• کدخبر: 46286
  • تاریخ انتشار خبر: ۵:۱۱ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۷
آیت الله مظاهری:

توسعه صنعت گردشگری در اصفهان به طور جدی اجرایی شود

رئیس حوزه علمیه اصفهان گفت: معتقد هستم باید آمار ورود گردشگران به ایران ۱۰۰ برابر میزان فعلی شده و توسعه صنعت گردشگری در نصف‎جهان به طور جدی اجرایی شود.

به گزارش اصفهان بیدار به نقل از اداره‌کل میراث فرهنگی اصفهان، آیت‌الله‌العظمی حسین مظاهری در دیدار با مدیرکل و معاونان اداره‌کل میراث فرهنگی‌، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان اظهار داشت: انتخاب فریدون اللهیاری به عنوان مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان سبب افزایش ورود گردشگران به استان اصفهان شده است.

وی با اشاره به اندیشمندی و فرهیختگی مدیرکل میراث فرهنگی در زمینه تاریخ ایران اسلامی افزود: امیدوار هستم با تخصص و تجربه شما و همکارانتان شاهد تحولاتی جدی در عرصه میراث ارزشمند فرهنگی استان باشیم.

رئیس حوزه علمیه اصفهان بیان کرد: امروز میراث فرهنگی غنی برای ایران اسلامی یک امتیاز در سطح جهان به شمار می‌رود و از موضوعات و مسائل مهم کشورها بوده، این در حالی است که بسیاری کشورها‌ با تولید میراث فرهنگی مصنوعی ‌به جذب گردشگر می‌پردازند.

وی تصریح کرد: امروز معتقد هستم که باید در کنار میراث فرهنگی به مسئله گردشگری نیز اهمیت داده شود و در حال حاضر بسیاری از ملت‌ها در قرن بیست و یکم اقتصاد خود را بر پایه گردشگری قرار داده‌اند و به واسطه توسعه گردشگری در حوزه اقتصاد به وضعیت مطلوبی دست یافتند، بنابراین باید تمامی مسئولان امر تلاش کنند تا گردشگری در ایران نیز توسعه یابد‌.

آیت‌الله مظاهری گفت: امیدوار‌م سازمان میراث فرهنگی به عنوان متولی صنعت گردشگری نظارت ویژه‌ای بر فعالیت‌های دست‌اندرکاران صنعت گردشگری از جمله راهنمایان تور در برخورد با گردشگران به ویژه گردشگران خارجی داشته باشد و امنیت مالی و جانی آن‌ها به طور ویژه حفظ شود.

رئیس حوزه علمیه اصفهان اظهار داشت: باید تلاش کنیم تا جاذبه‌های گردشگری خود را برای دیدار گردشگران افزایش دهیم و آثار تاریخی همچون مسجد امام (ره)‌، مسجد شیخ لطف‌الله و سایر آثار را با نگهداری صحیح برای معرفی میراث فرهنگی ایران اسلامی آماده‌سازی کنیم‌.

آیت‌الله مظاهری بیان کرد: معتقد هستم تخریب آثار تاریخی از طرف هرکسی که باشد، لطمه بزرگی برای همه محسوب می‌شود‌.
انتهای پیام

درج دیدگاه

آخرین اخبار