• کدخبر: 60718
  • تاریخ انتشار خبر: ۳:۰۶ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۴/۱۱/۱۶
امام جمعه موقت اصفهان:

افرادی با اظهارات خود شورای نگهبان را تضعیف می‌کنند/چه نیازی به خریداری این مقدار از هواپیما داشته‌ایم‌

امام جمعه موقت اصفهان گفت: افرادی که سابقه حضور در نظام را دارند و ارتباط با امام را داشته و با مبانی و اصول امام آشنایی نزدیک دارند،‌ اظهار نظرهایی می‌کنند که باعث تضعیف شورای نگهبان می‌شود و مردم از آنها انتظار بیشتری را دارند.

به گزارش اصفهان بیدار، آیت‌الله سیدابوالحسن مهدوی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اصفهان اظهار کرد: ترویج شعائر دینی، مذهبی و انقلابی همچون تجلیل از ایام‌الله، نشان از تقوای درونی انسان‌ها دارد و قرآن در سوره حج بیان کرده که تعظیم شعائر پروردگار نشان از تقوای دل انسان‌هاست.

وی افزود: حضور در مراسم نماز جمعه، نماز جماعت‌ها و یا حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن نمونه‌های خاصی از تعظیم شعائر است و راهپیمایی ۲۲ بهمن هر سال با گذشت عمر انقلاب اسلامی حساسیت بیشتری را برای ملت ایران به وجود می‌آورد.

امام جمعه موقت اصفهان ادامه داد: هر چه از عمر انقلاب می‌گذرد تأثیر آن در منطقه و جهان بیشتر تجلی پیدا می‌کند و دشمن را به نقشه‌های بیشتری وا می‌دارد که مردم هر سال احساس می‌کنند حضورشان در راهپیمایی ۲۲ بهمن لزوم بیشتری دارد.

آیت‌الله مهدوی مطرح کرد: عواملی که ایجاد‌کننده انقلاب اسلامی بود، امروزه نیز باید برای حفظ دستاوردهای انقلاب آنها را ترویج کنیم که این عوامل شامل توجه به دین، ورود عملی دین به مسائل سیاسی، مردمی‌بودن انقلاب، اسکتبارستیز بودن انقلاب و پیروی از ولایت فقیه هستند.

وی با اشاره به اینکه به تعبیر رهبر انقلاب عدول از اصول باعث سیلی خوردن ما خواهد شد، تأکید کرد: ۲۲ بهمن رمز پیروزی سلاح ایمان بر سلاح ظاهری و نماد استقامت ملت ایران و عمل به دستورات دین است و روز تودهنی زدن ملت ایران به استکبار جهانی از جمله آمریکای جنایتکار است.

امام جمعه موقت اصفهان ادامه داد: ۲۲ بهمن امسال روز دفع و رفع نفوذ دشمن و سیاست‌های دشمن و تأثیرگذاری در صحنه سیاسی منطقه و جهانی و الگو شدن نظام اسلامی برای کشورهای دیگر منطقه است.

آیت‌الله مهدوی با اشاره به دستاوردهای انقلاب از جمله استقلال، آزادی و احیای اسلام ناب، تصریح کرد: توجه به مردم‌سالاری دینی، نفی مظاهر غربی، سعی و تلاش در تحقق عدالت اسلامی، تحقیر قدرت پوشالی دشمن، همچون بازداشت تفنگداران آمریکایی توسط پاسداران نیروی دریایی سپاه و تحکمیم اقتدار ملی و علمی از جمله دستاوردهای دیگر انقلاب اسلامی ایران هستند.

امام جمعه موقت اصفهان در خطبه دوم نماز جمعه اصفهان با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با دبیر و اعضای شورای عالی امنیت ملی در هفته گذشته، اظهار کرد: جایگاه شورای امنیت ملی، جایگاه حساسی است و باید بر اساس اصول ۷‌گانه مردم، استقلال، عمل به دستورات دین، توجه به معیشت مردم، توجه به مستضعفین، استکبار ستیزی و حمایت از فلسطین عمل نماید که برای تأمین امنیت ایران بسیار مهم می‌باشد.

وی در ادامه با اشاره به روز ۱۹ بهمن ماه روز بیعت نیروی هوایی ارتش با امام خمینی (ره) افزود: این بیعت تأثیر بسیار زیادی در تضعیف طاغوت و تقویت انقلاب اسلامی و سرعت بخشیدن به طی روند مراحل انقلاب داشت.

وی با اشاره به برخی اظهارنظرها در مورد شورای نگهبان تأکید کرد: افرادی که سابقه حضور در نظام را دارند و ارتباط با امام را داشته و با مبانی و اصول امام آشنایی نزدیک دارند،‌ اظهار نظرهایی می‌کنند که باعث تضعیف شورای نگهبان می‌شود و مردم از آنها انتظار بیشتری را دارند.

آیت‌الله مهدوی ادامه داد: همواره در انتخابات‌ها افرادی که رد صلاحیت می‌شوند به دنبال ایجاد اغتشاش بوده تا شیرینی انتخابات را از بین ببرند و شورای نگهبان و هیئت‌های اجرایی باید با نظارت دقیق خود حق‌الناس را رعایت کرده و این نظارت، نظارت استصوابی است.

وی در ادامه با اشاره به جملات امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه بعضی دست به توهین اعضای شورای نگهبان دارند و تضعیف و توهین شورای نگهبان امری خطرناک است، بیان کرد: گاهی نیز کسانی که به اشتباه صلاحیتشان احراز نمی‌شود نتیجه قابل بررسی و اصلاح است و موضوع تفکیک رد صلاحیت و عدم احراز صلاحیت باید در قانون اصلاح شود.

امام جمعه موقت اصفهان ادامه داد: شرکت حداکثری، انتخاب اصلح، آرامش، جلوگیری از نفوذ و رفاقت با رقابت ۵ اصل انتخابات ایران بوده است اما دشمن همواره انتخابات ایران را یک فرصت برای خود دانسته و به دنبال القای عدم سلامت انتخابات،‌دو قطبی کردن مردم، تضعیف نظام و براندازی آن، ایجاد کینه بین مردم و … است.

آیت‌الله مهدوی با اشاره به خرید هواپیماها توسط دولت بیان کرد: مسئولین لازم است توجه بیشتری را به اقتصاد و معیشت مردم داشته باشند و در این زمان چه نیازی به خریداری این مقدار از هواپیما داشته‌ایم و این ارتباط با دشمن به چه قیمتی است؛ درست شدن اقتصاد ایران تنها با به زبان آوردن اقتصاد مقاومتی عملی نمی‌شود.

فارس

درج دیدگاه

آخرین اخبار