• کدخبر: 41671
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۴۶ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۳/۱۰/۱۳
سرپرست مدیریت امور اجتماعی شهرداری اصفهان:

با آموزش و تفریحات مناسب می توان اعتیاد را کاهش داد

سرپرست مدیریت امور اجتماعی شهرداری اصفهان گفت: سیگار و قلیان یکی از عوامل مهم در اعتیاد جوانان به موادمخدر است که با آموزش ها و ایجاد تفریحات مناسب می توان موارد بسیاری از اعتیاد را کاهش داد.

به گزارش اصفهان بیدار به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان، “سید حمیدرضا میرپویا” با اشاره به معضل اعتیاد بین جوانان بیان کرد: جوانان برای تخلیه هیجانات خود رو به تفریحات ناسالم می آورند، برهمین اساس برنامه ریزی برای تفریحات سالم در مراکز فرهنگی و تفریحی شهرداری اهمیت ویژه ای می یابد.

وی با تاکید بر تمرکز مدیریت امور اجتماعی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری بر معضل اعتیاد گفت: بازدید های متعددی از کمپ های ترک اعتیاد، زندان و مراکز بهزیستی در راستای شناسایی عوامل گرایش به اعتیاد داشتیم.

“میر پویا” با اشاره به اینکه شیوع و گرایش اعتیاد در خانم ها بیشتر از آقایان است عنوان کرد: زنان بی سرپرست یا بد سرپرست برای تامین درآمد نیازهای روزمره خود به دلیل نداشتن حرفه ای خاص، به فروش مواد مخدر روی می آورند که همین باعث اعتیاد آنها به مواد مخدر می شود.

وی تصریح کرد: برنامه های مراکز فرهنگی – تفریحی شهرداری می تواند نقش موثری در آموزش و پر کردن اوقات فراغت جوانان داشته باشد که برای تاثیر گذار بودن باید ، آموزشها به زبان هم سالان و به زبان خودشان باشد.

“میر پویا” خاطرنشان کرد: با ایجاد برنامه های بلند مدت و کارشناسی شده مانند تشکیل “کانون های مشاوره ای” در سطح شهر با حضور کارشناسان اجتماعی، روانشناسی و جامعه شناس می توان آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد را کاهش داد.

درج دیدگاه

آخرین اخبار