• کدخبر: 69408
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۰۳ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۵/۱۰/۱۶
شهردار اصفهان:

چمن از فضای سبز شهر اصفهان حذف می‌شود

اصفهان – شهردار اصفهان گفت: به منظور مصرف بهینه آب و توسعه فضای سبز چمن از فضای شهر اصفهان حذف می‌شود و توسعه حجمی فضای سبز در دستور کار قرار دارد.

به گزارش اصفهان بیدار، مهدی جمالی نژاد عصر چهارشنبه در چهل و سومین برنامه از طرح « هر هفته با چند افتتاح» با اشاره به اینکه در این برنامه دو پروژه بوستان شهدای مدافع حرم و خیابان سردار شهید یدالله تقی یار کلنگ زنی شد، اظهار داشت: برای تملک و بهره‌برداری از این دو پروژه ٢١ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است.

وی مدت زمان در نظر گرفته شده برای بهره‌برداری از این دو پروژه را حداکثر یک سال عنوان کرد و افزود: همه پروژه هایی که برای محلات اجرائی می شود در بازه زمانی کمتر از یک سال به بهره برداری می رسد و پروژه های کلان نیز فاز به فاز بهره برداری می شود.

پارک‌های موضوعی در اصفهان راه‌اندازی می‌شود

شهردار اصفهان همچنین با اشاره به اینکه پارک های موضوعی در سطح محلات، مناطق و شهری در دستور کار است، اضافه کرد: البته ما در توسعه فضای سبز توسعه حجمی را در نظر داریم و تا جایی که امکان دارد از توسعه چمن خودداری میکنیم.

وی تصریح کرد: استفاده از چمن نیز در پروژه‌های شهرداری به شرط مقاوم بودن به خشکی انجام می شود.

جمالی نژاد در ادامه به اجرای طرح نذر درخت در سال جاری همچون سال گذشته نیز اشاره کرد و گفت: در سال جاری نیز همچون سال گذشته که ٢٣٠ هزار اصله درخت به نیت تعداد شهدای کشور کاشته شد این اتفاق تکرار می شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر آب مورد نیاز برای توسعه فضای سبز از چاه های موجود تأمین می‌شود، اضافه کرد: این در حالی است که شهرداری چهار پروژه در راستای استفاده از پساب به عنوان منبع آب پایدار را در دستور کار دارد که طی هفته‌های آینده در قالب همین برنامه بهره‌برداری و یا کلنگ‌زنی می‌شود.

شهردار اصفهان در خصوص نحوه انتخاب زمین‌ها برای کاربری های مختلف در محلات و مناطق شهر اصفهان نیز بیان داشت: این زمین ها بر اساس طرح تفصیلی شهر اصفهان برای اجرای پروژه ها انتخاب می شوند.

وی اضافه کرد: باید توجه داشت که اجرای بسیاری از پروژه ها در شهر اصفهان نیازمند هماهنگی بین دیگر سازمان هاست و از این رو در این پروژه ها شهرداری تنها تصمیم گیرنده نیست.

لزوم راه‌اندازی باغ آپارتمان در اصفهان

جمالی نژاد با اشاره به اینکه طی چند سال اخیر و به منظور کاهش آلاینده ها در اصفهان راه اندازی باغ آپارتمان را پیشنهاد داده ام، افزود: البته این طرح نیازمند اقدامات کارشناسی دارد و در صورت اجرا بسیار مناسب خواهد بود.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در صورت بازگشایی رودخانه تکلیف تعریض پل فلزی چه می شود، گفت: پل فلزی ارتباطی با رودخانه ندارد و طی هفته های آینده در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

شهردار اصفهان در خصوص کاشت در ختان جایگزین درختان قطع شده در ایستگاه‌های مترو در چهارباغ ابراز داشت: به دلیل ریشه های حجیم و بزرگ درختان قبلی و خالی بودن زیر زمین به دلیل ایجاد تونل امکان کاشت درختان قبلی وجود ندارد و برای این امر از درختان جوانتری استفاده می شود.

انتهای پیام/ مهر

درج دیدگاه

آخرین اخبار