• کدخبر: 69121
  • تاریخ انتشار خبر: ۳:۴۰ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۵/۰۹/۳۰

۱۷ هزار نونهال در پایگاه‌های استعدادیابی سازمان ورزش بسیج شناسایی شده‌اند‌

رئیس سازمان تربیت‌بدنی بسیج گفت: ۱۷ هزار نونهال در ۱۲۰ پایگاه استعدادیابی ایجاد شده از سوی سازمان ورزش بسیج شناسایی شده‌اند.

به گزارش اصفهان بیدار از تسنیم، سردار کاظم یزدانی پیش از ظهر امروز در مجمع عالی بسیج ورزشکاران استان اصفهان اظهار داشت: امروز هزاران سال تجربه گرد‌هم آمده‌اند و در کشور اینگونه جوامع بسیار هستند، انسان‌هایی که عمرشان را برای جوانان و عزت و افتخار کشور صرف کرده‌اند.

وی با اشاره به احداث ۱۲۰ پایگاه استعدادیابی افزود: امروز ۱۷ هزار نونهال زیر ۱۴ سال را به صورت علمی شناسایی و در پایگاه‌های استعدادیابی پرورش می‌دهیم، حدود ۲۷۶ ورزشکار نیز در اردوهای تیم‌های ملی در رشته‌های مختلف حضور می‌یابند، در ۵ سال گذشته خروجی‌های اولیه‌ای داشته‌ایم و در آینده‌ای نزدیک تحولات خوبی را از طریق این پایگاه شاهد هستیم.

رئیس سازمان ورزش بسیج با بیان اینکه رهبر انقلاب چند نکته اساسی را در مطالبات خود از ورزشکاران بسیجی دارند، خاطرنشان کرد: تولید دانش بومی از جمله موضوعات مهم است، در این مسئله کار آنچنانی نکرده‌ایم در حالی که رهبر ‌انقلاب بر این امر اعتقاد دارند که برای ایستادن روی پای خود باید به دانش درونی تکیه کنیم و این مسئله را ما در کشور در جهات مختلف ثابت کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه همه نکته‌هایی که رهبر ‌انقلاب فرمودند از طریق ورزش قابل اجرا است، تصریح کرد: ایجاد انسجام و همدلی یکی دیگر از مطالبات ایشان بوده که امروزه متاسفانه هر‌کس برای خود کار می‌کند و اگر بتوانیم این ظرفیت‌ها را در یکدیگر ادغام کنیم ظرفیت بزرگی در عرصه‌های مختلف ایجاد می‌شود، ما از کشورهای پیشرفته در این زمینه‌ها چیزی کم نداریم.

سردار یزدانی با بیان اینکه اخلاق در ورزش موضوع مهم دیگر است، خاطرنشان کرد: در بسیاری از زمینه‌ها تنها شاهد شعار بوده‌ایم، برای ساماندهی این مسئله کلیدی به نام جامعه مربیان وجود دارد، اگر مربی از هر نظر درست شود دیگر مسائل نیز درست می‌شود و اگر موضوع اخلاق را در میان مربیان تاکید کردیم دیگر نیاز به سرمایه‌گذاری در دیگر عرصه‌ها نیست به این دلیل که همه مسئولان و بازیکنان از این مربیان پرورش یافته‌اند.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

آخرین اخبار