• کدخبر: 55338
  • تاریخ انتشار خبر: ۱:۳۳ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۴/۰۷/۲۹

۳۰ تهدید زیستی و راههای مقابله با آن در استان اصفهان شناسایی شده است

دبیر کمیته علمی پدافند زیستی استان اصفهان از شناسایی و راه کاریابی مقابله با تهدیدات زیستی در استان اصفهان در قالب ۳۰ طرح خبر داد.

سید جلال مرتضوی در گفت و گو با اصفهان بیدار، با اشاره به برگزاری نشست های کمیته پدافند زیستی استان در یک سال گذشته، گفت: خروجی این کمیته شناسایی ۳۰ تهدید زیستی در استان و راهکارهای برخورد و مقابله با این تهدیدات بوده است.
وی ادامه داد: برخورد با تهدیدات و بحران های زیستی به ویژه در پدافند غیر عامل نیازمند همراهی، همگرایی و هماهنگی تمامی دستگاههای مسوول در این زمینه است.
دبیر کمیته علمی پدافند زیستی استان اصفهان به برگزاری همایش یک روزه پدافند غیر عامل زیستی در اصفهان اشاره کرد و افزود: هدف این همایش ایجاد انسجام و هماهنگی در مقابله با یک پدیده های زیستی انسان ساخت عمدی و غیر عمدی است.
وی ادامه داد: برخی از بحران های زیستی نیز بین انسان و حیوان مشترک هستند و یا اینکه نتایج آن در زندگی انسان ها نمایان است، از همین رو در صورتی که دامی مورد حمله بیوتروریستی قرار گیرد، انسان نیز آسیب می بیند.
وی ادامه داد: از همین رو خطرات و تهدیدات در حوزه های آب، هوا، خاک، دام و تغذیه و دارو شناسایی شده است و این همایش نیز به منظور هماهنگی دستگاهها در مدیریت با بحران های احتمالی برگزار شد.

درج دیدگاه

آخرین اخبار