• کدخبر: 69414
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۲:۰۶ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۵/۱۰/۱۶
نشست خبری مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری

در برنامه اصفهان ۱۴۰۰ نیمی از مردم اصفهان ورزش خواهند کرد

در حال حاضر در شهر اصفهان بین ۸ تا ۱۲ درصد به ورزش می‌پردازند اما در اصفهان ۱۴۰۰ بیش از ۵۰ درصد به ورزش خواهند پرداخت که این کار بسیار سخت اما شدنی است.

به گزارش اصفهان بیدار، روز گذشته، نشست خبری مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری اصفهان در ساختمان معاونت فرهنگی شهرداری اصفهان برگزار شد و علی قاسمی پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری در ابتدای صحبت هایش با اشاره به اهمیت رسانه ها در فضای ورزش، گفت: رسانه ها رکن چهارم هر حکومت و یار طلایی ورزش هستند و قطعا بدون کمک آنها، تعمیق بخشی ورزش همگانی در سطح شهر انجام نخواهد شد.

علی قاسمی افزود: ما نباید فقط مفسر و منعکس کننده موضوعات ورزشی باشیم بلکه باید خودمان آمر و عامل به ورزش باشیم؛ ما خودمان نیز یک شهروند هستیم و متأسفانه خبرنگاران ورزشی از ورزش غفلت کرده‌اند.

وی در مورد ورزش همگانی تصریح کرد: شعارمان پیاده‌سازی و یکپارچه‌سازی ورزش همگانی در کل شهر اصفهان است و این موضوع در جلسات مختلف بررسی شده است و به دنبال ایجاد یک مدیریت واحد در ورزش همگانی هستیم که بتوانیم با همکاری سایر دستگاه‌ها مربوطه این اقدام را انجام دهیم و یک برنامه کلان راهبردی و سلسله برنامه‌های عملیاتی برای همه اقشار پیاده‌سازی کنیم.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری اصفهان اذعان کرد: برنامه‌هایی که سازمان ورزش متولی آن است، به طور قطع و یقین سلیقه‌ای و فردی نخواهد نبود و با تغییر مدیرعامل تغییر نخواهد کرد؛ ما طی برنامه های این سازمان، برنامه کلان اصفهان ۱۴۰۰ را داریم و موظف هستیم که در چهارچوب آن حرکت کنیم و همچنین محورهای محیط زیست، ترافیک، مدیریت شهری، فرهنگی، استانداردها و ایمنی‌ها و… را در دستور کار داریم که هیچ‌کدام از برنامه‌های ما از این محورها خارج نخواهد بود.

وی ابراز داشت: نهاد بررسی کنده و نظارت کننده بر سازمان ورزش شورای اسلامی شهر اصفهان است و در برنامه ۱۴۰۰ اصفهان مشخص شده است که ما به کجا قرار است بریم؛ در حال حاضر در شهر اصفهان بین ۸ تا ۱۲ درصد به ورزش می‌پردازند اما در اصفهان ۱۴۰۰ بیش از ۵۰ درصد به ورزش خواهند پرداخت که این کار بسیار سخت اما شدنی است.

علی قاسمی تصریح کرد: اگر از ظرفیت‌ها بیشتر استفاده کنیم، می‌توانیم موفق‌تر عمل کنیم و در استان اصفهان تحصیل کرده‌های فراوانی در حوزه ورزش داریم که در تمامی بخش‌ها در نظام داوطلبی به صورت غیر مستقیم از آن‌ها استفاده خواهیم کرد و اولویت به کارگیری نیرو نیز در این سازمان از متخصصان ورزشی است و در حال حاضر بیش از ۵۰ نفر از افراد با تحصیلات مرتبط و بیش از ۳۰ نفر نیز از متخصصان ورزشی در این سازمان مشغول به کار هستند.

مدیرعامل سازمان ورزش افزود: از سال آینده یکی از هد‌ف‌های خرد ما استعدادیابی است تا بتوانیم با تشکیل گروه‌هایی استعدادیابی کنیم و با ایجاد ۲ هزار تیمی که در سال آینده ایجاد خواهد شد، بتوانیم این کار را انجام دهیم؛ البته این استعدادیابی تنها در حوزه ورزشکاران نیست و مربیان، داوران و مدیران ورزشی نیز در این استعدادیابی‌ها احصا خواهند شد.

قاسمی در مورد ورود به ورزش حرفه‌ای عنوان کرد: همکاری‌هایی در این زمینه داریم؛ می‌توان از ظرفیت ورزش حرفه‌ای در توسعه ورزش همگانی استفاده کرد و از همین رو تنها نباید به ورزش حرفه‌ای تشویق کرد؛ گاهی اوقات تماشای یک دیدار می‌تواند شادابی بیاورد که در همین راستا با باشگاه سپاهان، ذوب‌آهن و گیتی پسند صحبت‌هایی داشته‌ایم.

وی در مورد ورزش بانوان گفت: ۵۰ درصد از مخاطبان ما بانوان هستند که از همین رو ۵۰ درصد از برنامه‌های ما برای بانوان خواهد بود؛ ۵ مرکز اختصاصی برای ‌آن‌ها داریم و اکثر مجموعه‌های ما نیز به صورت نیمه وقت در اختیار خانواده‌هاست؛ همچنین در مورد ورزش محلات نیز برنامه ما این است که شورای محلات ایجاد کنیم و تیم محلات هر آنچه نیاز دارد را از این طریق حل خواهد کرد.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری با اشاره به عشقی که برای حضور در ورزش و ورزشی ها دارد اشاره کرد و اظهار کرد: در ورزش متولد شدم و در ورزش خواهم مرد؛ هیچ لابی برای گرفتن این مسؤولیت صورت نگرفت و نگاه من به کار مسؤولیت‌پذیری است.

قاسمی در مورد ورزش همگانی گفت: در شهر اصفهان ۱۲۰ هزار نفر به صورت روزانه ورزش می‌کنند که این مقدار زیر ۸ درصد هستند اما اینکه می‌گوییم ۸ تا ۱۲ درصد به این دلیل است که ۳۲۰ هزار نفر هم شناسایی شده‌اند که به صورت متغیر ورزش می‌کنند که در مجموع آمار ۱۲۹ هزار و پانصد نفر احصا شده‌اند که در این چرخه فعال هستند.

انتهای پیام/میدان نیوز

درج دیدگاه

آخرین اخبار