• کدخبر: 74760
  • تاریخ انتشار خبر: ۱:۲۲ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۰۵/۲۸
معاون عمران شهری در برنامه "اینجا اصفهان" :

اجرای صدها پروژه عمرانی در دل مناطق ۱۵گانه شهر اصفهان

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان گفت: در طی ۲ سال گذشته ابر پروژه های بی شماری در سطح شهر و صدها پروژه نیز در دل مناطق ۱۵ گانه شهرداری اصفهان اجرا شده است.

به گزارش اصفهان بیدار، ایرج مظفر در برنامه «اینجا اصفهان» اظهارکرد: شهرداری اصفهان تاکنون پروژه های کلانی در راستای توسعه شهر انجام داده تا شهروندان نیز در محیطی بدونه دغدغه ذهنی زندگی کنند.

وی با اشاره به اینکه قطار پروژه های عمرانی در طی ۲ سال با حرکتی سریع پیش رفت، گفت: در طی ۲ سال پروژه هایی همچون تقاطع ۲۵ آبان، زیرگذر شهید مطهری ، دور برگردان های احمد آباد و غیره اجرا و به بهره برداری رسید.

 معاون عمران شهری شهرداری اصفهان با بیان اینکه به دلیل خشکسالی اصفهان چندین کیلومتر خط انتقال آب در شهر اجرا شده است، عنوان کرد: در طی ۲ سال گذشته برای تردد روان شهروندان و بهبود سیما و منظر شهری یک میلیون تن آسفالت در معابر شهر پخش شد.

مظفر با بیان اینکه ابر پروژه های زیادی در سطح شهر در دست انجام است، تاکید کرد: سالن همایش های بین المللی امام خامنه ای (مدظله العالی) تاکنون  ۲۵ درصد پیشرفت،  سالن نمایشگاه بین المللی بیش از ۸۰ درصد پیشرفت و فاز اول پردیس هنر آبشار نیز تاکنون نیز ۸۶ در صد پیشرفت داشته است.

وی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی میدان امام علی (ع) در دست انجام است و تاکنون نیز با همت شهرداری پیشرفت های مناسبی داشته است، افزود: با اجرای میدان امام علی (ع) قلب شهر اصفهان احیا می شود.

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان بیان کرد: ۱۱ مرکز فرهنگی، سالن ورزشی، خیابان و کیلومترها پیاده رو در دل مناطق ۱۵ گانه شهرداری اصفهان احداث شده است.

مظفر با اشاره به اینکه شهرداری اصفهان برای تکمیل خط یک قطار شهری تاکنون فعالیت های بی شماری را اجرا کرده است، ادامه داد: شهرداری سالانه ۴۰ درصد از بودجه عمرانی را برای عملیات اجرایی خط یک قطار شهری  اختصاص می داد.

وی با اشاره به اینکه خط یک قطار شهری اکنون تا میدان آزادی آماده  بهره برداری است، تاکید کرد: تا پایان سالجاری نیز خط یک مترو تا صفه و ادامه آن در بهارستان تکمیل می شود.

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان گفت: طی ۲ سال گذشته  برای اجرای پروژه های خالص عمرانی  ۶۱۲ میلیارد تومان هزینه شده است.

مظفر در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به افتتاح تقاطع غیر همسطح شهدای اشکاوند خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح شهدای اشکاوند از سال  ۹۴ در کمربندی شرق اصفهان و در مقابل مجموعه مرکز همایش های بین المللی حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) احداث شد.

وی تصریح کرد: عرض کم جاده، ترافیک سنگین، پل قدیمی و باریک اشکاوند با تردد صدها خودرو در ساعت و نابسامانی و نازیبایی ورودی شهر اصفهان، شهرداری اصفهان را برآن داشت تا پل قدیمی اشکاوند را تخریب و۵ هزار متر مربع سطح سازی پل سازی انجام دهد.

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه این پروژه با ۳ هدف اجرا شد، گفت: تقاطع غیرهمسطح شهدای اشکاوند برای تعریض جاده اشکاوند، ساماندهی ورودی سالن همایش های بین المللی امام خامنه ای ( مدظله العالی ) و اجرای قسمتی از رینگ چهارم احداث شد.

