• کدخبر: 67191
  • تاریخ انتشار خبر: ۶:۵۲ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
اخبار کوتاه فرهنگی استان اصفهان

نشست “بازیگران فضای سایبری” در خانه انقلاب برگزار می‌شود/ بررسی تکنیک‌های عملیات روانی در حوزه رسانه

برگزاری نشست”بازیگران فضای سایبری” در خانه انقلاب، بررسی تکنیک‌های عملیات روانی در حوزه رسانه و آغاز مسابقات قرآنی در نائین با ۷۵۰ نفر شرکت کننده از جمله مهمترین اخبار فرهنگی امروز استان اصفهان است.

به گزارش اصفهان بیدار، در ادامه سلسله نشست‌های فتاء و همچنین در راستای انتقال بینش ولایی به نسل جوان خانه انقلاب اسلامی و ولایت اقدام به برگزاری نشست دوم از دور سوم سلسله نشست‌های فتا با عنوان “فضای مجازی در ساحت تمدن نوین اسلامی”، با حضور “سید حمید حکیم” عضو هیئت علمی دانشگاه دفاع ملی” و با موضوع “بازیگران فضای سایبری” کرده است.

این نشست روز چهارشنبه ۲۰ مرداد ماه ساعت ۱۷ در محل خانه انقلاب اسلامی و ولایت واقع در خیابان چهارباغ پایین، خیابان جامی برگزار می‌شود. علاقه‌مندان به‌حضور در این برنامه می‌توانند برای ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۳۳۳۸۷۵۳۵ تماس بگیرند.

متسابقین قرآنی نایین با یکدیگر به رقابت می پردازند

همزمان با دهه کرامت مرحله شهرستانی سی و نهمین دوره مسابقات قرآن کریم نایین برگزار می‌شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نایین اظهار داشت: سالن اجتماعات امامزاده سلطان سید علی(ع) نایین میزبان مرحله شهرستانی سی و نهمین دوره مسابقات قرآن کریم است.

احمد جبلی ادامه داد: این دوره از مسابقات با رقابت ۷۵۰ نفر متسابق در رشته های حفظ، قرائت، ترتیل خوانی قرآن کریم، اذان و دعا خوانی در جوار حرم مطهر این امامزاده عظیم الشان برگزار می شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نایین در ادامه افزود: زمان برگزاری آزمون روزهای ۲۱ و ۲۲ مرداد ماه است که به صورت جداگانه برای خواهران و برادران برگزار می شود.

بزرگداشت مقام شامخ امامزاده سید الکریم(ع) دولت آباد

ویژه برنامه بزرگداشت مقام شامخ حضرت ابراهیم بن موسی بن جعفر و فرزند بزرگوارشان حضرت اسماعیل (علیهم السلام) دولت آباد، تحت عنوان «از ماه تا خورشید» در حال برگزاری است.

حجت‌الاسلام و المسلمین علی نریمانی اظهار داشت: چهارمین شب از ویژه برنامه بزرگداشت مقام شامخ حضرت ابراهیم بن موسی بن جعفر و فرزند بزرگوارشان حضرت اسماعیل(ع)، تحت عنوان «از ماه تا خورشید»، با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین عالی و قرائت زیارت امین الله، حدیث شریف کساء و مدیحه سرایی توسط مداح اهل بیت (ع) حاج مهدی سماواتی برگزار شد.

وی افزود: همچنین پنجمین شب از ویژه برنامه بزرگداشت مقام شامخ حضرت ابراهیم بن موسی بن جعفر و فرزند بزرگوارشان حضرت اسماعیل (ع)، تحت عنوان «از ماه تا خورشید» با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین عالی و مدیحه سرایی حاج مجید صابری برگزار شد.

مدیر اجرایی آستان مقدس سید الکریم(ع) دولت آباد در ادامه بیان کرد: در این برنامه حجت‌الاسلام و المسلمین عالی در ادامه مباحث شب‌های گذشته، پیرو موضوع برکت و راهکارهای افزایش آن، یکی دیگر از راه‌های افزایش برکت را صداقت در عهد عنوان کرد.

وی در ادامه به موضوع ولایت عهدی انسان مومن اشاره کرد و گفت: انسان مؤمن در درجه نخست باید نسبت به ولایت وفای به عهد داشته باشد و تمام امکانات و ابزار خود را خرج ولایت کند و برکت فقط مختص مال و ثروت نیست بلکه برکت، فرزند صالح و… را نیز شامل می شود.

مباحث جنگ نرم در دو حوزه ذهنی مهندسی پندار و رفتار بررسی شد

نشست تکنیک‌های عملیات روانی در حوزه رسانه و خبر همزمان با روز خبرنگار از سوی کمیته فرهنگ رسانه سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان برگزار شد.

احمد قدیری‌ابیانه، ۱۷ مرداد به مناسبت روز خبرنگار در نشستی که به همت کمیته فرهنگ رسانه سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری اصفهان برگزار شد، در جمع اصحاب رسانه به بررسی مباحث جنگ نرم در دو حوزه ذهنی مهندسی پندار و رفتار و در سه سطح استراتژی، تاکتیک و تکنیک پرداخت.

وی اظهار داشت: در عملیات جنگ روانی، رسانه‌ها طوری اخبار خود را منتشر می‌کنند، بدون اینکه الزاما دروغ باشد و با این کار ذهن افراد را به سمتی که می‌خواهند سوق می‌دهند.

قدیری‌ابیانه با اشاره به روش عنوان‌گذاری برای عناصر خبری تصریح کرد: در این ترفند که پرکاربردترین تکنیک میان همه تکنیک‌ها است، رسانه با عنوان‌گذاری برای عناصر خبری به‌صورت هدفمند، مفهوم مورد نظر را جاری ساخته و ذهن مخاطب را جهت می‌بخشند.

انتهای پیام/تسنیم

درج دیدگاه

آخرین اخبار