• کدخبر: 64780
  • تاریخ انتشار خبر: ۲:۴۵ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۵/۰۲/۶
استاندار اصفهان:

اصفهان در گردشگری حرف اول منطقه را می زند

مدیر ارشد استان گفت: برخلاف تمام شایعات و دروغ پردازی هایی که غرب بر علیه ایران دارد، گردشگران خارجی در سفر به ایران از امنیت موجود در آن تعجب می کنند.

به گزارش اصفهان بیدار، رسول زرگرپور در مراسم ضیافت معاون رئیس جمهور کشور اروگوئه، به بیان ظرفیت های اصفهان در زمینه های مختلف صنعتی، کشاورزی، فولاد، دانشگاهی و گردشگری پرداخت و اظهارکرد:‌ اصفهان در زمینه ی گردشگری حرف اول را در منطقه می زند.

رسول زرگرپور افزود: اصفهان ۲۰ هزار اثر طبیعی و میراثی دارد که ۱۷۰۰ اثر به ثبت ملی و ۶ اثر تاریخی به ثبت جهانی رسیده است.

استاندار اصفهان با بیان اینکه تعداد گردشگران خارجی نسبت به دو سال گذشته ۳ برابر شده است، افزود: در حال حاضر ۲۰ هتل بزرگ در استان اصفهان در حال ساخت است.

وی با اشاره به اینکه ایران کشوری با بیش از ۷ هزار سال تمدن است و از فرهنگ غنی برخوردار است، اظهارداشت: ایران تنها می خواهد که روی پای خود بایستد و مستقل عمل کند و تمام دشمنی غرب هم بر این است که نمی خواهد ایران روی پای خود بایستد.

زرگرپور افزود: غربی ها نمی دانستند که تحریم ها علیه ایران باعث قدرت بیشتر این کشور می شود و در دوران تحریم ، ایران به موفقیت های زیادی دست یافت و یکی از دلایل امضای توافق نامه ی هسته ای این بود که غربی ها نمی خواستند ایران بیش از این قدرتمند شود.

مدیر ارشد استان اضافه کرد: برخلاف تمام شایعات و دروغ پردازی هایی که غرب بر علیه ایران دارد، گردشگران خارجی در سفر به ایران از امنیت موجود در آن تعجب می کنند.

وی در ادامه اصفهان را شهر ادیان توحیدی خواند و گفت: قرن هاست که مسلمانان، زرتشتیان، مسیحیان و کلیمیان در کنار هم زندگی می کنند و در جشن های یکدیگر شرکت می کنند و در طول ۸ سال دفاع مقدس نیز پیروان همه ی ادیان برای دفاع از مرزهای ایران شرکت کردند و شهدایی را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی نمودند.

زرگرپور استان اصفهان را استانی چهارفصل خواند و گفت: در حال حاضر می توان نقطه ای را در غرب این استان مشاهده کرد که پوشیده از برف است و برای اسکی مناسب است و در شرق استان اصفهان کویر و مناسب کویرگردی است و توریست های زیادی را به خود جلب می کند.
استاندار اصفهان در پایان خواستار گسترش روابط اقتصادی و گردشگری بین دو طرف شد .

* رسانه های غربی به دنبال ایجاد هرج و مرج درایران هستند

معاون رئیس جمهور اروگوئه نیز در این دیدار ضمن تقدیر از مهمان نوازی مردم و مسئولین جمهوری اسلامی ایران به ویژه استاندار اصفهان گفت: در تلاشیم که روابط اقتصادی دو کشور را همانند دوران تحریم بلکه بسیار بیشتر از آن دوران ارتقاء بخشیم.

وی به شایعات کذبی که از سوی رسانه های غربی در خصوص ایران صورت می گیرد اشاره کرد و گفت: براساس همین شایعات بسیاری از جنگ ها شکل گرفته دولت ها و حکومت ها عوض شده و آشوب هایی رخ داده است و تنها اثری که به همراه داشته هرج و مرج و آشوب بوده است و شایعات آنان در رابطه با ایران نیز با همان اهداف دنبال می شود.

وی آمار دانشجویان ایران را جالب توجه خواند و گفت:‌ از مشکلاتی که اروگوئه دارد جمعیت پیر آن است و آمار متولدین در این کشور پایین است ولی در ایران با جمعیتی جوان روبرو هستیم که سرمایه ای برای کشور محسوب می شوند.
روابط عمومی استانداری اصفهان

درج دیدگاه

آخرین اخبار