• کدخبر: 36426
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۵۲ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۳/۰۷/۸

بیماران سرطانی در اصفهان چشم انتظار تجهیز بیمارستان امام رضا(ع)

رییس مرکز تخصصی پیشگیری ودرمان سرطان سید الشهدا (ع) اصفهان گفت: تجهیز بیمارستان امام رضا (ع) که برای خدمت رسانی بهتر به بیماران سرطانی درکنار این مرکز احداث شده است؛ به کمک مسوولان بلندپایه استان نیاز دارد.

به گزارش اصفهان بیدار، دکتر حمید امامی به ایرنا اظهار کرد: بیمارستان امام رضا (ع) با ظرفیت ۱۸۰ تخت و وسعت ۱۵ هزار مترمربع، درکنار مرکز آموزشی درمانی سیدالشهدا (ع) اصفهان احداث شده است.

وی افزود: این بیمارستان شامل بخش های داخلی مردان و زنان، جراحی، اطفال، اتاق عمل، داروخانه، رادیولوژی و سایر بخش ها و نیز اتاق های یک تخته و دو تخته براساس استانداردهای پزشکی برای بیماران سرطانی احداث شده و اکنون آماده بهره برداری است.

رییس مرکز تخصصی پیشگیری ودرمان سرطان سید الشهدا گفت: برای بهره برداری از این بیمارستان به تجهیزات نیازمندیم که امیدوارم با حمایت مسوولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مسوولان بلندپایه استان این تجهیزات تامین و بیمارستان سریعتر راه اندازی شود.

وی با اشاره به فعالیت های مرکز تخصصی پیشگیری و درمان سرطان سید الشهدا(ع) اصفهان افزود: این مرکز آموزشی درمانی با برخورداری از تجهیزات مناسب پزشکی، نیروی انسانی متعهد و متخصص دانشگاهی تنها مرکزی است که در استان اصفهان به بیماران صعب العلاج و سرطانی خدمات رسانی می کند.

امامی ادامه داد: این مرکز افزون بر بیماران صعب العلاج استان اصفهان، مراجعه کنندگان استان های مجاور ازجمله چهارمحال وبختیاری و کهگیلویه وبویراحمد را نیز پذیرش می کند و روزانه به ۶۵۰ بیمار خدمات درمانی و تشخیصی ارائه می دهد.

وی گفت: تجهیزات پزشکی این مرکز استاندارد است و بخش رادیوتراپی آن با نظارت مستمر سازمان های مرتبط از جمله انرژی اتمی و متخصصان فیزیک پزشکی فعالیت می کند.

رییس مرکز تخصصی پیشگیری و درمان سرطان سید الشهدا (ع) افزود: بخش فیزیوتراپی این مرکز از فعال ترین بخش های رادیوتراپی کشور است که روزانه حدود ۳۲۰ بیمار در این بخش درمان می شوند.

وی به احداث ساختمان گسترش بخش رادیوتراپی الغدیر این مرکز اشاره کرد و گفت: این بخش با کمک خیرین درحال ساخت و عملیات مکانیکی دستگاه شتاب دهنده خطی درحال اجراست.

امامی خاطرنشان کرد: دستگاه شتاب دهنده خطی یکی از پیشرفته ترین دستگاههای رادیوتراپی است که اکنون در کشورهای اروپایی استفاده می شود.

وی افزود: دومین دستگاه شتاب دهنده خطی نیز توسط دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خریداری شده است که بزودی در این مرکز نصب و راه اندازی خواهد شد.

درج دیدگاه

آخرین اخبار