• کدخبر: 74792
  • تاریخ انتشار خبر: ۲:۲۱ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۵/۲۹
کلاف سردرگم انتخاب شهردار؛

«بازی های سیاسی» گریبانگیر شورا در انتخاب شهردار اصفهان/ دو روی سکه تحسین فعالیت های جمالی نژاد و انصراف غیرمنتظره

سیر غربال افراد مورد نظر برای شهرداری اصفهان همچنان ادامه دارد و از ۵۹ نفری که در نظر بود حالا تنها نام چند نفر باقی مانده که گویا تا آخر هفته، مدال افتخار خدمت به شهر را یکی از این افراد به گردن می آویزد اما ظاهرا این انتخاب، به یک بازی تقریباً سیاسی تبدیل شده است.

به گزارش اصفهان بیدار، از آنجایی که در پیام های توییتری برخی از منتخبان شورای شهر اولین معیار برای گزینش شهردار اصفهان نوعی مشی سیاسی مطرح شده است، با گمانه زنی های زیاد، تا حدودی کسب کرسی شهردار را به یک بازی نیمه سیاسی نیز تبدیل کرده است.

 

با این حال رییس موقت شورای دوره پنجم، اولین ملاک انتخاب شهردار را برنامه محور بودن و شایستگی های فردی و دغدغه مند بودن او برای خدمت به شهر معرفی کرده و در گفتگویی اعلام کرده بود اگر برنامه های خوبی ارائه شود به مشی سیاسی اهمیتی داده نمی شود.

ادعایی که عملی نشد

برای اینکه شائبه ای در مورد انتخاب شهردار پیش نیاید، پیشنهادی مبنی بر پخش زنده جلسات انتخاب شهردار مطرح شد که برخی منتخبان از این پیشنهاد در مصاحبه ها و یا فضای مجازی استقبال کردند اما تا به امروز هیچ گونه ارتباط زنده ای از این جلسات برقرار نشده است.

علیرضا نصر اصفهانی نایب رییس موقت شورای پنجم در پیامی از سوی روابط عمومی شورای شهر اصفهان گفت: ما پخش زنده بررسی برنامه های پیشنهادی هشت گزینه شهرداری را به رأی گذاشتیم که بر اساس دلایل متعددی این موضوع رأی نیاورد و حتما موضوع پخش زنده برنامه چهار گزینه نهایی شهرداری نیز باید به شور و مشورت گذاشته شود و پخش زنده نظر غالب دوستان باشد، حتما این کار انجام می شود.

انصراف ناگهانی

اما «کناره گیری» و یا به قولی دیگر «انصراف» جمالی نژاد با وجود اینکه وی با آمادگی کامل برنامه های خودش را در صبح روز سه شنبه ارائه داده در هاله ای از ابهام است.

جمالی نژاد صبح روز سه شنبه به عنوان یکی از گزینه های شهرداری اصفهان، در جمع منتخبان شورای دوره پنجم حاضر شده و برنامه های خود را ارائه داده بود.

اما سوال اینجاست که چرا کسی که با برنامه های مدون و بر اساس چشم انداز اصفهان ۱۴۰۰ اعلام آمادگی می کند تنها سه ساعت بعد از اتمام جلسه باید انصراف دهد؟

شهردار اصفهان در حاشیه افتتاح پروژه شهید اشکاوند در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که دو سال حضور در شهرداری مدت کمی است و برنامه شما برای آینده با وجود اینکه پیشنهاد هایی از شهرهای مختلف مانند یزد، رشت و اهواز ارائه شده چیست، با بیانی جالب گفت: با شروع دوره های جدید شوراها طبیعی است که برخی از شوراها به شهرداران مختلف پیشنهاد هایی می دهند.

وی درباره اینکه تمایل شما به حضور در کدام یک از شهرهایی است که درخواست داده اند بیان کرد: من سعی دارم در شهری باشم که زمینه خدمت رسانی بیشتری دارد.

از آنجایی که جمالی نژاد در این دو سال زمینه های زیادی را برای پویایی شهر ایجاد کرده، بدیهی است که حضور وی در اصفهان باعث می شود به خواسته ارزشی خودش نیز بهتر برسد.

برخی منابع آگاه در این خصوص اعلام می کنند که مذاکره با جمالی نژاد تنها بر سر یک موضوع مورد تفاهم نبوده و همین امر باعث شده تا با پیشنهاد منتخبان، وی اعلام انصراف کند، درحالی که برخی از رسانه های اصلاح طلب نمای جدیدی از این جلسات را نشان می دهند.

نسل فردا در روز چهار شنبه در مطلبی با تیتر «روز انصراف» با پاراگرافی مستند به صحبت های مهدی مقدری که می گوید «کارهای شهردار تحسین برانگیز است و جناحی رفتار نخواهم کرد.» دستِ پیشِ مفید بودن جمالی نژاد را می گیرد، از سویی دیگر می نویسد: با انصراف های شهرداران، شورای دوره جدید در عمل انجام شده قرار می گیرد.

این مطلب به احتمال زیاد می تواند بیانگر این باشد که احتمالا شورای جدید در انتخاب شهردار دخلی نداشته و همه چیز خیلی به صورت اتفاقی با ادامه انصراف های سریالی، شورای جدید را به گزینه نهایی می رساند.

انتهای پیام/۵۳۸۰۱

 

درج دیدگاه

آخرین اخبار