• کدخبر: 68319
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۰۳ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۵/۰۸/۱۸
در سالی به نام اقتصاد مقاومتی!

دولت یازدهم ۳۵ میلیارد دلار کالا از چین وارد کرد / نمودار

بر اساس آمار گمرک، دولت یازدهم از ابتدای فعالیت خود تاکنون نزدیک به ۳۵ میلیارد دلار صرف واردات کالا از چین کرده است که نسبت به کل چهارسال دولت نهم ۹ میلیارد دلار افزایش یافته است.

به گزارش اصفهان بیدار، در حالی که دولت‌های نهم و دهم طی ۸ سال فعالیت خود حدود ۴۰ میلیارد دلار کالا از چین وارد کرده بود، دولت یازدهم در سه سال و یک ماه فعالیت خود ۳۵ میلیارد دلار کالا از چین وارد کرده است.

آمار گمرک نشان می‌دهد از نیمه دوم سال ۱۳۹۲ تا پایان مهرماه ۱۳۹۵ یعنی طی ۳۷ ماه، مجموعا بالغ بر ۳۵ میلیارد دلار کالا از چین وارد کشور شده است که طبیعتا باید این آمار را به پای دولت یازدهم گذاشت.

این در حالی است که دولت نهم در ۴ سال فعالیت خود ۱۴ میلیارد دلار و دولت دهم ۲۶ میلیارد دلار کالا از چین وارد کرده بود.

با روی کار آمدن دولت یازدهم، با توجه به انتقاداتی که روحانی از سیاست‌های وارداتی احمدی‌نژاد مطرح می‌کرد، این انتظار ایجاد شد که جلوی واردات بی‌رویه خصوصا از مبدأ چین گرفته شود.

روحانی در گزارش ۱۰۰ روزه دولت یازدهم نیز بار دیگر از روال واردات بی‌رویه کالاهای چینی در دولت‌های نهم و دهم انتقاد کرد و این انتقاد را با عبارت جالب توجهی مطرح کرد: «دولت قبل شغل ایجاد کرد، اما برای چینی‌ها.»

1932642_720

انتقادات مقامات ارشد دولت از اشتغالزایی دولت احمدی‌نژاد برای چینی‌ها در حالی است که آمار گمرک نشان می‌دهد واردات از چین در دولت فعلی به مراتب بیش از دولت گذشته است.

انتهای پیام/ مشرق

درج دیدگاه

آخرین اخبار