• کدخبر: 32833
  • تاریخ انتشار خبر: ۶:۱۱ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۳/۰۴/۱۴
با 11 رأی موافق اعضای شورای شهر اصفهان؛

افزایش ۲۵ درصدی نرخ بلیت اتوبوس‌های اصفهان تصویب شد

پیش از ظهر امروز، با ۱۱ رأی موافق اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان نرخ بلیت اتوبوس‌های اصفهان به میزان ۱۰ درصد برای خطوط فعال در نقاط محروم و به میزان ۲۵ درصد برای خطوط اتوبوس‌رانی فعال در سایر نقاط شهر تصویب شد.

به گزارش اصفهان بیدار به نقل از فارس، در روز‌های پایانی سال گذشته بود که لایحه افزایش ۳۰ درصدی نرخ بلیت اتوبوس‌ها از سوی اتوبوس‌رانی به شورای اسلامی شهر ارائه شد و شورای شهر نیز پس از انجام بررسی‌های کارشناسی با تصویب افزایش ۲۰ درصدی نرخ بلیت اتوبوس‌ها موافقت کرد.

این لایحه برای اظهار‌نظر فرمانداری به فرمانداری ارسال شد، اما فرمانداری در مهلت قانونی موردنظر با مصوبه افزایش ۲۰ درصدی نرخ بلیت اتوبوس‌ها مخالفت کرد و این مصوبه به شورای شهر برگشت داده شد.

براساس این موضوع مقرر شده بود که وضعیت نرخ بلیت اتوبوس‌ها پس از هدفمندی یارانه‌ها و تصمیم دولت در این زمینه مشخص شود.

در حال حاضر حدود شش ماه از این موضوع می‌گذرد و اتوبوس‌رانی اصفهان نیز بیش از یک ماه پیش به صورت مجدد لایحه افزایش ۳۰ درصدی کرایه اتوبوس‌ها را به شورای شهر ارائه داده تا این لایحه را بررسی و در صورت تأیید اعضای شورای شهر به تصویب برساند.

از مدتی پیش تا‌کنون شورای شهر و کمیسیون‌های حمل ونقل، فناوری و اطلاعات، کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی و کمیسیون حقوقی و اقتصادی شورای اسلامی شهر اصفهان به بررسی این لایحه پرداخته و نظرات خود را به شورای شهر ارائه داده‌اند.

امروز لایحه افزایش کرایه اتوبوس‌ها در صحن علنی شورای اسلامی شهر مطرح شد و اعضای شورای شهر نظرات مخالف و موافق خود را در این زمینه مطرح کردند، تعدادی از اعضای شورای شهر اعلام کردند که این لایحه به مدت دو ماه مسکوت بماند تا وضعیت بسته حمایتی دولت از اتوبوس‌رانی اصفهان مشخص شود.

اما تعدادی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر نیز اعلام کردند که لایحه نرخ بلیت اتوبوس‌های اصفهان به میزان ۲۵ درصد افزایش یابد.

پیش از ظهر امروز، با ۱۱ رأی موافق اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان نرخ بلیت اتوبوس‌های اصفهان به میزان ۱۰ درصد برای خطوط فعال در نقاط محروم و به میزان ۲۵ درصد برای خطوط اتوبوس‌رانی فعال در سایر نقاط شهر تصویب شد.

البته این مصوبه باید به فرمانداری ارسال شود تا فرمانداری در این زمینه اظهار‌نظر کند و در صورت عدم رد این مصوبه از سوی فرمانداری مصوبه افزایش ۱۰ درصدی نرخ بلیت اتوبوس‌ها در نقاط محروم و افزایش ۲۵ درصدی نرخ بلیت اتوبوس‌ها در سایر نقاط شهر اجرا می‌شود.

انتهای پیام

درج دیدگاه

آخرین اخبار