• کدخبر: 46525
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۳۰ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۲۰
حوضچه وبلاگی 41؛

آیا شیطان هم باید برنده شود؟/ استاد اخلاق به کدام اخلاق پایبند است؟

باشگاه نخبگان وبلاگ نویسان اصفهانی، حرف ما به منظور گسترش مطالب نخبگان وبلاگ نویس، به صورت هفتگی بسته ای را از وبلاگهای برتر این سایت تهیه و در معرض دید شما مخاطبین قرار دهد.

اصفهان بیدار؛ یقیناً مطالب بسیاری زیادی در فضای وبلاگی شهر اصفهان وجود دارد که شایسته بهترینها هستند، لذا گلچین این مطالب به معنای نادیده گرفتن زحمات دیگر وبلاگ ها نمی‌باشد.

آیا شیطان هم باید برنده شود؟

آیا شیطان هم باید برنده شود؟

وبلاگ اشارات نوشت:

شیطان متکبر بود، مستکبر بود، واقعا فکر می کرد از انسان برتر است

آمریکایی ها هم متکبرند، واقعا فکر می کنند انسان برترند

این باور  آنقدر در میان آمریکایی ها رایج است که دکتر فواد ایزدی در جلسه ای می گفت: آمریکایی ها برای یکی از ورزش هایی که فقط آمریکایی ها در آن شرکت می کنند، مسابقه برگزار می کنند و می نویسند: «جام جهانی …»

یعنی قلبا معتقدند آمریکا = جهان

و آمریکایی = انسان برتر

ادامه مطلب…

**********************************************

توهم مدرن بودن

توهم مدرن بودن

وبلاگ مدارا نوشت:

خیلی قدیم نه، مثلا ده پانزده سال پیش.وقتی که برای دیدار  اقوام وارد خانه شان میشدیم اگر تلویزیون روشن بود خاموش میکردند تا بهتر بتوانند از مهمان شان پذیرایی کرده آداب و ادب آن را رعایت کنند. نه اینکه تلویزیون هم فیلم های آنچنانی داشته باشد و مثل الان خلایق را از اذان مغرب تا اذان صبح به شب زنده داری وادار کند. بعضی شبها یکی از دو شبکه تلویزیون جنگجویان کوهستان یا پدر سالار وآینه عبرت و شبیه اینها را پخش میکرد و آن یکی برفک بود. یک تقسیم کار ناعادلانه که کانال یک زمان بیشتری برای پخش برنامه داشت. وقتی که میخواست شاهکار کند وعده میداد که در روز جهانی کودک از صبح تا شب برنامه خواهد داشت. این روز که نمیدانم چرا هر سال به جمعه میخورد یک سالش برق قطع میشد یک سال هم تلویزیون برفک بود، یک سال هم به دلیل تخطی از فرامین والدین یا عدم انجام تکالیف مدرسه از تماشای تلویزیون محروم میشدم.

ادامه مطلب…

**********************************************

ساکت شو گستاخ!

ساکت شو گستاخ!

وبلاگ افاضات عقل کل نوشت:

مگر تو کی هستی که به خودت اجازه می دهی با نوع حرف زدنت ، ابهت امام عزیزمان را بشکنی و بگویی « من اصلا به آقای خمینی نمی گفتم امام »

مگر تو کی هستی که بی شرمانه دهان می گشایی و از دشمنان امام زمان(عج) و قاتلان فرزندان ملت، به عنوان انسان های بزرگ یاد می کنی؟

دهان کثیفت را ببند و ساکت شو گستاخ!

شاید سکوت ما، تو را اینقدر گستاخ کرده است که همیشه ساختار شکنانه حرف می زنی و ساختارشکنانه رفتار می کنی

یک روز آتش بیار فتنه ۸۸ می شوی و با بی ادبی به ساحت ولی فقیه جسارت می کنی.

ادامه مطلب…

**********************************************

روزی از جنس حماسه و ایثار

روزی از جنس حماسه و ایثار

وبلاگ شهر من؛ ورزنه نوشت:

گرامی باد روز دوازدهم اسفند ماه بر بزرگ مردمانی که در تاریخ خود همواره درفش سر فرازی و سربلندی را بر افراشته اند…

درود بر شهدای شهرستان ورزنه…

درود بر مردان و زنان حماسه ساز و دلیر ورزنه…

هر گاه صفحات تاریخ پر مخاطره اما سراسر افتخار شهرمان را ورق می زنیم غرور و افتخاری تمام وجود مان را فرا می گیرد که وصف ناپذیر است…

در زمان گسترش دین مبین اسلام، این دین الهی را با جان و دل فرا گرفتیم و مآمن و پناهگاه فرزندان شریف امامان معصوممان شدیم…

