• کدخبر: 55357
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۰۹ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۴/۰۷/۳۰
فولادگر:

نامه روز گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی نقش تعیین کننده ولی فقیه را به جهان نشان داد

نماینده مردم اصفهان با اشاره به نامه روز گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص مساله برجام گفت: این نامه نشان داد رهبر معظم انقلاب همواره فصل الخطاب هستند و نقش تعیین کننده ولی فقیه را به جهانیان نشان داد.

حمید رضا فولادگر در گفت و گو با اصفهان بیدار گفت: ایشان موضوع برجام را با خط مشی هایی که ارائه کردند، فیصله دادند و همانطور که رهبر معظم انقلاب بارها تاکید کرده بودند ایشان اجازه دادند کار از مسیر قانونی پیش رود و مساله برجام در مجلس و شورای امنیت ملی مورد بحث و گفت و گو قرار گیرد و روند قانونی آن طی شود.
وی ادامه داد: علاوه بر اینکه ایشان بیش از همه مسوولین به این مساله کارشناسانه نگاه کردند و نظرات کارشناسانه خود را نیز در مقاطع مختلف بیان کردند ولی طبیعتا برنامه رهبر معظم انقلاب بر نتایجی بود که از دو نهاد مجلس و شورای امنیت ملی استخراج شد و ایشان با این اقدام راهکار ادامه حرکت دولت را به خوبی مشخص کردند.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: همانطور که رهبر معظم انقلاب از پیش از این تاکید داشتند، مهمتر از برجام، مساله پس از برجام و بستن راههای نفوذ و بستن راههای نقض عهد دشمن است.
وی تصریح کرد: الان تکلیف سنگینی به عهده دولت برای اجرا و مجلس برای نظارت است زیرا مجلس باید بر روند این مساله نظارت داشته باشد و از سوی دیگر شورایی که در نامه رهبر معظم انقلاب به آن اشاره شده است تا زیر نظر شورای امنیت ملی بر فعالیت ها نظارت داشته باشند، باید این مساله را به خوبی دنبال کنند.
فولادگر اظهار کرد: در این توافق بسیاری از خواسته های ما در آن لحاظ نشده است و لغزشگاههای بسیاری دارد اما باید تلاش کنیم همین توافق ناقص نیز درست اجرا شود تا در صورتی که دشمن بخواهد نقض عهد کند راه او بسته شود.
وی گفت: مهمتر از آن اینکه اگر دشمن تحریم ها را لغو نکرد و یا به بهانه های مختلف از اجرای تعهدات خود سربازد، دولت فعالیت داوطلبانه را توقف کند و بتواند فعالیت هسته ای با همان سرعت قبلی دنبال کند.
نماینده مردم اصفهان گفت: باید به گونه ای برنامه ریزی شود که اگر قرار است تجهیزات اراک جمع آوری شود و یا اینکه ذخایر از بین برود، قراردادهای مطمئن ضامن جایگزینی این تجهیزات و محصولات باشد.
وی در خصوص عملکرد مجلس و دولت در موضوع برجام، گفت: مجلس اگر از ابتدا وارد شده بود بهتر عمل می کرد ولی دیرهنگان وارد عمل شد که البته نتایج خوبی همچون گزارش دقیق کمیسیون ویژه را به همراه داشت.
فولادگر افزود: همچنین در طرحی که بعد داده شد و با نقدهای بسیاری همراه بود و البته با اصلاحاتی موفق شد، مسیر حرکت دولت را تا حدی در اجرای توافق مشخص کند.
وی خاطر نشان کرد: دولت نیز از ابتدا در ریل گذاری مذاکرات می توانست بهتر عمل کند ولی الان دیگر این مساله گذشته است و باید برای آینده چاره اندیشی کرد.

نویسنده

نوشته شده توسط پایش نیوز | » هدف آمریکا تسلیم کردن کشورهای منطقه است/می‌خواهند کشورهایمان بازاری برای محصولاتشان باشد در آبان ۲ام, ۱۳۹۴

[…] الخطاب است// شعری در وصف نامه رهبر معظم انقلاب اسلامی نامه روز گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی نقش تعیین کننده … نامه رهبر معظم انقلاب پروژه نفوذ را به بن بست کشاند آیا […]

درج دیدگاه

آخرین اخبار