• کدخبر: 69282
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۲:۰۵ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۵/۱۰/۹

نرخ بیکاری در استان اصفهان ۲ تا ۳ درصد از متوسط کشور بالاتر است

استاندار اصفهان گفت: نرخ بیکاری در استان اصفهان ۲ تا ۳ درصد از متوسط کشور بالاتر است که اصلاً قابل قبول نیست و رشد جمعیت مهاجران می‌تواند یکی از علل این مشکل باشد.

به گزارش اصفهان بیدار به نقل از روابط عمومی استانداری اصفهان، رسول زرگرپور در گردهمایی فرمانداران استان اصفهان، اظهار داشت: اصلی‌ترین وظیفه حکومت‌ها، ایجاد امنیت و آرامش است و مجموعه مدیریت استان و فرمانداران هم باید این موضوع را اصلی‌ترین وظیفه خود تلقی کنند.

وی افزود: علی‌رغم این که کشور در منطقه‌ای قرار گرفته که در اطراف آن دریایی از خون و ناآرامی قرار دارد، اما به برکت وجود امام زمان(عج) و رهنمودهای مقام معظم رهبری و سیاست‌های دولت، ایران در یک آرامش و امنیت مثال‌زدنی قرار گرفته و خوشبختانه با هوشیاری مسؤولان امنیتی و لطف الهی توطئه‌های دشمنان سرکوب شده است.

استاندار اصفهان با تأکید بر این که آرامش باید از جنبه‌های اجتماعی، اقتصادی و… در جامعه حاکم باشد، گفت: ایجاد این آرامش در تک تک شهرستان‌ها مهم است و باید مورد توجه قرار گیرد.

زرگرپور با بیان این که دولت تلاش کرده با تدبیر برنامه‌های خود را پیش ببرد و امید را در مردم زنده نگه دارد، عنوان داشت: متأسفانه برخی تلاش خود را در ناامید کردن مردم قرار داده‌اند و مدیران دولت باید در راستای ایجاد امید و دلگرمی به مردم قدم بردارند.

وی با تأکید بر این که همه حقایق باید به مردم اطلاع رسانی شود، اذعان داشت: مردم باید از اقدامات صورت گرفته توسط دولت آگاه شوند و بدانند که علی‌رغم همه مشکلات دولت در حال خدمت به مردم است.

استاندار اصفهان به نزدیک شدن انتخابات اشاره داشت و اضافه کرد: در این زمان بیش از هر زمان دیگر نیازمند ایجاد شور و نشاط اجتماعی هستیم و مجریان انتخابات وظیفه دارند که در راستای حضور حداکثری افراد در انتخابات تلاش کنند.

زرگرپور ادامه داد: برگزاری مناظره‌های انتخاباتی، کرسی‌های آزاداندیشی، نقدها و… می‌تواند در ایجاد شور و نشاط اجتماعی مؤثر باشد.

وی به احتمال انجام تبلیغات زودهنگام در شهرداری‌ها و شوراهای شهر اشاره کرد و گفت: فرمانداران باید به خوبی شرایط را رصد کنند تا شهرداران و اعضای شوراهای شهر وارد تبلیغات زودهنگام نشوند و به سمت حرکت‌های جذب رأی و کارهای روبنایی نروند.

استاندار اصفهان با بیان اینکه همچون گذشته اصول و چارچوب مورد نظر برای انتخاب و بقای فرمانداران مد نظر است، مطرح کرد: اصول و چارچوب‌ها باید حفظ شود و ملاک‌ها و معیارها مشخص باشد، اگر این اصول به هر نحوی خدشه‌دار شده باشد حتماً برخورد و اقدام لازم صورت خواهد گرفت.

زرگرپور با تأکید بر هماهنگی و هم‌افزایی با ائمه جمعه و نمایندگان مجلس، خاطرنشان کرد: اصل تعامل فرمانداران با نمایندگان و ائمه جمعه باید بر ارتقای نقاط مشترک گذاشته شود.

وی به مسائل اقتصادی کشور اشاره کرد و بیان داشت: در شروع دولت تورم ۴۵ درصد بود که امروز به ۷٫۲ درصد رسیده است ولی مردم حس نمی‌کنند، چرا که دولت روند افزایش قیمت‌ها و نه قیمت اجناس را کاهش داده است.

استاندار اصفهان با بیان این که رشد اقتصادی در سال ۹۱، منفی ۵٫۶ درصد بود و امروز به ۶٫۴ درصد رسیده است، تصریح کرد: رشد اقتصادی بدون نفت ۱۰ درصد افزایش یافته است.

زرگرپور به وضعیت استان اشاره کرد و افزود: نرخ بیکاری در استان اصفهان ۲ تا ۳ درصد از متوسط کشور بالاتر است که اصلاً قابل قبول نیست و رشد جمعیت مهاجران می‌تواند یکی از علل این مشکل باشد.

وی با بیان این که در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید واحدهای بحران زده بررسی شد و در خصوص بیمه و مالیات این کارگاه‌ها تصمیمات خوبی گرفته شد، گفت: با این اقدامات ۲۶ هزار فرصت شغلی تثبیت شد.

استاندار اصفهان به بسته حمایتی دولت برای واحدهای کوچک و متوسط اشاره کرد و اظهار داشت: در این طرح چهار هزار و ۲۵۶ واحد در سامانه بهین یاب ثبت نام کردند و تا کنون یک هزار و ۶۳۹ واحد برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی‌ شده‌اند.

زرگرپور ادامه داد: از این تعداد ۷۶۰ واحد بحران زده با اعتبار ۵۵۰ میلیارد تومان موفق به دریافت تسهیلات شده‌اند.

وی یادآور شد: اصفهان در تعداد ثبت نام تولیدکنندگان رتبه اول، در تعداد عقد قرارداد با بانک‌ها رتبه دوم و در حجم ریالی اعتبارات جذب شده نیز رتبه اول را دارد.

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: یکی از مسائل و مشکلات اساسی استان مسائل اقتصادی است که با این اقدامات صورت گرفته اصفهان نسبت به دیگر استان‌ها شرایط بهتری داشته است.

زرگرپور در پایان به مشکلات خشک‌سالی و آب اشاره کرد و بیان داشت: وضعیت بارش‌ها در سرشاخه‌ها نرمال بوده، ولی وضعیت سد متفاوت است و در حال حاضر سد ۱۹۰ میلیون متر مکعب آب دارد و در استان نیز با کاهش ۳۲ درصد مواجه هستیم که خشک‌سالی تلقی می‌شود.

انتهای پیام

درج دیدگاه

آخرین اخبار