• کدخبر: 66916
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۴۸ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۵/۰۵/۹
رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان

طبق وعده وزارت نیرو زاینده‌رود مردادماه جاری می‌شود/ اگر اشتغال فرزندانمان را می‌خواهیم باید کالای ایرانی مصرف کنیم

حجت الاسلام موسوی لارگانی با اشاره به جلساتی که در چند روز گذشته با معاون وزارت نیرو و همچنین معاون اداره کل آب منطقه استان داشته است گفت: مسئولان وزارت نیرو وعده دادند تا در مرداد ماه چند روزی آب در بستر رودخانه زاینده رود جاری شود.

به گزارش اصفهان بیدار، نماینده مردم شهرستان فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با حضور در نماز جمعه شهر بهاران با اشاره به اینکه مساله قاچاق کالا یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری است گفت: حضرت آقا در این زمینه بارها در جلسات متعدد به مسئولان هشدارهایی داده اند که معمولاً در این زمینه سهل انگاری صورت گرفته است.

وی ادامه داد: هرچند که آقا بارها نگرانی خود را اعلام کرده اند اما سودهای صدها میلیاردی این عمل باعث تطمیع قاچاقچیان کالا شده و نمی گذارد تا آنها از این کار دست بردارند.

حجت الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی با اشاره به اینکه سالانه بیش از ۲۵ میلیارد دلار کالای قاچاق به کشور وارد می شود خاطر نشان کرد: این موضوع صدمات جبران ناپذیری را در سال های اخیر بر پیکر اقتصاد کشور وارد کرده است.

وی در تکمیل این صحبت خود افزود: دو ضرر اساسی که قاچاق بر پیکره اقتصاد این کشور وارد کرده است ابتدا گرفتن اشتغال و صنعت کشور است و دومین ضرر آن دور زدن قانون و عدم پرداخت مالیات به دولت است که خود به نوعی تضییع حق مردم می باشد.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه تجویز رهبر معظم انقلاب برای درمان رکود و مشکلات اقتصادی کشور، مساله اقتصاد مقاومتی است تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی اینطور نیست که فقط خود رهبر انقلاب و دولت کاری بکنند بلکه رکن اصلی اقتصاد مقاومتی مردم هستند.

وی اضافه کرد: دولت وظیفه دارد بستر را آماده کند اما اگر ما می خواهیم که برای فرزندان خود اشتغالی پایدار ایجاد کنیم باید به دنبال مصرف کالاهای ایرانی برویم و تنها راه گشتن چرخ صنعت مصرف تولیدات داخلی است و با مصرف کالای غیر ایرانی توقع ایجاد اشتغال برای فرزندان مان بیجا است.

رییس مجمع نمایندگان استان اصفهان با اشاره به جلساتی که در چند روز گذشته با معاون وزارت نیرو و همچنین معاون اداره کل آب منطقه استان پیرامون جاری شدن آب در رودخانه زاینده رود داشته است گفت: با پیگیری های انجام شده مسئولین وزارت نیرو وعده دادند تا در مرداد ماه چند روزی آب در بستر رودخانه زاینده رود جاری شود.

وی همچنین ادامه داد: اما مساله ای که وزارت نیرو همواره بر آن تاکید دارد این است که اگر در شهرستان های حاشیه زاینده رود خشکسالی است چرا مردم به کشت برنج اقدام می کنند که ما با دلیل علمی و تحقیقات به آنها اثبات کرده ایم که برنج از محصولاتی مانند پیاز، سیب زمینی و یا دیگر محصولات نظیر هندوانه آب بسیار کمتری را مصرف می کند.

انتهای پیام/
منبع: صاحب نیوز

طبق وعده مسئولین وزارت نیرو زاینده رو جاری خواهد شد

طبق وعده مسئولین وزارت نیرو زاینده رود جاری خواهد شد

درج دیدگاه

آخرین اخبار