• کدخبر: 68282
  • تاریخ انتشار خبر: ۳:۱۴ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۵/۰۸/۱۶
سایه شومی که همچنان پابرجاست؛

ارجاع پرونده زمین‌خواری نقش‌جهان به دادگاه

در شرایطی که ورزشگاه نقش‌جهان به بهره‌برداری رسیده، هنوز سایه زمین‌خواری از سر این پروژه کنار نرفته و قرار است به زودی یکی از پرونده‌های زمین‌خواری مربوط به این ورزشگاه در دادگاه بررسی شود.

به گزارش اصفهان بیدار، چهارشنبه هفته گذشته با حضور معاون اول رئیس جمهور و جمعی از وزرا و مقامات ورزشی و استانی، ورزشگاه نقش‌جهان به بهره‌برداری رسید، با این‌حال معضل زمین‌خواری که سال‌ها مشکلات و دردسرهای فراوانی را برای این پروژه ایجاد کرده بود، همچنان پابرجاست.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان درباره بهره‌برداری از این ورزشگاه گفت: تکمیل ورزشگاه نقش‌جهان مطالبه به حق مردم اصفهان بود که خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده، این پروژه آماده بهره‌برداری شد.

محمد سلطان‌حسینی تصریح کرد: تکمیل پروژه با تأمین هزینه از سوی شرکت فولاد مبارکه انجام شد اما تاکنون به اندازه دو برابر بودجه تکمیل ورزشگاه، پول توسط زمین‌خواران یا مالکان برداشت شده و طی سال‌های گذشته، چند میلیارد تومان از اموال بیت‌المال که تصرف یا تملک شده بود، به بیت‌المال بازگردانده شد.

وی ادامه داد: زمین زیر کاسه ورزشگاه متعلق به یک مالک بود و با تلاش‌های صورت گرفته، وی این زمین که ۱۲۰هزار مترمربع مساحت داشت را هبه کرد تا دردسری از بابت مالکلیت بخش مرکزی ورزشگاه وجود نداشته باشد.

این مقام مسؤول ادامه داد: در حال‌حاضر پرونده زمین‌خواری دیگری در دست بررسی است که فردی ادعای مالکیت حدود صد هکتار زمین از نقش‌جهان را داشته و تقاضای صد میلیاردی مطرح کرده است.

سلطان‌حسینی افزود: با پیگیری دادستان برخوار، قرار است از طریق قانونی این مشکل پیگیری شده و این پرونده به دادگاه ارجاع پیدا کند.

انتهای پیام/ فارس

درج دیدگاه

آخرین اخبار