• کدخبر: 38588
  • تاریخ انتشار خبر: ۷:۱۵ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۳/۰۸/۱۱

آماده باش ۱۱۰ پایگاه اورژانس و فوریت‌های پزشکی اصفهان در عاشورا و تاسوعا

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان گفت: ۱۱۰ پایگاه اورژانس و فوریت‌های پزشکی به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی از امروز تا ۱۶ آبان در سراسر استان اصفهان در آماده باش کامل هستند.

به گزارش اصفهان بیدار؛ همزمان با سالروز شهادت امام حسین(ع) و یاران وفادارش و در راستای آماده باش اورژانس‌های پیش بیمارستانی و مراکز درمانی به منظور ارائه خدمات بهینه به احاد جامعه به ویژه عزاداران حسینی، ۱۱۰ پایگاه اورژانس و فوریت‌های پزشکی در آماده باش کامل هستند.

وی بیان کرد: در دهه نخست ماه محرم تمهیداتی از جمله آمادگی کامل همه مراکز پیش بیمارستانی و اورژانس، مرکز فرماندهی عملیات و اتاق فرمان‌ها به طوری که همه مسئولان پایگاه در دسترس و  بر نحوه عملکرد پایگاه‌ها  نظارت  دارند، آمادگی آمبولانس‌ها از نظر تجهیزات مورد نیاز، چکاپ همه ارتباط‌های رادیویی و بی‌سیم و تامین نیروی انسانی و کادر درمانی با یونیفرم مربوطه مرکز فوریت‌های پزشکی در همه پایگاه‌ها و آمادگی کامل در راستای عکس‌العمل سریع به حوادث، در نظر گرفته شده است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: حضور آمبولانس‌های پزشکی در اماکن پر ازدحام پاسخ به تماس امدادخواهان به نحو مطلوب و موثر و ارتباط تنگاتنگ با مرکز فرماندهی و ستادهدایت استان از جمله تمهیدات ما در دهه نخست محرم تا ۱۶ آبان است.

وی افزود: در بخش بیمارستان، ۵۶ بیمارستان در سراسر استان از جمله بیمارستان‌های دانشگاهی، آموزشی، دولتی، خصوصی و خیریه در آماده‌باش کامل هستند، به شکلی که آمبولانس‌ها آماده و اورژانس‌ها تجهیزات کامل پزشکی را دارا هستند و از طریق سرپرست‌ها ارتباط تنگاتنگی با مرکز هدایت و فرماندهی استان داشته  و نیروی انسانی تخصصی پزشکی و کادر پرستاری و ذخیر دارویی اورژانس لازم را داشته باشند.

وی بیان کرد: آمادگی کامل به دیالیز‌های فعال و برنامه‌ریزی به مراکز سونوگرافی جهت انجام سونوگرافی بدون قید و شرط موارد اورژانسی و حضور موثر مسئولان انتظامی و حراست در داخل بیمارستان‌ها داده شده است.

راستین خاطرنشان کرد: به طور اختصاصی بیمارستان شهید اشرفی خمینی‌شهر، بیمارستان امام خمینی(ره) فلاورجان و بیمارستان شهید منتظری نجف‌آباد به دلیل کانون قمه‌زنی در روز عاشورا و تاسوعا را درآماده باش ۱۰۰ درصد قرار دادیم و چیدمان نیروی انسانی و متخصص انجام شده و بیمارستان آیت‌الله کاشانی، الزهرا و امین را در مرکز استان به عنوان بیمارستان پشتیبان در آمادگی کامل هستند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان با اشاره به شماره‌های تماس مرکز آمادگی و انتقال مصدومان و مرکز فرماندهی عملیات اورژانس اظهار کرد: هموطنان می‌توانند در صورت ضرورت با تلفن ستاد هدایت و اطلاع رسانی با شماره ۳۶۶۳۳۳۶۶ و مرکز فرماندهی عملیات اورژانس با شماره ۳۶۲۶۲۲۹۹ و مرکز فوریت‌های پزشکی، ۱۱۵  به صورت شبانه‌روزی تماس بگیرند که این مراکز آماده پاسخگویی به امدادخواهان هستند.

وی با اشاره به آمادگی یک واحد امداد هوائی در روزهای عاشورا و تاسوعای حسینی در استان تصریح کرد: ۴۰  آمبولانس به عنوان آمبولانس رزرو در نظر گرفته شده که اگر آمبولانسی دچار مشکل شد، هیچ پایگاهی دچار کمبود نشود و در مجموعه ۷۵۰ پرسنل از امروز تا ۱۶ آبان در آماده باش کامل هستند.

منبع: تسنیم

درج دیدگاه

آخرین اخبار