• کدخبر: 34393
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۵۳ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۳/۰۵/۱۹
استاندار اصفهان اعلام کرد:

افزایش ۲۵ درصدی زایمان طبیعی با اجرای طرح ملی سلامت در اصفهان

استاندار اصفهان گفت: افزایش ۲۵ درصدی زایمان طبیعی، افزایش حضور پزشکان متخصص و همچنین کاهش مبلغ پرداختی توسط بیمار به ۱۰ درصد و در روستاها به ۵ درصد از نتایج اجرای طرح ملی سلامت در اصفهان به شمار می‌رود.

به گزارش اصفهان بیدار به نقل از اداره‌کل روابط عمومی استانداری اصفهان، رسول زرگرپور در گردهمایی ائمه‌جمعه استان اظهار کرد: با توجه به گذشت یک‌سال از عمر دولت تدبیر و امید در حوزه سیاست داخلی تامین نیازهایی چون امنیت، آرامش، ‌همفکری، هم‌افزایی و همکاری در صدر اولویت‌های دولت قرار گرفته است.

وی افزود: خوشبختانه با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و با توصیه‌های ایشان و به برکت امام زمان (عج)،‌ هم‌اکنون جمهوری اسلامی ایران به جزیره‌ای امن در میان اقیانوس پرتلاطم و نا‌امن منطقه تبدیل شده است.

استاندار اصفهان تصریح کرد: افزایش تحمل جریانات سیاسی و همکاری مسالمت‌آمیز،‌ آرام آرام در حال شکل‌گیری بوده و دیگر عدم‌تحمل جریانات سیاسی و گروه‌های مختلف وجود ندارد.

زرگرپور بیان کرد: این مسئله در استانی هم‌چون اصفهان که امنیت و آرامش آن برای کل کشور تاثیر‌گذار بوده، حائز اهمیت می‌باشد، و برگزاری جلسات با احزاب و گروه‌ها مرکب از اصلاح‌طلبان و اصولگرایان که هر ۳ ماه یکبار تشکیل می‌شود در مسیر رسیدن به این هدف است.

وی موضوع تورم و رکود زمان تحویل دولت را بسیار شکننده و سخت دانسته و خاطر نشان کرد: هم‌اکنون تورم نقطه به نقطه ۱۴٫۶ و تورم کلی به ۳۵ درصد کاهش یافته است.

استاندار اصفهان با بیان اینکه امسال رونق اقتصادی هدف اصلی دولت بوده، افزود: با این روند ثبات اقتصادی اتفاق می‌افتد.

وی با اشاره به طرح ملی سلامت خاطر نشان کرد: بودجه این طرح از محل افزایش حامل‌های انرژی تامین می‌شود و یارانه پرداختی به بخش بهداشت در ۲۴ ساعت در استان اصفهان،‌ حدود ۲۰۰ میلیون است.

زرگرپور بیان کرد: افزایش ۲۵ درصدی زایمان طبیعی، افزایش حضور پزشکان متخصص و همچنین کاهش مبلغ پرداختی توسط بیمار به ۱۰ درصد و در روستاها به ۵ درصد از نتایج این طرح است.

وی اظهار کرد: مبحث پزشک خانواده نیز با سرعت پیگیری می‌شود و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر تحت پوشش قرار می‌گیرند.
استاندار اصفهان همچنین با اشاره به مباحث سیاست خارجی، گفت: با پایداری بر ۳ اصل عزت، حکمت و مصلحت مذاکرات بدون عقب‌نشینی از مواضع اصولی و خط قرمزها ادامه می‌یابد.

وی در‌باره مواد مخدر نیز خاطر نشان کرد: مبارزه با مواد مخدر نیازمند مشارکت همگانی بوده و وضعیت موجود رضایت‌بخش نمی‌باشد.
انتهای پیام

درج دیدگاه

آخرین اخبار