• کدخبر: 73973
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۰۹ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۴
معاون اجتماعی بهزیستی استان خبر داد؛

وجود ۱۰ هزار زن سرپرست خانوار در استان اصفهان

فرشادفر گفت: در حال حاضر حدود ۱۰ هزار زن سرپرست خانوار در استان اصفهان وجود دارند که با برد خانوار ۴ نفر، سازمان بهزیستی به حدود ۴۰ هزار نفر از خانواده های با سرپرستی زنان خدمات ارائه می کند.

به گزارش اصفهان بیدار، مرضیه فرشادفر در گفتگویی در خصوص آخرین وضعیت زنان سرپرست خانوار استان اصفهان اظهار کرد: در حال حاضر حدود ۱۰ هزار زن سرپرست خانوار در استان اصفهان وجود دارند که با برد خانوار ۴ نفر، سازمان بهزیستی تقریبا به ۴۰ هزار نفر از خانواده های با سرپرستی زنان خدمات ارائه می کند.

وی افزود: پرداخت اعتبارات بیمه زنان، چندقلوها، ارائه خدمات تحصیلی به دانشجویان تا ۷۰ درصد، ارائه خدمات تحصیلی به دانش آموزان بسته به شرایط از دیگر خدمات بهزیستی به این خانواده ها است.

* ارائه خدمات بیمه ای به ۱۷ درصد زنان سرپرست خانوار
معاون اجتماعی سازمان بهزیستی استان اصفهان تصریح کرد: در حال حاضر سازمان بهزیستی به حدود یک هزار و ۷۷۰ نفر از زنان سرپرست خانوار استان خدمات بیمه ای ارائه می کند.

وی به برگزاری نشست کارشناسان مراکز دولتی و غیر دولتی در خصوص تشکیل گروه های همیار زنان سرپرست خانوار به تعداد ۵۰ نفر اشاره کرد و گفت:  برگزاری نشست و تعامل و با شهرداری و سایر دستگاه ها در خصوص اشتغال زنان سرپرست خانوار، برگزاری جلسات تقسیم کار ملی با محوریت زنان سرپرست خانوار با حضور ۲۲ دستگاه و برگزاری دوره آموزشی ویژه زنان سرپرست خانوار در کلیه شهرستان ها از دیگر برنامه های سازمان بهزیستی برای زنان سرپرست خانوار است.

انتهای پیام/ آرمان زنان

درج دیدگاه

آخرین اخبار