• کدخبر: 68203
  • تاریخ انتشار خبر: ۲:۲۰ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۵/۰۸/۷

تغییر باکتری‌های روده در اثر کم خوابی!

نتایج مطالعات نشان می دهد کاهش مدت زمان خواب موجب تغییر در فراوانی گونه های باکتری روده می شود که با سلامت متابولیکی انسان ارتباط دارند.

به گزارش اصفهان بیدار و ترجمه از مدیکال نیوز، تنها دو روز کم خوابیدن، می تواند باعث ایجاد تغییراتی در باکتری های روده شود که با متابولیسم ضعیف بدن ارتباط دارد.
این در حالی است که انجمن خواب آمریکا برای دستیابی به سلامت مطلوب و تندرستی به افراد ۱۸ تا ۶۰ ساله پیشنهاد می کند که روزانه حداقل ۷ ساعت هنگام شب بخوابند.
گزارش های سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری ها نشان می دهد که بیش از یک سوم بزرگسالان در کشور آمریکا به این میزان نمی خوابند و دچار کم خوابی هستند.
به گفته محققان مطالعات نشان داد محدود کردن مدت زمان خواب با پیامدهای منفی برای سلامت از جمله تغییر در میکروب های روده همراه است اما همچنان مطالعاتی طولانی تری و وسیع تر برای اثبات دقیق این موضوع نیاز است.
امروزه در جوامع شهری بی خوابی یکی از مشکلاتی است که می توان آن را به روشنی دید. درد های مزمنی نظیر میگرن در اثر کم خوابی شدت می گیرند.
افرادی که دچار اختلالات خواب هستند و به میزان کافی نمی خوابند، دچار اختلالات هورمونی شده و در نتیجه اشتهای بیشتری برای خوردن غذاها با کالری بالا دارند که این موضوع بسیار خطرناک است.
حال در صورتی که کم خوابی بصورت مداوم تکرار شود، سندروم التهاب روده شدید تر می شود، بطوریکه ۱۰ تا ۱۵ درصد از آمریکایی به علت بی خوابی با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند.
علاوه بر این تحقیقات جدید نشان می دهد که کم خوابی با مشکلات بسیاری نظیر فشار خون بالا، سکته مغزی، بیماری های قلبی و دیابت نوع ۲ مرتبط است.

درج دیدگاه

آخرین اخبار