• کدخبر: 47348
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۱۷ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۴/۰۱/۷
در ایام نوروز:

ماموریت های نوروزی اورژانس اصفهان ۱۵ درصد کاهش یافت

قائم مقام معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: تعداد ماموریت های اورژانس پیش بیمارستانی و فوریت های پزشکی این استان در تعطیلات نوروز امسال حدود ۱۵ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است.

به گزارش اصفهان بیدار دکتر رضا اطمینانی روز پنجشنبه در گفتگو با ایرنا افزود: این کاهش آمار مربوط به ماموریت های جاده ای اورژانس برای حوادث و تصادفات رانندگی از ۲۵ اسفند پارسال تا چهارم فروردین امسال است.

وی بدون اشاره به تعداد ماموریت های اورژانس و مجروحان و فوتی های تصادفات رانندگی در جاده های استان اصفهان تصریح کرد: بر اساس تصمیم گرفته شده در ستاد هماهنگی سفرهای نوروزی استان در استانداری اصفهان، مقرر شده است همه آمار و اعداد پس از ۱۵ فروردین جمع بندی و اعلام شود.

وی دلایل این کار را جلوگیری از تنش زایی و انتشار آمار و ارقام متعدد و متضاد دانست و اضافه کرد: چند مرجع برای آمار تصادفات و تلفات ناشی از آن مانند اورژانس، هلال احمر، پزشکی قانونی و پلیس راه وجود دارد که لازم است آمار آنها باهم جمع بندی شود.

اطمینانی کاهش ماموریت های اورژانس را معلول کاهش تصادفات جاده ای دانست و گفت: با وجود بارندگی های روزهای نخستین امسال، این آمار روند مثبتی را نشان می دهد.

قائم مقام معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تصریح کرد: بیشترین دلیل تصادفات جاده ای در تعطیلات نوروزی امسال، لغزندگی جاده ها و واژگونی خودروها بوده است.

وی مهمترین دلایل کاهش ماموریت های اورژانس در جاده های استان اصفهان را حضور پررنگ پلیس، استقرار مطلوب پایگاه های اورژانس و افزایش آگاهی مردم خواند.

اطمینانی همچنین برخی خبرها مبنی اینکه در چهار روز نخست امسال حادثه رانندگی منجر به فوت در جاده های اصفهان روی نداده است را تائید نکرد.

۱۱۲ پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی شامل ۵۶ پایگاه شهری و ۵۶ پایگاه جاده ای در استان اصفهان فعال است.

نوروز پارسال در قالب اجرای طرح امداد سلامت نوروزی، تکنسین های فوریت های پزشکی استان اصفهان به هشت هزار و ۱۳۸ حادثه اورژانسی اعزام شدند.

از این تعداد پنج هزار و ۷۱۷ ماموریت مربوط به حوادث غیرتصادفی و دو هزار و ۴۲۱ مورد دیگر نیز سوانح رانندگی بود.

از ماموریت های سوانح رانندگی نیز یکهزار و ۷۳۱ مورد در مناطق شهری و ۶۷۹ مورد در جاده های استان اصفهان رخ داده بود.

یکهزار و ۹۳۱ نفر از مصدومان حوادث تصادفی نوروز پارسال در استان اصفهان توسط واحدهای امداد اورژانس به بیمارستان اعزام و ۳۰۰ نفر به صورت سرپایی درمان شدند.

استان اصفهان به دلیل برخورداری از جاذبه های فراوان تاریخی، فرهنگی و طبیعی یکی از مقاصد اصلی گردشگران در تعطیلات نوروز است.

نوروز پارسال بیش از ۲۶ میلیون نفر از استان اصفهان عبور کردند و سه میلیون و ۲۰۰ هزار گردشگر شب خواب در این استان اقامت کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان نیز از ورود بیش از سه میلیون گردشگر به استان تا پنجمین روز نوروز ۹۴ خبر داد.

درج دیدگاه

آخرین اخبار