• کدخبر: 48901
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۰۵ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۴/۰۲/۸
مدیرکل بیمه سلامت استان اصفهان:

بیماران نیازمند پروتزهای درمانی تحت پوشش بیمه سلامت قرار می گیرند/ دریافت شش درصد هزینه از بیمار

هر فردی که تحت پوشش هیچ بیمه ای نیست می تواند به سایت بیمه سلامت مراجعه نموده و تحت پوشش بیمه قرار بگیرد، در بخش دولتی ۶ درصد هزینه ها از بیمار دریافت می شود و مابقی هزینه ها توسط بیمه سلامت پرداخت می شود.

به گزارش خبرنگار اصفهان بیدار، روز جهانی بهداشت فرصتی است تا به مسئولین دولتی، کشاورزان، تولیدکنندگان، توزیع کنندگان، متخصصان بهداشت و سلامت و همچنین مصرف کنندگان در مورد اهمیت ایمنی مواد غذایی و هر چیزی که در احساس امنیت و اعتماد به غذای نقش دارد، هشدار داده شود.

شعار بهداشتی سال ۱۳۹۴ با نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با نام “ایمنی غذا، از مزرعه تا سفره” نام گذاری شد و توجه بیشتر به شاخص های سلامت روان هم در برنامه ریزها موجب بروز مشکلات کمتری است.

بیمه سلامت، بیمه درمان یا بیمه بهداشت و درمان، نوعی بیمه است که پرداخت یا تحمیل هزینه‌های مختلف خدمات سلامت و پزشکی، اعم از ارتقاء سلامت، پیشگیری، درمان و توانبخشی افراد بیمه شده را می‌پذیرد.

* حدود ۴۷۰ نفر دفترچه بیمه سلامت را دریافت کرده اند

دکتر حسین بانگ، مدیرکل بیمه سلامت استان اصفهان عنوان کرد: در مرحله دوم نظام سلامت انجام برخی از برنامه ها توسط دولت در دستور کار و یکی از این برنامه ها تحت پوشش قرار دادن افراد زیر نظر بیمه سلامت است و کلیه افراد زیر ۱۴ سال را از نظر حمایتی بهداشت دهان و دندان تحت پوشش قرار می دهد و همچنین بیماران شیمی درمانی و بیمارانی که نیازمند پروتزهای درمانی اند برای بهبود سلامت تحت پوشش بیمه سلامت قرار می گیرند.

وی خاطرنشان کرد: قریب به ۵۲۰ نفر برای ثبت نام مراجعه نموده اند و حدود ۴۷۰ نفر دفترچه بیمه سلامت را دریافت کرده اند و به بقیه افراد هم توصیه می نماییم که برای گرفتن دفترچه حضوری مراجعه نمایند.

بانگ افزود: مزایای بیمه سلامت همانندسایر بیمه ها است و هزینه ای پرداخت نمی شود و افراد به پزشکان،درمانگاه ها و کلینیک ها برای درمان مراجعه می نمایند.

مدیرکل بیمه سلامت استان اصفهان ابراز کرد: در بخش دولتی ۶ درصد هزینه ها از بیمار دریافت می شود و مابقی هزینه ها توسط بیمه سلامت پرداخت می شود، البته بخشی هم از یارانه های گرفته شده از دولت کم می شود.

وی بیان کرد: هر فرد که تحت پوشش هیچ بیمه ای نیست می تواند به سایت بیمه سلامت مراجعه نموده و تحت پوشش بیمه قرار بگیرد، در بیماران سکته قلبی تزریق برخی از داروها باید همان موقع انجام شود و با توجه به اینکه داروهای بیمارستانی را داروخانه در اختیار اشخاص قرار نمی دهد باید بیمار در بیمارستان بستری شده و تحت نظر پزشک تزریق بیمارستانی قرار گیرد و استفاده سرپایی وجود ندارد.

بانگ تصریح کرد: در بیمارستان های دولتی معمولا داروها از قبل تهیه شده اند تا در اختیار بیماران قرار گرفته و مشکلی بروز نکند و همه این اقدامات برای تامین سلامتی بیماران بوده است اما ناگفته نماند که به بیماران توضیحات مربوطه ارایه شده و با نظارت پزشک متخصص دارو به بیمار تزریق می شود.

وی تاکید کرد: در بسته تعهدات جمعیت روستایی و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت این حمایت بیمه ای به کاهش بیماری ها و هزینه های درمان بیمه شدگان منجر می شود، تجهیزات مصرفی بیماران خاص تحت پوشش کامل بیمه است و حمایت بیمه ای از داروهای مورد نیاز بیمار بستری شده تحت پوشش بیمه سلامت انجام می شود.

انتهای پیام

درج دیدگاه

آخرین اخبار