• کدخبر: 69393
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۱۶ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۱۰/۱۵
نماینده مردم فریدن در مجلس :

اینکه شهرستان‌های سرچشمه زاینده‌رود مشکل آب داشته باشند قابل قبول نیست

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین میاندشت در مجلس شورای اسلامی گفت: خواسته به‌ حق مردم شهرستان فریدن است که آب شرب سالم داشته باشند و این‌ که منطقه ما سرچشمه زاینده‌رود است و اینکه ما نتوانیم آب شرب را تأمین کنیم قابل‌قبول نیست.

به گزارش اصفهان بیدار، اکبر ترکی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در فریدن با اشاره به برگزاری جلسه مجمع نمایندگان استان اصفهان با رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه کشور اظهار داشت: اعضای مجمع نمایندگان استان در این جلسه مسائل کلی استان را مطرح کردند، همچنین مطرح شد که در بحث مبالغی که به‌ صورت مالیات واریز می‌شود، استان اصفهان جزو استان‌های دوم یا سوم است ولی در بحث تخصیص اعتبار جزو استان‌های با درصد تخصیصی پایین و نمایندگان اصرار داشتند که این تضییع حقوق باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: مسأله دیگری که مطرح شد در رابطه با مشکلات آب زاینده‌رود بود، با توجه به اینکه برای احیای دریاچه ارومیه مبلغی اختصاص داده‌ شده است، باید مبلغی نیز برای احیای زاینده‌رود اختصاص داده شود.

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین میاندشت در مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین در مورد قطار سریع‌السیر اصفهان – تهران و کنارگذر اصفهان و مسیرهای دیگر نیز صحبت‌هایی شد که یک سری مبالغی تخصیص داده‌ شده و نیاز است که تلاش‌هایی برای رفع این امور انجام شود.

ترکی ادامه داد: سایر نمایندگان نیز به‌ نوعی مشکلات شهرستان خود را مطرح کردند و بنده هم در این جلسه درباره مشکلات ۴ شهرستان حوزه انتخابیه خود گله کردم که در بودجه‌های ملی و استانی ویژه غیر از راه‌آهن اصفهان – ازنا و سد بلطاق عدد و رقم آنچنانی وخاصی را در نظر نگرفته‌اند.

وی تصریح کرد: در مبحث فاضلاب‌های هر ۴ شهرستان و تکمیل  بیمارستان چادگان، ساخت بیمارستان بوئین میاندشت و احداث جاده داران – شهرکرد که  اقدامات آن صورت گرفته است ولی با بی‌توجهی مسؤولان روبر روست که این موارد هم به مسؤولان سازمان برنامه‌وبودجه تذکر داده شد.

این نماینده مجلس با اشاره به  مشکلات آب آشامیدنی شهر داران و بوئین میاندشت و همچنین روستاهای ۴ شهرستان گفت: منطقه فریدن به‌ عنوان سرچشمه زاینده‌رود تلقی می‌شود باید بودجه‌ای تخصیص داده می‌شد و در بحث کشاورزی و احداث گلخانه که ۱۰۰ هکتار گلخانه در دشت دامنه داریم که برای راه‌اندازی نیاز به ۱۵ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

ترکی با اشاره به معضلات آب شهری شهرداران و مناطق اطراف گفت: نقشه آب شهر داران و بوئین میاندشت پیگیری‌هایش در یکی دو ساله گذشته انجام‌ شده و استاندار هم قول پیگیری داده بود؛ ظاهراً این کارها انجام‌شده و نامه‌ای به هیئت‌ وزیران ارسال کرده‌اند.

وی ادامه داد: در سطح وزیر نیرو و معاونان وی پیگیری کردیم و نقطه قابل‌ ذکر این است که وظیفه اجرای این پروژه بر عهده دولت است، این خواسته به‌ حق مردم شهرستان فریدن است که آب شرب سالم داشته باشند و این‌که منطقه ما که سرچشمه زاینده‌رود است، نتوانیم آب شرب را تأمین کنیم قابل‌ قبول نیست.

ترکی افزود: اگر خللی در راه این پروژه باشد آن را به‌ صورت شفاف با مردم در میان خواهیم گذاشت.

نماینده مردم شهرستان‌های فریدن، فریدون‌شهر، چادگان و بوئین میاندشت در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: در بحث بیمارستان چادگان با توجه به بررسی بودجه سال ۹۶ مشخص شد که هیچ‌گونه بودجه‌ای برای این بیمارستان تخصیص داده نشده است؛ همچنین استعلامی مبنی کاستی‌های بیمارستان از رئیس شبکه گرفتیم  که مشخص شد بیمارستان در سه حوزه پانسیون، تجهیزات پزشکی و کادر درمان دچار کاستی‌هایی که موارد به وزیر بهداشت و معاونان وزیر انتقال داده شد و وعده‌هایی مبنی بر تجهیز بیمارستان و پانسیون آن انجام‌شده ولی در حوزه کادر درمان بیمارستان هنوز اقدامی صورت نگرفته است.

انتهای پیام/فارس

درج دیدگاه

آخرین اخبار