• کدخبر: 73814
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۳۶ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۴/۱۲
پرواز ۶۵۵ به مقصد آسمان

دریا رنگ خون گرفت؛ حقوق بشر دقیقاً کجایی؟!

نباید اجازه بدهیم جنایات بی‌شمار آمریکایی‌ها با تفکری غیر انقلابی به فراموشی سپرده شود و باید به ملت ایران یادآور شد که فرشته هایی که آن روز در میان آسمان با موشک آمریکا پرپر شدند، تعدادشان ۱۷ برابر شهدای عملیات اخیر داعش در تهران بود.

اصفهان بیدار – یاسر محمدی/ پرواز ۶۵۵ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران _بندرعباس به مقصد دبی در حال پرواز است و ناو وینسنس مستقر در آبهای خلیج همیشه فارس به سمت این هواپیمای مسافربری ایرباس شلیک می کند و نمادی از حقوق بشر آمریکایی را به رخ جهانیان می کشد.

ای کاش آب های خلیج فارس زبان گفتن داشتند، وقتی که پاره های تن ۲۹۸ نفر از هموطنان عزیز و بی گناهمان را بر خود شناور می دید.

ای کاش جعبه‌ی سیاه هواپیما زبان باز می کرد و جرم این زن و مرد و کودکان بی گناه را تفسیر می کرد.

می گویند ناو آمریکایی به اشتباه این عمل وحشیانه‌ی برخاسته از خوی جنایتکاری آمریکایی‌ها را انجام داده است؛ یکی پیدا شود و بگوید که آن ۶۶ کودک مظلوم که جزء مسافران آن پرواز بودند آیا سردار و سرباز جنگی به حساب می آمدند؟ یا سرعت هواپیمای مسافربری به اندازه سرعت جنگنده ها بود؟! شاید هم اندازه آن!

پاسخ این سوال را خوب است بعضی در داخل کشور بدهند ما از آمریکایی‌ها توقع پاسخ نداریم چرا که خوی حیوانی آنها در این سی و اندی سال که عمر انقلاب اسلامی است بر ما واضح و مشخص است، توقع ما پاسخ از سوی کسانی است که مثلا ضدجنگ و عاشق صلح هستند؛ می خواهیم آن‌ها با روحیه صلح طلبانه تحلیل کنند که ناو آمریکایی که به مجهزترین سیستم راداری و رایانه ای آن زمان تجهیز بود چگونه نتوانسته تشخیص دهد که این هواپیما F14 جنگی نیست و یک هواپیمای مسافربری است؟

گله داریم از آقایانی امروز در داخل و خارج از مرز های این میهن اسلامی در نقش یک آرایشگر ماهر هستند و خوب چهره ی کریه و زشت و جنایتکار آمریکا را بزک می کنند تا این خون خواران تاریخ را برای مردم ایران و نسل های نوین انقلاب زیبا جلوه دهند و به فراموش خانه‌ی تاریخ بفرستند؛ جوانانی که آن روزهای دردناک استعمار علیه ایران  را تجربه نکرده اند.

وقاحت آمریکای جنایت کار آن زمان آشکار شد که در اقدامی توهین آمیز به ناخدای ناو وینسنس که این عمل غیرانسانی را مرتکب شده بود مدال شجاعت اهداء می کنند.

ویلیام سی راجرز سوم اهل ایالت تگزاس که در نیروی دریایی آمریکا خدمت کرده است که در سال ۱۹۹۰ میلادی توسط جرج بوش پدر به این فرمانده آمریکایی نشان لیاقت و شجاعت اهدا می شود.

حادثه ی سرنگون کردن هواپیمای ایرباس مسافربری ایران در سال ۶۷ یکی از جنایت های آشکار آمریکای شیطان صفت بر علیه مردم ایران و نظام جمهوری اسلامی است و خوب است در ذهنمان حک کنیم که ما در اواخر دوران جنگ هشت ساله ای بودیم که شاهد این جنایت شیطان بزرگ بودیم اما قسمت دردآور ماجرا آنجاست که احساس این همین آمریکای جنایتکار در این نظام مقدس طرفدارانی پیدا کرده است.

همه باید خوب بدانند و قبول که اگر قرار باشد نام «آمریکا» از تریبون ها و بلندگو های این نظام مقدس شنیده شود، فقط در جمله «مرگ بر آمریکا» شنیده خواهد شد؛ اینجا ایران است، مهد استکبار ستیزی.

سخن من با انقلابی هایی است که ۸ سال دفاع مقدس را درک کرده اند، ما سخنی با افرادی که در دوران جنگ فارغ از حال و هوای مردم در خیابان های نیویورک و واشینگتن سیتی پیاده روی می کردند و سیگار برگ می کشیدند نداریم.

دیگر سخن نداریم با کسانی که آمریکا در آن دوران برایشان درس بود و البته محلی امن بود تا پرورش پیدا کنند و امروز بیایند به برکت خون شهدای دفاع مقدس در بستری آرام تمام آنچه که جوانان و نوجوانان دهه ۴۰ و ۵۰ ایران، آن را با خون خود به دست آوردند را با لبخندی ژکوند و دست دادن هایی با خیال های خام و با افقی به رنگ سراب به دست فراموشی بسپارند و علَم منجی بودن آمریکایی‌ ها را برای مردم ایران در دست بگیرند و عزت و شرف ایران و ایرانی را با خیال پوچ رسیدن به سرابی عمیق به حراج بگذارند و کار را به جایی برسانند که ایران را پای میز مذاکره با کسانی بیاورند که خودشان فرمانده اصلی جنگ هشت ساله بودند؛ صحبت از عزت ملتی است شجاع و قهرمان که ۸ سال با دستان خالی در مقابل نیمی از جهان ایستاد و از آرمان هایش قدمی عقب ننشست.

نباید اجازه بدهیم جنایات بی‌شمار آمریکایی‌ها با تفکری غیر انقلابی به فراموشی سپرده شود؛ اینجا ایران است و انقلاب اسلامی دارد.

باید به ملت ایران یادآور شد، فرشته هایی که آن روز در میان آسمان با موشک آمریکا پرپر شدند، تعدادشان ۱۷ برابر شهدای عملیات اخیر داعش در تهران بود.

بر من و شماست که حقوق ضد بشر آمریکایی را برای نسل هایی که آمدند و جنگ را ندیده اند تبیین کنیم.

امروز پاسداری از آرمان های انقلاب و خون شهدا و ظیفه ای بس سنگین است که بر عهده ی ما گذاشته شده.

امروز نباید اجازه بدهیم کسانی بیایند و با تفکری غیر عاشورایی انقلاب اسلامی که برخاسته از قیام عاشوراست را از مسیر اصلی آن که متصل شدن به قیام آخرین منجی است منحرف کنند، این وظیفه ی خطیر فراموشمان نشود.

انتهای پیام/ ۵۳۸۰۰

درج دیدگاه

آخرین اخبار