 مظفر تاکید کرد:  با احداث تقاطع غیر همسطح شهدای اشکاوند نیز حدود ۲ کیلومتر از رینگ چهارم اجرایی شده است.

وی افزود: وسعت تقاطع غیرهمسطح شهدای اشکاوند حدود ۱۲۰ هزار مترمربع است همچنین عرض زیرگذر پروژه تقاطع غیر همسطح شهدای اشکاوند که قبلاً ۱۲ متر و باریک بود، با اجرای این طرح به ۳۶ متر رسید.

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه سطح آسفالت این پروژه ۳۴ هزار مترمربع  و فضای سبز نیز ۶ هزار مترمربع است، تاکیدکرد: برای هزینه جابجایی تاسیسات و روشنایی ۲ میلیارد تومان هزینه شده است همچنین این پروژه با تامین اعتبار منطقه ۶ شهرداری اصفهان توسط سازمان عمران شهری شهرداری اصفهان انجام شد.

مظفر با تاکید بر اینکه ورودی و خروجی زیر گذر تقاطع اشکاوند باید ایمن سازی شود، اضافه کرد: سمت اخیابان شهید روح الامین یک پل هوایی عابر پیاده وجود دارد که شهروندان از آن استفاده می کنند اما درخروجی زیر گذر تقاطع اشکاوند باید یک پل هوایی عابر پیاده  برای تامین ایمنی شهروندان احداث شود.

وی با اشاره به اینکه این پروژه با تلاش جهادی شهرداری در ۳شیفت کاری تکمیل شد، گفت:  در شیفت روز ۷۰ نفر و در شیفت شب ۳۰ نفر فعال بودند.

مظفر در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه فاز اول شهرک سلامت تکمیل و هفته آینده به بهره برداری می رسد، گفت: این پروژه با مشارکت بخش خصوصی در دست اجراست.

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان با بیان اینکه در فاز اول این پروژه کلینیک های پزشکی احداث شده است، گفت: در فاز دوم این پروژه نیز یک بیمارستان هزار تختی احداث می شود.

وی ادامه داد: تمامی امکانات و و سایل به روز در شهرک سلامت برای تامین آرامش بیماران مهیاست.

مظفردر بخش دیگر سخنان با اشاره به احداث تقاطع غیرهمسطح استقلال تاکید کرد: این پروژه در یکی از پرترافیک‌ترین ورودی های شهر اصفهان برای ساماندهی ترافیکی و بهبود شرایط زیست محیطی کلید خورد تا بخش عمده ای از مشکلات مناطق ۲ و ۱۲کاهش یابد.

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان با بیان اینکه  بیش از ۲ سال طراحی این پروژه در دست شهرداری بود، اضافه کرد: در سال ۹۴ کلنگ این  تقاطع غیر همسطح استقلال بر زمین زده شد و اکنون با تلاش های بسیار تکمیل شده است.

وی با تاکید بر اینکه این پروژه دارای ۸ پل ، ۴  پل زیرگذر و ۴ پل رو گذر است، ادامه داد: پل ورودی و خروجی اصفهان از طرف خیابان امام خمینی به سمت شاهین شهر و بالعکس به صورت رو گذر احداث شد.

مظفر با اشاره به اینکه پل قطارشهری به صورت روگذر و پل رو گذرگردش به چپ از خیابان دانشگاه به سمت خیابان آزادگان با یک تکنولوژی خاص انجام شد، گفت: بزرگترین تاسیسات شهری در این پروژه جابه جا شد.

وی درادامه با بیان اینکه ۴۰ هزارمترمربع پل سازی و ۵۰ هزار مترمربع فضای سبز در این پروژه انجام شد، گفت: همچنین ۲۴ هزار متر مربع پیاده رو سازی ، ۱۶۰ هزار مترمربع آسفالت در پروژه تقاطع غیرهمسطح استقلال انجام شده است.

معاون عمران شهری در ادامه گفت: این پروژه توانست در سومین دوره جایزه جهانی خشت طلایی تهران ۲۰۱۶،  در بین ۲۳ طرح برتر از مجموع ۴۰۰ طرح سراسر جهان، جایزه خشت طلایی را از آن خود کند.

درج دیدگاه

آخرین اخبار