• کدخبر: 68250
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۲۹ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۵/۰۸/۸
رییس مجلس در کنگره شهدای خمینی شهر:

بحران های منطقه ای امنیت اسرائیل را تضمین می کند/ بارها گفته ام که مشکلات کشور به دلیل تحریم‌ها نیست

علی لاریجانی گفت: شاید در ادبیات اسلامی ما کمتر موضوعی داریم که به اندازه شهادت تاثیرگذاری اجتماعی و فرهنگی داشته باشد.

به گزارش اصفهان بیدار، رییس مجلس شورای اسلامی امروز در آیین افتتاحیه اجلاسیه ملی ۲۳۰۰ شهید شهرستان خمینی‌شهر اصفهان اظهار کرد: آفرین بر کسانی که همت کردند و این مراسم باشکوه را در خمینی‌شهر برقرار کردند.

علی لاریجانی تصریح کرد: شهدای این منطقه چه در درچه، کوشک، اصغرآباد و خمینی شهر این مراسم متعلق به آن‌هاست؛ درصد شهدا در این منطقه بیشتر از دیگر مناطق است و این نشان از غیرت حسینی در منطقه است.

وی افزود: این روحیه وجوه انقلابی گری است که رهبر معظم انقلاب هم به آن تأکیددارند.

لاریجانی اضافه کرد: شاید در ادبیات اسلامی ما کمتر موضوعی داریم که به‌اندازه شهادت تأثیرگذاری اجتماعی و فرهنگی داشته باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حوزه معرفت چیزی مهم‌تر از توحید نداریم و لذا آنچه شرایط مسلمان را تعیین می‌کند درجه فهم او از توحید است.

لاریجانی بابیان اینکه سعادت در سبک زندگی مجاهدانه نهفته است، اظهار کرد: اگر حتی فرصتی هم برای مجاهدت وجود نداشته باشد حداقل در دل مسلمان حب جهاد وجود دارد وگرنه در روایتی پیامبر افرادی که حتی در دل میل به جهاد را نداشته باشند را منافق خوانده‌اند.

وی با اظهار بر اینکه شیعه آمادگی برای ظهور حضرت حجت (عج) دارد، گفت: مومن باید تکیه واقعی بر خدا داشته و آمادگی واقعی ازنظر فکری و سبک زندگی فرد نیز نماین و مجاهدت در زندگی‌اش متبلور باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به جنگ‌های زیادی که در صدر اسلام در زمان رسول‌الله (ص) و دوران امام علی (ع) به وقوع پیوست تصریح کرد: این نشان می‌دهد که باید برای خدا جنگید، ضمن اینکه مشخص هست کسانی که ایستادگی کنند لباس ذلت را از تن بدر خواهند برد.

لاریجانی تأکید کرد: مسئله مجاهدت و آمادگی برای شهادت در سبک زندگی اجتماعی یک رکن است، لذا باید اهل توحید و اهل مجاهدت باشید.

وی تمسک به توحید و مجاهدت را از شرایط ایجادشده در اسلام عنوان کرد و گفت: این دو رکن توسط اسلام جلوی پای بشریت گذاشته و فتوحات زیادی نیز به دنبال آن برای مسلمانان حاصل شد، اما زمانی که مسلمانان صدر اسلام از توحید فاصله گرفتند عاشورا رخ داد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامه امام حسین (ع) به محمد حنفیه که فرموده بودند قیامم برای امربه‌معروف و اصلاح دین جدم بوده است، گفت: چون شرایط بد زمانه برای جامعه اسلامی رخ داد، عاشورا نیز برای جلوگیری از تحریف اسلام توسط یزیدیان به وقوع پیوست.

لاریجانی همچنین با اشاره به نامه امام راحل به میخائیل گورباچف گفت: تلاش امام و پیشینه او در تلاش سیاسی‌اش عمق دادن توحید در جوامع بود.

وی ادامه داد: همین عارف بزرگ بود که در دفاع مقدس فرمود من بازوان پاسداران که مجاهدان اسلام هستند را می‌بوسم.

رئیس مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه با دیدن خانواده شهدا باید به فکر فروبرویم، اظهار کرد: در خطابه های رهبر معظم انقلاب هم اگر با دقت نظاره کنیم این دو وجه مجاهدت و توحید را مشاهده می‌کند.

وی شرایط امروز را پیچیده‌تر از گذشته بیان کرد و گفت: قبلاً صف‌ها مشخص بود ولی شرایط امروزی و دشمنی‌ها علیه نظام پیچیده شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه امروز شگردهای و مکرهای دشمنان پیچیده شده است، تصریح کرد: باید با دقت بیشتر رفتار و حرکات دشمن را مراقبت کنیم.

لاریجانی با اشاره به ارزیابی کلی از اتفاقات منطقه اظهار کرد: شاهد هستیم عده‌ای به‌عنوان تروریست به جان مسلمانان افتاده‌اند البته این‌یک حادثه ساده‌ای نبوده و مشخص است که کاملاً طرحی طراحی‌شده است و تمام تلاش خود را می‌کنند تا از بین نرود.

