• کدخبر: 74769
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۳۳ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۰۵/۲۸
هرهفته چند افتتاح/تلاش جهادی/ جهش عمرانی نصف جهان

فردا؛ ابرپروژه استقلال به صورت رسمی به بهره برداری می رسد

فردا در قالب هفتاد و یکمین برنامه از سری برنامه های «هر هفته، چند افتتاح» با حضور مدیران شهری و اعضای شورای شهر از تقاطع غیر همسطح استقلال بهره برداری می شود.

به گزارش اصفهان بیدار، ‌ پس از کش و قوس های فراوان پروژه مجموعه پل ها و میدان استقلال  با اعتبار ۱۵۰۰ میلیارد ریال تکمیل و فردا در  هفتاد و یکمین برنامه از سری برنامه های «هرهفته،  چند افتتاح» با حضور مدیران شهری و استانی به بهره برداری رسمی می رسد.

میدان استقلال یکی از ابرپروژه های شهری است که در مردادماه سال ۹۴  عملیات اجرایی آن در پرترافیک ‌ترین ورودی های شهر  با هدف ساماندهی ترافیکی و بهبود شرایط زیست محیطی و کاهش ترافیک مناطق ۲ و ۱۲ آغاز شد.

میدان استقلال داراری  ۷ ورودی از خمینی شهر، دهنو، بزرگراه آزادگان، خیابان استقلال، خیابان امام خمینی(ره) و دانشگاه صنعتی است.

احداث تقاطع ۵ سطحی میدان استقلال اصفهان شامل میدان با ۳ پل در همسطح، ۲ پل موازی روگذر، پل  قطارشهـری، پل زیرگذر، پل رمپ جهتی (چپگرد) است که مسیـر دسترسی به خیابان استقلال، بلوار امام خمینی(ره)، بلوار دانشگاه صنعتی اصفهـان، بزرگراه آزادگان و خیابان محمود آبادی را فراهم می آورد.

همچنین پل های موازی روگذر در ۷ متری زمین برای اتصال خیابان امام خمینی(ره) به اتوبان آزادگان ساخته  و روگذر در ارتفاع ۱۴ متری زمین برای اتصال بلوار دانشگاه صنعتی به بلوار آزادگان و زیرگذر بلوار دانشگاه صنعتی و  میدان اصلی نیز هم در سطح خیابان با عرض عبور ۱۶ متر، به شعاع ۹۰ متر احداث  شده است.

تقاطع غیرهمسطح استقلال نقطه آغاز عملیات اجرایی حلقه چهارم ترافیکی است و با اجرای مجموعه پل‌ها و میدان استقلال، ۱۶۰۰ متر از طول حلقه چهارم حفاظتی شهر اصفهان احداث می‌شود.

همچنین پل شماره ۶ این پروژه که شهرهای خمینی شهر و شاهین شهر را به صورت روگذر به هم ارتباط می دهد این پل مواصلاتی به صورت پیش تنیده و با مشارکت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء اجرا و با نصب ۳۰۰ قطعه سگمنتال طراحی و اجرا شده است.

بین میدان استقلال و درب دانشگاه صنعتی اصفهان، در خیابان آزادگان، ۲۴ مناره با کاشی کاری های زیبا تزیین شده که به عنوان درایگاه علم و فناوری نام گرفته همچنین فضای سبز به  طول  ۷۰۰ مترمربع در این فضا به وجود آمده است.

یکی از نکات مهم این پروژه طرح جابجایی و اجرای تاسیسات عظیم شهری، هم زمان با انجام پروژه و باگستردگی نزدیک به جابجایی حدود  ۱۰ کیلومتر در همه زمینه های تاسیسات شهری است که با کمک و همیاری ارگان های مربوطه به انجام رسیده است.

برای اجرای این طرح ۹۰۰ میلیارد ریال و برای آزادسازی پروژه ۴۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است همچنین ۲۰۰ میلیارد ریال صرف جابه جایی تاسیسات شهری از زیر میدان شد.

 این پروژه توانست در سومین دوره جایزه جهانی خشت طلایی تهران ۲۰۱۶، در بین ۲۳ طرح برتر از مجموع ۴۰۰ طرح سراسر جهان، این جایزه را از آن خود کند. جایزه خشت طلایی به پروژه هایی تعلق می گیرد که علاوه بر عظمت و وسعت خود با بالاترین کیفیت و در کمترین زمان ممکن به نتیجه برسد و بیشترین تأثیرات زیست محیطی، ترافیکی، فرهنگی و اجتماعی بر ساختار منطقه ای اجرای آن داشته باشد. ابرپروژه استقلال در رعایت تمامی این شاخصه ها موفق بوده و توانسته است به این جایزه جهانی دست یابد.

تقاطع غیر همسطح استقلال فردا ساعت ۱۰ صبح با حضور مدیران شهری و شهردار اصفهان به بهره برداری می رسد.

انتهای پیام/ایمنا/۵۳۸۰۳

درج دیدگاه

آخرین اخبار