• کدخبر: 41674
  • تاریخ انتشار خبر: ۶:۴۱ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۳/۱۰/۱۳
در بیمارستان کودکان امام حسین (ع) صورت می گیرد؛

“یک دوست صمیمی، یک کتاب، یک مهربانی” تقدیم به کودکان بیمار

“یک دوست صمیمی، یک کتاب، یک مهربانی” نام طرحی است که با هدف امیدواری به زندگی، بهبودی و شادکردن دل بچه های بیمار در بیمارستان تخصصی کودکان امام حسین (ع) اجرا می شود.

به گزارش اصفهان بیدار به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان، رییس کتابخانه اختصاصی کودک شماره یک با اشاره به سخن پیامبر اکرم (ص) مبنی بر اینکه در بهشت سرایی است به نام دارالفرح که تنها کسانی به آن درآیند که کودکان را شاد کنند تصریح کرد: براساس این روایت، اهمیت شاد کردن کودکان استنباط می شود.

“سمانه شکری” با تاکید بر اینکه مراکز فرهنگی نقش بسزایی در شاد کردن کودکان دارند گفت: به همین منظور کتابخانه اختصاصی کودک یک با همت خانم “آقاتهرانی”، طرح “یک دوست صمیمی، یک کتاب،یک مهربانی” را در بیمارستان تخصصی کودکان امام حسین (ع) به اجرا در می آورد.

وی در ادامه از نحوه اجرا این طرح گفت: مربی دو روز در هفته به مدت ۳ ساعت در بیمارستان حضور می یابد و با استفاده از کتابهای پارچه ای، کارتهای قصه گویی، کتابهای قصه، عروسکهای انگشتی برای کودکان قصه گویی نمایشی اجرا می کند یا بسته های الفبا ورزی را با کودکان کار می کند.

رییس کتابخانه اختصاصی کودک شماره یک افزود: این طرح با هدف امیدواری به زندگی، بهبودی و شاد کردن دل بچه ها و خانواده هایشان و مهم تر از همه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و امکان مطالعه در هر شرایط و مکانی اجرا می شود.

“شکری” درپایان خاطرنشان کرد: این اقدام باعث می شود دقایقی خنده و شادی بر لب کودکان و مادرانشان بنشیند، غم و ناراحتی بیماری و حضور در بیمارستان را فراموش کنند، امید بهبودی و ترخیص از بیمارستان در آنها افزایش می یابد و به طور غیرمسقیم بذر فرهنگ کتابخوانی و تشویق به مطالعه در جان و دلشان کاشته می شود.

درج دیدگاه

آخرین اخبار