ما در حمله قوم مغول به میهنمان تا پای جان ایستادیم و دفاع کردیم و با شجاعت فرماندهانشان را نابود کردیم …

ادامه مطلب…

**********************************************

بهترین فیلمی که تا امروز دیدم

بهترین فیلمی که تا امروز دیدم

وبلاگ صالحون نوشت:

من فیلم را دیدم؛ بسیار فیلم خوبى بود. ما از سینما سررشته نداریم، امّا به‌عنوان مستمع، بالاخره یک داورى‌اى انسان پیدا میکند؛ هم از لحاظ داستان، که یکى از کمبودهاى اساسىِ فیلمهاى ما نداشتنِ داستان خوب و پر کشش است،

این فیلم یک داستان خوب و جذّاب [داشت] و داراى پیچ داستانى – که خیلى هم قشنگ این پیچ، در فیلم باز شد – بود؛ هم از لحاظ کارگردانى، این خانم آبیار – که لابد اینجا تشریف دارند -خیلى خیلى خوب فیلم را کارگردانى کرده بودند؛ هم از لحاظ بازىِ قهرمان اصلى، خانم زارعى – که نمیدانم ایشان اینجا تشریف دارند یا نه – واقعاً سنگ تمام گذاشته بودند و خیلى خوب بود؛ از لحاظ محتوا و مضمون هم این فیلم کاملاً فیلم ارزشى بود.

ادامه مطلب…

**********************************************

رابطه اخلاق و تغذیه

نان و پنیر

وبلاگ صراط نوشت:

عطر خوشِ نان سنگک در فضای اداره پیچیده بود، از پشت میز صدای دلنشین سنگک‌هایی که به زیر دندان‌ها خرد می‌شدند به گوش می‌رسید، من که برای کاری به اداره رفته بودم صدای دوستم را که مشغول خوردن نان سنگک با پنیر بود به گوشم رسید.
بعد از احوال پرسی مختصری انگشت تعجب به دهان گرفتم که چرا برای صبحانه پنیر استفاده می‌کنند؛ چرا که استفاده از پنیر برای صبحانه زیانبار می‌باشد همان گونه که امام صادق علیه السلام می‌فرماید:
« پنیر در بامداد زیانبار است و در شام سودمند و منى را زیاد می‌کند»[۱]

ولی تعجب من زمانی زیادتر شد که دیدم آن‌ها در روز با فعالیت ذهنی سرکار دارند و با این وجود با اشتهای باور نکردنی نان و پنیر را بدون گردو استفاده می‌کنند که باعث کندی ذهن می‌شود.

ادامه مطلب…

**********************************************

شهادت‏ حضرت فاطمه زهرا (س) واقعیتى انکار ناپذیر

پایگاه مذهبی حضرت مهدی (عج)

وبلاگ پایگاه مذهبی حضرت مهدی (عج) نوشت:

بعضی غریب بر سینه آسمان نشسته است بغضی که بندبند استخوانم را می‌لرزاند.

امروز می خواهم از ستونی در عرش برایت سخن بگویم که وقتی بر زمین افتاد آسمان سقوط کرد.

آری آن ستون فاطمه(س) بود…

یا فاطمه! برخیز و چنین رنجور به دیوار تکیه نده که تمام عالم به تو اتکا دارد.

برخیز! همه زخم‌ هایت را پنهان کن تا دشمن، آرزوی پیروزی را برای خویش به گور ببرد.

ادامه مطلب…

**********************************************

 استاد اخلاق به کدام اخلاق پایبند است؟

وبلاگ سرباز صفر جنگ نرم نوشت:

امروز جدا از بحث ها و جنجال های سیاسی۱ باید دید کدام اصل اخلاقی گم شده فضای سیاسی ماست؟؛حجت الاسلام آقاتهرانی به عنوان استاد اخلاقی که سال هاست وارد فضای سیاسی شده است چه دستمایه و مستمسکی از اخلاقی که سالها آن را تدریس کرده برای این سخنان جنجال بر انگیزش دارد؟

رویه ای غیر اخلاقی، که امروز در فضای سیاسی ما حتی در بین مدعیان اصولگرایی وجود دارد آن است که وقتی فضای رسانه ای علیه شخصی می شود ،آنها هم سوار این موج می شوند و دیگر هرچه به دهانشان از راست و دروغ می آید علیه آن شخص مطرح می کنند که البته پشت این مواضع افراطی و اغلب غیر واقع اغراض حزبی و گروهی خود را پیگیری می کنند.

ادامه مطلب…

**********************************************

درج دیدگاه

آخرین اخبار