• کدخبر: 74079
  • تاریخ انتشار خبر: ۲:۳۵ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۴/۳۰
دیدگاه؛

انقلاب اسلامی ایران از منظر قرآن

امروزه وحدت ملی، وحدت شیعه و سنی و وحدت نیروهای انقلابی ضرورتی انکارناپذیر است و ما هرچه ضربه خورده ایم از بی وحدتی بوده و جریان مقابل هرچه موفقیت داشته از وحدت بوده است.

اصفهان بیدار – سهراب خلیلی/ آنچه که انقلاب اسلامی ایران را نسبت به دیگر انقلاب ها متمایز ساخته است جنبه های الهی آن است که موجب می شود دشمن از بیم آنکه این انقلاب به فرموده امام راحل روزی کل مستضعفان جهان را زیر پرچم خود خواهد گرفت هر روز راه های برای آسیب زدن به آن امتحان کند.

حال در این یادداشت سعی بر آن شده است با نگاهی کوتاه و گذرا به برخی از آیات قرآن جنبه های اصلی این انقلاب که در این کتاب مقدس به آن اشاره شده است را برای شما بازگو کنیم:

مرحله اول، در آیه ۱۴۱ سوره نسا (ولن یجعل الله…)،منظور سلطه ناپذیر بودن امت و زیر بار غیر خدا نرفتن است؛ در این مرحله همه چالش ها و مشکلات از سوی نظام سلطه بوجود می آید و به استناد آیات قرآنی از جمله آیه  ۵۲سوره فرقان:«پس تو هرگز تابع کافران مباش و با آنها چنان که مخالفت قرآن و دین حق کنند سخت جهاد و کار زار کن! (این کلام نورانی سوره فرقان در اشاره دارد به اینکه مسلمان حق اطاعت ازغیر خدا را ندارد).

در این مرحله مشکل تبیین وجود دارد و گفتمان رهبری در این اینجا غریب است.
اما مرحله دوم ؛ آیه ۱۲۳ سوره توبه «ولیجدوا فیکم غلظه…» و باید کفار در شما درشتی و قوت و پایداری را حس کنند) منظور این است که  در این مرحله امت باید کسب اقتدار کند؛ زیرا اگر صاحب اقتدار نباشیم دوباره باید به مرحله قبل (سلطه)برگردیم.

در واقع توجه به کسب قدرت در همه عرصه ها لازم است و این امکان پذیر نیست مگر با پیشرفت علمی، توجه ویژه به نهضت نرم افزاری و گوش فرا دادن به فرمان های  امام خامنه ای عزیز و آیه ۶۰ سوره انفال؛ در این مرحله دشمن باید از توانمندی های ما بترسد تا حتی فکر حمله در مخیله او بوجود نیاید.
حال به مرحله سوم اشاره قرآن کریم پی پردازیم؛ «آیه ۱۳۹ سوره ال عمران؛ ولا تهنوا ولا تحزنوا وانتم الاعلون ان کنتم مومنین» شما مسلمانان نه هرگز در کار دین سستی کنید و نه اندوهناک باشید زیرا شما فاتح و فیروزمندترین مردم ملل دنیا هستید؛ اگر در ایمان ثابت و استوار باشید.

***

اما باید در ادامه به مولفه  اقتدار از منظر قرآن کریم نیز اشاره کنیم که در ادامه به هشت مولفه مهم در این زمینه پرداخته شده است:
۱_تقوی: بر اساس «آیه سوم سوره طلاق»که اشاره دارد بی تقوایی باعث نابودی انسان می شود؛ اینجا توجه به ۵ شاخصه انقلابی گری لازم است که عبارتنداز:

الف: پای بندی به مبانی و ارزشهای اساسی اسلام و انقلاب.

ب: هدف گیری آرمان های انقلاب و همت بلند برای رسیدن به آنها.

ج:پای بندی به استقلال کشور

د:حساسیت در برابر دشمن و نقشه دشمن وعدم تبعیت از آن

ه:تقوای دینی و سیاسی.
۲_عنصر وحدت وهمدلی: «آیه ۴۶سوره انفال؛ ولا تنازعوا فتفشلو او تذهب ریحکم…هرگز راه اختلاف و تنازع نپویید که در اثر تفرقه ضعیف شده و قدرت شما نابود خواهد شد.
و اینجاست که در بیانات آقا مخالفت با دو قطبی سازی در جامعه مشهود است؛ مثلا تذکر به احمدی نژاد در خصوص عدم حضور در انتخابات امسال یکی از دلایل آقا برای جلوگیری از بوجود آمدن این دو قطبی بود.
نکته؛سوره نسا و آیه ۹۵ تقسیم مومنان به ۳ گروه: انقلابی و غیر انقلابی و ضد انقلابی.
دو انتظار مقام معظم رهبری از مردم

الف: وحدت نیروهای انقلابی

ب:قدرت جذب نیروهای غیر انقلابی را داشتن.
که در واقع امروزه وحدت ملی، وحدت شیعه و سنی و وحدت نیروهای انقلابی ضرورتی انکارناپذیر است و ما هرچه ضربه خورده ایم  از بی وحدتی بوده و جریان مقابل هرچه موفقیت داشته از وحدت بوده است.
۳_مبارزه با فقر ومحرومیت: مشکل نظام در این مرحله گسترش حاشیه نشینی و فقر در کشور است و ضرورت فعالیت گروه های جهادی و بسیج سازندگی سپاه و هزینه های زیاد جهت مبارزه با این پدیده اجتماعی از الزامات است.
۴_قدرت نظامی، امنیتی، اطلاعاتی و رزمی و همچنین افزایش توان موشکی: قابل توجه است که توصیه مرحوم هاشمی به دولت اعتدال کاهش هزینه های تسلیحات و مسایل نظامی و اختصاص آن به توسعه کشور مثل ژاپن و آلمان وغیره بود که متاسفانه شاهد این کاهش شدیم ضرر آن را هم در حادثه تروریستی تهران خوبی دیدیم.
۵_اقتصاد مقاومتی و اصلاح الگوی مصرف
۶_جهش علمی و نهضت نرم افزاری
۷_مبارزه با اشرافی گری در میان مسولین و تقویت رویکرد عدالت خواهی
۸_بحث آزادی فکر واندیشه
لازم به ذکر است ساز و کار برای تحقق هشت مولفه اقتدار درایران مبحث انتخابات است؛ که ضرورت دارد در انتخابات آتی مورد توجه قرار گیرد قطعا دشمن در این زمینه بیکار ننشسته است و از الان برای آینده برنامه ریزی دارد و اگر ما از الان برای مقابله با برنامه های آنها آماده نشویم در آینده ضربه بسیار سختی را در این زمینه خواهیم پذیرفت.

انتهای پیام / پلنا

درج دیدگاه

آخرین اخبار