• کدخبر: 69551
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۲:۰۱ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۵/۱۰/۲۱
فولادگر تشریح کرد:

سیاسی شدن فضای کشور در آستانه انتخابات طبیعی است

اینکه در آستانه انتخابات فضای کشور سیاسی شود طبیعی است و نباید به مطبوعات به دلیل انتشار مطالب سیاسی با چاشنی انتخابات سخت گرفت. این بخشی از سخنان این نماینده اصولگرای اصفهان در مجلس دهم درباره انتخابات سال آینده است.

به گزارش اصفهان بیدار، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در موضوع تبلیغات زودهنگام انتخابات در رسانه ها، نهادهای متعددی مسئولیت نظارت را برعهده دارند.
حمیدرضا فولادگر در خصوص نظارت بر تبلیغات زودهنگام انتخاباتی در مطبوعات اظهار داشت: وزارت کشور از آنجایی که مسئولیت سیاسی برگزاری انتخابات را دارد می تواند بر مطبوعات در این زمینه نظارت داشته باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد:همچنین شورای نگهبان به لحاظ وظیفه نظارتی خود نیز می تواند رسانه ها را رصد کند از سوی دیگر وزارت ارشاد به واسطه هیات نظارت بر مطبوعات نیز باید بر تبلیغات زودهنگام در مطبوعات نظارت کند.

وی گفت: در قانون جدید در زمینه انتخابات ریاست جمهوری نیز هیات اجرایی در نظر گرفته شد که این هیات هم مجاز به نظارت بر مطبوعات در زمینه تبلیغات زودهنگام انتخاباتی است.

فولادگر تاکیدکرد: با این حال نباید سخت گرفت، اینکه در آستانه انتخابات فضای کشور سیاسی شود طبیعی است و نباید به مطبوعات به دلیل انتشار مطالب سیاسی با چاشنی انتخابات سخت گرفت.

این نماینده توضیح داد: بلکه بر اساس قانون نباید از امکانات دولتی استفاده شود و کاندیدا به صورت رسمی تبلیغات داشته یا قصد تخریب یکدیگر را داشته باشند.

وی اظهار کرد: بنابراین هیچ ایرادی ندارد که فضای کشور با شیب ملایم سیاسی شود و نباید از اکنون وزارتخانه ها را برای نظارت بر تبلیغات زودهنگام در رسانه ها درگیر کرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلش شورای اسلامی عنوان کرد: انتخابات ایران مانند کشورهای دیگر از جمله آمریکا نیست که تبلیغات آن روند یکساله داشته باشد بلکه تنها دو ماه اجازه تبلیغات رسمی وجود دارد بنابراین انتشار مطالب سیاسی با چاشنی انتخابات که با قانون مغایرت نداشته باشد ایرادی ندارد.

انتهای پیام/ خانه ملت

درج دیدگاه

آخرین اخبار