هردو تا مشکل و الحمدوالله دارم. ههه
یکی از عملایی که باید بچگی انجام میدادم مثلا شکاف کام رو چنسال پیش انجام دادم که موفقیت امیز “نبود”. خوب یه امر واضح هست عملی که بچکی انجام نشه دیگه در بزرگسالی چندان توفیقی نداره. خوب در خرد سالی پولی دیگه نداشتن که بتونن منو عمل کنن . دولت هم که اون زمان جواب رد داده بهشون. چنسال پیشم من رفتم بهزیستی واسه عملم با لبخند گفتن شرمنده ما نمیتونیم کمکت کنیم. پدرم مجبور شد ماشین خاور که ثمره ی یک عمر زندگیش بود بفروشه و از بانک هم وام بگیریم که هزینه عملم جور بشه. اخر حالا بعد چند سال میبینم حماقت محض کردم. همه پولا حدر شد. بخداا
با اینکه چنتا عمل اصلی مونده اما قید همه چیزو زدم. شرافت کارگری پدرم به تمسخر ادمای جامعه نسبت به من ارجعیت داره. متاسفانه چون نازیبا هستیم معمولا به ما کار نمیدن. منم هرجا رفتم با ظاهرم مشکل داشتن. با اینکه بریدم و زندگی دلسردم اما برعکس تلاشمو حتی پوچ و بی جهت افزایش دادم. بلا خره ما هم انسانیم و باید با هر شکلی تامین معاش کنیم. perikhozhof@gmail.com زندگی من که همش حسرت. جوونیم اروم اروم داره جون میده رو دستام.

نویسنده

نوشته شده توسط نام و نام خاوادگی در دی ۱۲ام, ۱۳۹۵

امیدی در نهایت ناامیدی کمال. تشکر را از آقای دکتر معمارزاده دارم وتیم بسیار عالی که داشتند

مخصوصا دکتر ایرانپور. هر کس دخترم را می‌بینه نمی فهمن که همچین مشکلی را داشته چه از

لحاظ ظاهری چه از نظر گفتار. خداوند را سپاس که اگر درد بود درمان هم بود.

نویسنده

نوشته شده توسط نام و نام خاوادگی در دی ۱۲ام, ۱۳۹۵

من دخترم را اندازه دنیا دوستش دارم چون بوسیله اون خدا منا آزمایش کرد وبعد تحمل یکسال سختی اونا

اونا در اوج زیبایی میبینم کاش میشد عکسش حواستون بفرستم تا مامان و بابا هایی که بچه هاشون همچین

مشکلی را دارند ببینند و امید وار باشند چون تیم جراحی آقای دکتر معمارزاده گفتند یکی از بهترین عملها بوده

البته همه عملهای آقای دکتر بهترینه….

نویسنده

نوشته شده توسط نام و نام خاوادگی در بهمن ۲۰ام, ۱۳۹۵

درسته ک نگاه سرد و غیر قابل تحمل اطرافیان همیشه دنبالمون هست اما من خودم با اسم خطی ک خدا رو لبم گذاشته رو گذاشتم خط سرنوشت ن تنها ناشکر نیستم بلکه میگم خدا این علامت رو گذاشته ک اون دنیا میووون اون همه آدم منو گم نکنه۰۰۰

نویسنده

نوشته شده توسط نام و نام خاوادگی در اسفند ۱۷ام, ۱۳۹۵

ایوب الهی هستم از شهرستان کلاله استان گلستان میشه آدرس دقیق بیمارستان دقیق رو بزارید

نویسنده

نوشته شده توسط m در اسفند ۱۷ام, ۱۳۹۵

سلام من هم این مشکلا دارم ۱ سالگی یه عمل کردم و ۶ سالگی عمل دیگه انجام دادم خداراشکر هردو موفقیت امیز بوده و نیاز به گفتار درمانی نداشتم والان ۱۶ سالمه از فروردین کارای ارتودنسی شروع میشه ایشالا که خوب میشم .
همیشه امید داشته باشید بازم خداراشکر کنید ;i وضعیت از این بدتر نشده و حرف مردم و نگاه ها شونم اصلا براتونم مهم نباشه .
التماس دعاا یا علی.

نویسنده

نوشته شده توسط نام و نام خاوادگی در اسفند ۲۳ام, ۱۳۹۵

سلام من ۳۲سال سن دارم خواستم بدانم درای سن میشود عمل کام شکاف انجام داد یانه سپاسگذارم اگر جواب بدید

درج دیدگاه

آخرین اخبار