• کدخبر: 69294
  • تاریخ انتشار خبر: ۲:۲۰ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۵/۱۰/۱۰

بازی‌های رایانه‌ای در دانشگاه اصفهان تخصصی می شود

رئیس دانشگاه اصفهان گفت: به جهت توسعه بسترهای آموزش و کارآفرینی و افزایش ظرفیت تولید محتوای دیجیتال، رشته بازی‌های رایانه‌ای در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه اصفهان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش اصفهان بیدار به نقل از روابط عمومی دانشگاه اصفهان، هوشنگ طالبی اظهار داشت: دانشگاه اصفهان در ادامه سیاست خود در زمینه توسعه بسترهای آموزش، پژوهش و کارآفرینی در حوزه بازی‌های رایانه‌ای و افزایش ظرفیت تولید محتوای دیجیتال در فلات مرکز ایران، رشته بازی‌های رایانه‌ای را در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد راه‌اندازی می‌نماید.

وی هدف از تأسیس این رشته را در مقطع کارشناسی، تربیت نیروی متخصص در زمینه توسعه بازی‌های جدید PC و موبایل ذکر کرد و افزود: هدف از راه‌اندازی این رشته در مقطع کارشناسی ارشد هم توسعه مطالعات و پژوهش‌ها در زمینه تحلیل بازی‌های رایانه‌ای و تقویت زیرساخت‌های تولید بازی‌های آموزشی و درمانی خواهد بود.

رئیس دانشگاه اصفهان با اشاره به ظرفیت‌های موجود در اصفهان خاطر نشان کرد: دانشگاه اصفهان مجموعه‌ای غنی از گروه‌های آموزشی مرتبط با تولید بازی‌های رایانه‌ای مانند مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات، روانشناسی، جامعه‌شناسی، علوم تربیتی، مدیریت و اقتصاد است و همچنین تعامل خوبی با دانشگاه هنر اصفهان دارد.

طالبی یادآور شد: بعد از دو سال تحقیقات گسترده و تعامل با نهادهای مختلف، در سال ۱۳۹۴ اولین کنفرانس بازی‌های رایانه‌ای فرصت‌ها و چالش‌ها و رویدادهای جانبی آن در دانشگاه اصفهان برگزار و با استقبال بسیار خوب مخاطبان و پژوهشگران مواجه شد.

وی با بیان فقدان پژوهش‌های ساخت‌یافته در حوزهٔ بازی‌های رایانه‌ای تأکید کرد: کمبود متخصصان تولید بازی‌های رایانه‌ای، دانشگاه اصفهان را بر آن داشت تا با راه‌اندازی مرکز تخصصی بازی‌های رایانه‌ای و دبیرخانه دائم کنفرانس بازی‌های رایانه‌ای در زمینه تربیت متخصصان و سازمان‌دهی پژوهش‌های پراکنده حوزه بازی‌های رایانه‌ای گامی رو به جلو بردارد.

رئیس دانشگاه اصفهان در پایان اظهار امیدواری کرد با حمایت نهادهای ذی‌ربط از مرکز تخصصی بازی‌های رایانه‌ای و با راه‌اندازی رشتهٔ بازی‌های رایانه‌ای در مقاطع مختلف، دانشکدهٔ بازی‌های رایانه‌ای به زودی در دانشگاه اصفهان راه‌اندازی و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

آخرین اخبار