• کدخبر: 73932
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۵۸ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۱
اصفهان به رنگ خدا- یک مسئول در دانشگاه اصفهان:

تجمع صیانت از خانواده پیگیری مدنی حجاب در جامعه/ نهاد رهبری در این طرح در کنار مردم است

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اصفهان با بیان اینکه ما از ابتدای انقلاب شعار لزوم انجام کار فرهنگی در عرصه عفاف و حجاب مطرح بوده است، گفت: یکی از اقسام اقدام های فرهنگی، تظاهرات، اعلان و طرفداری از یک مطلب و اعلام حمایت از یک مطلب بوده که اگر قانون مدار اتفاق بیفتد، بسیار خوب است.

به گزارش اصفهان بیدار، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اصفهان در گفت و گویی در رابطه با راهپیمایی صیانت از نهاد خانواده در اصفهان و هفته عفاف و حجاب، اظهار کرد: راهپیمایی به خودی خود یک اعلام مدنی خواسته در سطح جامعه است؛ در تمام نقاط دنیا مرسوم است وقتی به دنبال یک خواسته مدنی هستند، از طریق، میتینگ، راهپیمایی و یا این قبیل اقدامات آن را پیگیری می کنند.

حجت الاسلام میثم شریف با بیان اینکه ما از ابتدای انقلاب شعار لزوم انجام کار فرهنگی در عرصه عفاف و حجاب مطرح بوده است، گفت: یکی از اقسام اقدامات فرهنگی، تظاهرات، اعلان و طرفداری از یک مطلب و اعلام حمایت از یک مطلب بوده که اگر قانون مدار اتفاق بیفتد، بسیار خوب است.

وی ادامه داد: غربی ها با وجود تمام ادعاها هر  موقع نیاز باشد با دموکراسی موافق بوده و هر موفق نیاز باشد، با آن مخالف می کند، این مقوله جز مواردی است که دموکراسی بد از نظر غربی ها محسوب می شود.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه اصفهان تاکید کرد: اکثریت و جامعه مدنی وقتی یک چیزی را می خواهند که با خواسته آن ها موافق نیست، مشاهده شده که تبلیغ می کنند که چرا یک کار مدنی صورت می گیرد.

حجت الاسلام شریف در رابطه با اقدامات نهاد در رابطه با برنامه های هفته عفاف و حجاب و تجمع در روز عفاف و حجاب، گفت: یکی از وظایفی که بر عهده نهاد رهبری دانشگاه به عنوان یک مجموعه فرهنگی بوده، فعالیت در عرصه عفاف و حجاب است.

وی با بیان اینکه فعالیت در عرصه عفاف و حجاب وظیفه ذاتی نهاد است، تصریح کرد: ما در پیاده کردن این موضوع هر کار و اقدامی که بتوانیم انجام می دهیم و در این تجمع نیز چون حرکت و قدمی در عرصه عفاف و حجاب است، هم وظیفه داریم به عنوان فرد شرکت کرده و هم همکاری کنیم.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه اصفهان با بیان اینکه درحال حاضر در تعطیلات دانشگاهی بوده و مخاطب دانشجو در این زمینه در دانشگاه حضور ندارد، گفت: اگر مخاطب دانشجو در دانشگاه حضور داشت، جدی تر وارد عرصه شده و به صورت عملیاتی فعالیت می کردیم.

نهاد استان متولی عتبات دانشجویی است
حجت الاسلام شریف در رابطه با عتبات عالیات دانشجویی در دانشگاه اصفهان، اظهار کرد: مسئولیت عتبات عالیات دانشجویی نهاد رهبری در استان است که متولی عتبات عالیات دانشجوی این بخش بالادستی ما است.

وی ادامه داد: طبق اطلاعات بنده، عتبات عالیات دانشجویی در مرحله تبلیغات بوده و درحال فعالیت است.

انتهای پیام/ن

درج دیدگاه

آخرین اخبار