• کدخبر: 65888
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۰۹ ق.ظ - جمعه ۱۳۹۵/۰۴/۱۱
حجت الاسلام سالک:

قانون عفاف وحجاب به ۲۶ دستگاه ابلاغ شده/در موضوع آسیبهای اجتماعی ضعف قانونی نداریم گرفتاری ما مجریان قوانین اسلامی هستند

نائب‌رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت:ما در موضوع آسیبهای اجتماعی ضعف قانونی نداریم ؛ گرفتاری ما مجریان قوانین اسلامی ازجمله قانون عفاف و حجاب هستندکه متاسفانه بعضی از ایشان عتقادی به بعضی مسایل ندارند.

به گزارش اصفهان بیدار به نقل از ندای اصفهان، پیش از ظهر امروز جمعی از خانواده های معظم شهدا از جمله شهدای مدافع حرم اهل بیت (ع) با حجت الاسلام سالک دیداد کردند.

حجت السلام سالک گفت:وزارت ارشاد در موضوع مد و لباس مسول پیگیری مطابقت مد و لباس با ارزشهای اسلامی است که خوشبختانه گسترش مد و لباس اسلامی روبه گسترش است .

وی گفت :ما در  در موضوع آسیبهای اجتماعی ضعف قانونی نداریم  گرفتاری ما مجریان قوانین اسلامی هستندکه متاسفانه بعضی از ایشان جمله قانون عفاف و حجاب اعتقادی به بعضی مسایل ندارند و دلیل آن نوع تحصیلات در خارج از کشور و ضعف درک ارزشهای اسلامیست.

وی  با اشاره به این مطلب که مشکل عمده ضعف اجرای قوانین اسلامیست گفت:دستگاههای نظارتی بایستی نظارتشان را بر حس اجرای قانون عفاف وحجاب و قانون امر به معروف و ناهی از منکر چندبرابر کنند.

وی تصریح کرد:در مقابله با آسیب های اجتماعی نیازمند یک اقدام انقلابی و جهادی هستیم.

حجت الاسلام سالک ادامه داد: ما معتقد هستیم اگر قانون عفاف و حجاب، قانون امربه‌معروف و نهی از منکر و … در جامعه ما پیاده شود بالغ‌بر ۵۰ درصد از ناهنجاری‌های اجتماعی کاسته می‌شود ولی چه کنیم وقتی با دستگاه‌های اجرایی برخورد می‌کنیم آقایان با اشکال مختلف از زیر بار اجرای این نوع قوانین فرار می‌کنند.

وی با تقدیر از حرکت خانواده شهدای مدافع حرم در راستای مقابله با بدحجابی و بی‌بندوباری در سطح جامعه اضافه کرد: باید به این حرکت عمق بخشید، اینکه قرار است شما در روز عفاف و حجاب در حرکتی اعتراضی از نقطه‌ای به نقطه دیگر بروید یک حرکت ارزشمند است که مسلماً انعکاس بین‌المللی خواهد داشت و همه متوجه خواهند شد که گروهی هم هستند که نسبت به این اوضاع معترض باشند.

سالک با بیان اینکه فردی که به خود فراموشی رسیده باشد مانند پوست گردویی بر روی آب است تصریح کرد: در مقابل ولنگاری باید ایستاد و این ایستادگی نیازمند تدبیر است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس با اشاره به موضوع حقوق‌های نجومی آن را یک نوع غارت و مصداقی از ولنگاری اقتصادی عنوان کرد و افزود: آقای روحانی باید پاسخگوی این اتفاق باشند چراکه این مسئله چیزی نیست که از آن بگذریم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس با بیان اینکه بسیاری از افرادی که در سطح جامعه دچار بی‌بندوباری هستند در حقیقت استضعاف فکری دارند افزود: این افراد شاگرد ماهواره‌ها هستند، هزاران شبکه ۱۷ موضوع مختلف را در ایران تعقیب می‌کنند.

وی یکی از موضوعات مورد هجمه شبکه‌های ماهواره‌ای را مسائل مربوط به کودکان عنوان کرد و ادامه داد: شبکه‌های ماهواره‌ای در حال انتقال ناهنجاری‌های بزرگی به کودکان ما هستند.

سالک خطاب به مادران و خواهران شهدای مدافع حرم تصریح کرد: اگر برای شما امکان دارد که مهدکودک‌هایی را تأسیس کنید و در آن به آموزش و تربیت کودکان بپردازید به نظر من این امر بر شما واجب است چراکه طبق احادیث معصومین علمی که به کودک منتقل می‌شود مانند نقش بر سنگ برای همیشه بر شخصیت او اثرگذار خواهد بود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس با بیان اینکه دشمن از طریق ماهواره و فضای مجازی در حال ترویج مسائلی همچون، ازدواج سفید، طلاق توافقی، ارتباط نامشروع، اختلافات شیعه و سنی، اختلافات قومی، درگیری ادیان، مبارزه با اسلام ناب، مقابله با انقلاب و مقابله با حجاب است تصریح کرد: متأسفانه برخی جریانات سیاسی داخل کشور نیز به دنبال همین مسائل هستند و می‌گویند «زن باید آزاد باشد»

وی ادامه داد: ما هم می‌گوییم زن باید آزاد باشد اما این آزادی در چه چارچوبی باید باشد؛ باید بدانیم که هیچ دینی به‌اندازه اسلام برای زن کرامت قائل نیست.

سالک با تأکید بر لزوم ورود و فعالیت خانواده شهدا در فضای مجازی خاطرنشان کرد: در فضای مجازی غوغایی است؛ هرکدام از شما که می‌توانید به این فضا وارد شوید، به نام شهیدتان وارده شده و مسائل این‌چنینی را مطرح کنید.

حجت الاسلام سالک با بیان اینکه فردی که به خود فراموشی رسیده باشد مانند پوست گردویی بر روی آب است تصریح کرد: در مقابل ولنگاری باید ایستاد و این ایستادگی نیازمند تدبیر است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس با اشاره به موضوع حقوق‌های نجومی آن را یک نوع غارت و مصداقی از ولنگاری اقتصادی عنوان کرد و افزود: آقای روحانی باید پاسخگوی این اتفاق باشند چراکه این مسئله چیزی نیست که از آن بگذریم.

 

photo_2016-06-30_23-49-28

 

photo_2016-06-30_23-49-52

photo_2016-06-30_23-49-42

 

photo_2016-06-30_23-49-37

 

photo_2016-06-30_23-49-28

انتهای پیام/

درج دیدگاه

آخرین اخبار