• کدخبر: 52357
  • تاریخ انتشار خبر: ۵:۲۵ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۴/۰۳/۳۰
مسئول سازمان بسیج اساتید اصفهان اعلام کرد

تشکیل کانون بسیج اساتید در تمام مراکز آموزش عالی استان اصفهان

مسئول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان گفت: در حال حاضر در حدود ۱۷۰ مرکز آموزش عالی وجود دارد که در طرح ویژه بسیج اساتید استان و بر اساس برنامه‌ریزی‌ها تا پایان سال ۹۴ در همه مراکز آموزش عالی استان، کانون بسیج اساتید را تشکیل می‌دهد.

به گزارش اصفهان بیدار؛ به نقل از تسنیم، علیرضا احسان‌دوست ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه به مناسبت روز بسیج اساتید با اشاره به اهداف تشکیل بسیج اساتید اظهار داشت: بهره‌گیری از ظرفیت قانونی کشور و اساتید متعهد و متخصص در راستای برنامه‌های نظام جمهوری اسلامی ایران است، کمک به فرآیند اسلامی شدن دانشگاه‌ها به ویژه در حوزه تحول در علوم انسانی هدف از تشکیل سازمان است.

وی بیان کرد: هدف، اشاعه، ترویج و نهادینه کردن تفکر بسیجی و ارزش‌های انقلاب اسلامی در دانشگاه‌ها است، این ترویج مبتنی بر راهبرد جذب حداکثری است، یعنی بسیج اساتید فارغ از خطوط رایج جناحی سیاسی کشور با حفظ اصول و چارچوب در جذب اساتید اقدام می‌کند.

مسئول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان تصریح کرد: توسعه حوزه‌های علمی، پژوهشی و تحقیقی، تولید علم و نهضت‌های نرم‌افزاری با رویکرد جهادی از دیگر اهداف تشکیل سازمان است که شهید شاخص بسیج اساتید کشور در سال ۹۴، شهید علی‌محمدی است.

وی با بیان اینکه بسیج اساتید در کشور خودجوش و بدون ابلاغ از مجموعه‌های حاکمیتی در دانشگاه‌ها ایجاد شد، بیان کرد: اساتید متعهد و مؤمن دانشگاه‌ها دست به تشکیل این سازمان زدند و دانشگاه اصفهان، دانشگاه فردوسی مشهد و علم و صنعت تهران از مؤسسان بسیج اساتید در کشور هستند.

احسان دوست با اشاره به اینکه بیش از ۱۴ سال از عمر تشکیل سازمان بسیج اساتید در کشور می‌گذرد، گفت: جمعیت فعلی اعضای بسیج اساتید در کشور بالغ بر ۴۵هزار نفر است که از این تعداد سهم استان اصفهان ۳هزار استاد بسیجی است و در حال حاضر در حدود ۱۷۰ مرکز آموزش عالی وجود دارد که در طرح ویژه بسیج اساتید استان و بر اساس برنامه‌ریزی‌ها تا پایان سال ۹۴ در همه مراکز آموزش عالی استان، کانون بسیج اساتید را تشکیل می‌دهد.

وی با اشاره به عرصه‌های فعالیتی بسیج اساتید خاطرنشان کرد: ما در عرصه‌های علمی و پژوهشی، آموزشی، سیاسی و فرهنگی فعالیت می‌کنیم، شاخص‌ترین برنامه بسیج اساتید در عرصه علمی و پژوهشی، ایجاد کارگاه‌های علمی به تناسب نیازهای نظام جمهوری اسلامی همچون تمدن نوین اسلامی، مدیریت جهادی، اقتصاد مقاومتی و سبک زندگی ایران اسلامی است.

مسئول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان با بیان اینکه ایجاد انجمن‌های علمی و خانه‌های دانش و پژوهش، برگزاری نشست و کنفرانس علمی و تشکیل بیش از ۲۵۰ حلقه علمی در سطح استان اصفهان از دیگر برنامه‌های بسیج اساتید بوده، اظهار داشت: اساتید عضو بسیج اساتید در ۴ حوزه معرفت دینی، ‌بصیرت سیاسی، اخلاق و معنویت به تناسب موضوعات مبتلا به در محیط علمی و دانشگاهی است.

وی با اشاره به فعالیت‌های بسیج اساتید در عرصه سیاسی تصریح کرد: برگزاری نشست‌های سیاسی به تناسب موضوعات رایج کشور و بین‌المللی و صدور بیانیه‌های مواضع سیاسی بسیج اسایتد که در چارچوب اصول انقلاب اسلامی است، به عنوان نمونه در بحث مذاکرات هسته‌ای، موضع بسیج اساتید در عین حمایت از کلیات مذاکرات و تیم مذاکره‌کننده صراحتا بر پافشاری بر بحث حفظ خطوط قرمز تعیین شده از سوی نظام در رسیدن به هر توافق احتمالی تاکید داریم.

احسان دوست افزود: فعالیت این سازمان در عرصه فرهنگی، ورود به حوزه جنگ نرم و آموزش بیش از ۵هزار استاد مسلط و آموزش دیده در جنگ نرم است که قریب به ۵۰۰ نفر از اساتید دانشگاه‌های اصفهان در دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی آنان شرکت کرده‌اند.

وی از برگزاری همایش علمی ۹دی با عنوان نقش انگلیس در فتنه ۸۸ در سال جاری برای نخستین بار توسط بسیج اساتید استان اصفهان خبر داد و بیان کرد: نقش انگلیس در برنامه‌‌ریزی و حمایت از فتنه ۸۸ به منظور براندازی حاکمیت جمهوری اسلامی ایران بر طبق مستندات به خوبی مشهود است.

 

درج دیدگاه

آخرین اخبار