وی خاطرنشان کرد: اسراییل شرایط موجود را برای خود در بهترین وضعیت می‌بیند چراکه کشورهای اسلام را دارای مشکلات امنیتی و سرزمینی می بیند و خواستار ادامه این روند‌ است تا کشورهای اسلامی روزبه‌روز قدرتشان تحلیل برود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اسراییل فقط تنها ترسی که دارد این هست که ایران و حزب‌الله از این شرایط موفق بیرون بیایند.

لاریجانی در مورد چرایی حل نشدن مسئله تروریست در منطقه با توجه به ایجاد ائتلاف آمریکایی برای حل بحران منطقه، تصریح کرد: این ائتلافی که به‌ظاهر برای این کار ایجادشده است در این سال‌ها که کاری را پیش نبرده است ضمن اینکه دو حالت پیش می‌آید یا اینکه بگویند نتوانسته‌ایم که برای آن‌ها فضاحت است، یا اینکه نخواسته‌اند.

وی بابیان اینکه به‌طور طبیعی آن‌ها به دنبال شرایطی در منطقه هستند که امنیت اسراییل تأمین شود، گفت: برای همین آتش‌های جنگ و تروریست در منطقه را هر روز بیشتر شعله‌ور‌ می‌کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به هجمه سنگین فرهنگی علیه اسلام و انقلاب اسلامی، اظهار کرد: آن‌ها به دنبال این مسئله هستند تا اراده‌هایی که بر مبنای اسلام شکل‌گرفته است را سست کنند.

لاریجانی ایجاد بحران اقتصادی را حربه دشمنان علیه مسلمانان عنوان و تصریح کرد: کاهش قیمت نفت را پایین بردند و ایجاد فشار و تحریم از جمله روش های غرب بود، من بارها گفته ام که همه مشکلات کشور به دلیل تحریم‌ها نیست و مسائل مدیریت داخلی در کشور بیشتر تاثیر دارد.

وی بابیان اینکه اگر فضا برای پرش آن‌ها فراهم شود از هیچ مسئله دست و پاگیری علیه نظام غفلت نمی‌کنند، ادامه داد: یکی از موضوعاتی که در کمیسیون فرهنگی توصیه به پیگیری شده افزایش بودجه فرهنگی و دینی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم قم در مجلس دهم سست کردن فرهنگ دینی را هدف استکبار در کشور بیان کرد و گفت: تعمیق بخشی فرهنگ دینی باید انجام بگیرد، چراکه جوان محب اهل‌بیت باید با روایات اهل‌بیت، احادیث و قرآن آشنا باشد.

لاریجانی اظهار کرد: باید انسان متدین تربیت کنیم، چراکه دشمن نمی‌تواند در انسان متدین تأثیر بگذارد، اهمیت خانواده نیز در اینجا دوچندان می‌شود چراکه خانواده اولین سنگر تربیت فرزندان است.

وی تربیت انسان‌های مجاهد و تقویت بنیه دفاعی را برای کشور دارای اهمیت عنوان و خاطرنشان کرد: در چندساله گذشته تا آنجایی که امکان داشت بودجه دفاعی را برای تقویت بنیه دفاعی افزایش داده‌ایم.

رئیس مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه دشمن در حوزه اقتصادی به دنبال فلج کردن کشور است، گفت: تکیه‌بر توان داخلی و اقتصاد مقاومتی راه پیروزی ما در حوزه حربه‌های اقتصادی دشمن علیه نظام است، زمانی که دشمن بداند در درون کشور از بنیه اقتصادی داخلی استفاده می‌شود متوجه می‌شود که فشارهایشان بر کشور تأثیر ندارد.

لاریجانی کلید کار را در حوزه پیشرفت اقتصادی کشور را اقتصاد مقاومتی اظهار کرد و افزود: البته گره‌هایی در بانک‌ها و صنعت ایجادشده است، معوقه‌های بانکی تولیدکنندگان و گرفتن سودهای کلان بانکی مشکلات را دوچندان کرده بوده است.

وی بابیان اینکه اگر با اقتصاد مقاومتی شعاری رفتار کنیم موفق نیستیم، تصریح کرد: اگر بخواهیم به آرمان‌های انقلاب به‌صورت کامل دست پیدا کنیم، به مسئله اقتصاد باید توجه ویژه کرد و از تردید در این مسئله باید پرهیز کرد چراکه توانمندی داخلی در ایران در این حوزه وجود دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی رفع مشکل آب، استقلال در محصولات استراتژیک در بخش کشاورزی و صادرات را از اهم برنامه‌های عنوان کرد که مجلس در برنامه ششم توسعه مدنظر قرار داده است.

به گزارش صاحب نیوز، در حاشیه این مراسم از کتاب‌های تاریخ دفاع مقدس خمینی شهر، راست قامتان، طلایه‌داران عشق، عاشقان پرواز، همسران شهدا، مجموعه کتاب کودکان و خانواده‌های ۲، ۳ و ۴ شهیدی خمینی‌شهر و تمبر یادبود کنگره ملی ۲۳۰۰ شهید شهرستان خمینی‌شهر اصفهان با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی، سردار سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار سلیمانی فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان، حجت الاسلام رحیمی امام جمعه خمینی‌شهر و جمعی از مسئولان لشکری و کشوری رونمایی شد.

انتهای پیام

درج دیدگاه

آخرین اخبار