• کدخبر: 69152
  • تاریخ انتشار خبر: ۵:۳۰ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۵/۱۰/۲

لزوم تکمیل بانک جامع اطلاعات فعالان قرآنی استان اصفهان

امام جمعه اصفهان گفت: یکی از مهم‌ترین فعالیت‌ها در حوزه فعالیت‌های قرآنی در استان تکمیل بانک جامع اطلاعات فعالان قرآنی است.

به گزارش اصفهان بیدار به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در جلسه شورای توسعه قرآنی استان که با حضور استاندار اصفهان و مدیران کل دستگاه‌های مربوطه برگزار شد، اظهار داشت: باید به‌ گونه‌ای عمل کنید که مؤسسات قرآنی بتوانند به صورت مستقل امورات خود را اداره کنند و منتظر بودجه‌های دولتی نباشند.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین فعالیت‌ها در حوزه فعالیت‌های قرآنی در استان تکمیل بانک جامع اطلاعات فعالان قرآنی است.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان خاطرنشان کرد: در حال حاضر هر یک از دستگاه‌های مرتبط با فعالیت‌های قرآنی آمارهای جداگانه‌ای ارائه می‌دهند که ممکن است بسیاری از آن‌ها همپوشانی داشته باشد و همین امر آمار ما را از واقعیت دور می‌کند.

امام جمعه اصفهان تأکید کرد: برای اینکه بتوانیم گام‌های مؤثر و بلندی در زمینه فعالیت‌های قرآنی در استان برداریم، باید شناخت درست و صحیحی از وضعیت موجود داشته باشیم و این امر جز با تکمیل بانک اطلاعاتی فعالان قرآنی میسر نخواهد شد.

طباطبایی‌نژاد یکی از وظایف شورای توسعه قرآنی استان را تدوین سند چشم‌انداز فعالیت‌های قرآنی دانست و اضافه کرد: بر اساس آن سند می‌توانیم برنامه‌ریزی کنیم که در ۵ سال آینده چند نفر به حافظان قرآن کریم افزوده می‌شود و از این تعداد سهم هر دستگاه و هر شهرستان چقدر است.

در ادامه رسول زرگرپور، استاندار اصفهان نیز بر ضرورت تکمیل بانک جامع اطلاعاتی فعالان قرآنی تأکید کرد و گفت: اگر این بانک اطلاعاتی کامل شود، باید کلیه فعالیت‌های قرآنی استان منوط به ثبت نام در این سامانه و داشتن کارت یا کد شناسایی معتبر از آن شود.

وی خاطرنشان کرد: هویت بخشی و سیاست‌های تشویقی می‌تواند تکمیل شدن این سامانه اطلاعاتی را با سرعت بیشتری به پیش برد.

در ابتدای این جلسه حجت‌الاسلام حبیب رضا ارزانی به ارائه گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته در این شورا پرداخت.

وی برگزاری سه دوره کارگاه آموزشی توانمندسازی مربیان و مدیران مؤسسات و خانه‌های قرآنی را از جمله برنامه‌های این شورا دانست و گفت: تجلیل از اعضای مجمع مؤسسات قرآن و عترت استان با حضور اعضای شورای توسعه قرآنی کشور از دیگر برنامه‌های شورای توسعه فعالیت‌های قرآنی استان است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با بیان این مطلب که اصفهان در فعالیت‌های قرآنی یکی از استان‌های سرآمد کشور است، عنوان داشت: از ۱۰ مؤسسه برتر که در سطح کشور انتخاب و تجلیل شدند، ۴ مؤسسه از استان اصفهان بود.

دبیر شورای توسعه فعالیت‌های قرآنی استان اصفهان تصریح کرد: حمایت از برگزاری جشن نور ویژه دهه فجر همراه با تجلیل از برگزیدگان مسابقات سراسری قرآن کریم و نشست مشترک اعضای مجمع مؤسسات قرآنی با مدیران کل عضو شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآن کریم در مشهد از دیگر برنامه‌های این شورا بود.

ارزانی از اعطای جایزه فیلم‌های قرآنی برگزیده در جشنواره حسنات خبر داد و بیان داشت: در بوسنی و هرزگوین نمایشگاهی در حوزه هنرهای قرآنی برپا شده که تا کنون ۷ گروه از هنرمندان را به آنجا اعزام کرده‌ایم.

وی اهدای قرآن به مراکز فرهنگی و قرآنی استان را از دیگر برنامه‌های شورای توسعه فعالیت‌های قرآنی استان دانست و گفت: تعویض قرآن‌های فرسوده در نمایشگاه قرآن نیز از دیگر برنامه‌ها بود.

انتهای پیام

درج دیدگاه

آخرین اخبار