• کدخبر: 74706
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۵۱ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۵/۲۷
شهردار اصفهان خبر داد:

افتتاح شهرک سلامت با حضور وزیر بهداشت/ بهره‌برداری از پروژه‌های شاخص شهرداری تا پایان دوره شورای چهارم

شهردار اصفهان گفت: افتتاح پروژه شهرک سلامت با حضور وزیر بهداشت در هفته آینده انجام خواهد شد، نمایشگاه بین‌المللی اصفهان نیز که توسط وزیر امور خارجه کلنگ زنی شد مرحله نصب سازه‌ها را پشت سر گذاشته و در آینده بسیار نزدیک افتتاح خواهد شد.

به گزارش اصفهان بیدار، مهدی جمالی‌نژاد ظهر امروز در حاشیه افتتاح ۱۰۰ میلیارد از پروژه‌های جاری شهرداری اصفهان، اظهار داشت: امروز در هفتادمین برنامه هر هفته چندین افتتاح، پروژه تقاطع غیر هم‌سطح شهدای اشکاوند را افتتاح کردیم، این پروژه یکی از پروژه‌هایی بود که با سرعت در حال انجام بود و بنا بود که سال گذشته به افتتاح برسد اما از آنجا که حق‌ و حقوق مردم برایمان بسیار مهم بود، از همین رو روند توافقات ملکی و آزادسازی‌ها به طول انجامید.

وی با اشاره به هزینه بیش از ۱۰۰ میلیارد تومانی بهره‌برداری از پروژه‌های امروز، بیان کرد: طی یک هفته گذشته این دومین بار است که اعتبار افتتاح پروژه‌ها به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان رسیده است؛ عملیات خاکی تقاطع غیر هم‌سطح شهدای اشکاوند بیش از ۱۹۰ هزار مترمربع بوده است و عملیات بتن‌ریزی آن بیش از ۱۶ هزار متر بوده است و هزینه آزادسازی آن، حدود ۱۰۰ میلیارد تومان خواهد بود.

شهردار اصفهان با اشاره به سرمایه‌گذاری صددرصدی بخش خصوصی در راه‌اندازی خط تولید لاک و پت، تصریح کرد: برای اولین بار در اصفهان، بازیافت لاک و پت انجام می‌شود که میزان پسماند را در شهر اصفهان کم می‌کند، البته به مردم توصیه می‌کنیم از ظروف یک‌بارمصرف کمتر استفاده کنند.

وی با اشاره به بهره‌برداری از اولین مخزن ذخیره زیرزمینی پسماند شهری، عنوان کرد: افتتاح دستگاه زیرورو کننده پسماند، افتتاح دستگاه کیسه بازکن پسماند شهری و راه‌اندازی خط تولید پت، به تبدیل‌شدن اصفهان به یک شهر بدون پسماند در سال ۱۴۰۰ کمک می‌کند.

جمالی‌نژاد با اشاره به روند آزادسازی املاک محدوده پروژه تقاطع غیر هم‌سطح شهدای اشکاوند، یادآور شد: رضایت کامل همه شهروندان را نمی‌توان به دست آورد از همین رو سعی شده تا رضایت نسبی شهروندان را کسب کنیم.

وی با اشاره به راه‌اندازی خط مترو از میدان آزادی، گفت: طی همین چند روزی که از افتتاح مترو گذشته است، استقبال خوبی از مترو صورت گرفته است که با بهبود خدمات و کاهش زمان بین حرکت قطارها، این استقبال بیشتر نیز خواهد شد؛ برای افتتاح رسمی مترو، منتظر حضور معاون اول رئیس‌جمهور در اصفهان هستیم.

شهردار اصفهان در ادامه گفت: افتتاح پروژه شهرک سلامت با حضور وزیر بهداشت در هفته جاری انجام خواهد شد، پروژه‌های منطقه یک نیز در هفته جاری افتتاح خواهد شد و هر پروژه‌ای که قول افتتاح آن را دادیم تا پایان دوره شهرداری، افتتاح خواهد شد، روند افتتاح پروژه‌ها در شورا شهر پنجم نیز ادامه خواهد یافت، ما یک مسیر غیرقابل‌بازگشت را شروع کردیم که همه عزیزانی که بعد از ما خواهند آمد نیز این روند را ادامه می‌دهند؛ کار در شهرداری مانند دو امدادی است که نفر بعدی با سرعت بیشتری باید کار را ادامه دهد، کار کردن برای شهروندان اصفهانی، یک افتخار محسوب می‌شود.

وی در پایان افتتاح پردیس هنر اصفهان را یکی از آرزوهای دیرینه خود دانست و خاطرنشان کرد: شهربازی قدیم شهر اصفهان را برای افتتاح پردیس هنر اصفهان در نظر گرفته‌ایم که مجهز به سالن‌های مختلف روباز و سربسته برای اجرای تئاتر و کنسرت خواهد بود؛ در عین این‌که مشکلات ترافیکی نیز نخواهد داشت، نمایشگاه بین‌المللی اصفهان نیز که توسط وزیر امور خارجه کلنگ زنی شد مرحله نصب سازه‌ها را پشت سر گذاشته و در آینده بسیار نزدیک افتتاح خواهد شد؛ سالن شهدا اصفهان نیز آماده‌شده و تا اواخر شهریورماه احتمال افتتاح آن خواهد بود.

انتهای پیام/فارس/۵۳۸۰۳

درج دیدگاه

آخرین اخبار