• کدخبر: 74845
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۴۲ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۵/۳۰
قائم‌مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) خبر داد

هدف‌گذاری ایجاد ۱۷۰ هزار فرصت شغلی پایدار در کشور

قائم‌مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: امسال در نظر داریم با توجه به شرایط اقتصادی، ۱۷۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کنیم، نتیجه تجربه موفق ۴ ساله کمیته امداد این شده است که دولت نیز تمرکز خود را بر توسعه و حمایت از مشاغل خرد و خانگی قرار داده است.

به گزارش اصفهان بیدار، سید امیر منصور برقعی قائم‌مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور، در جشن خودکفایی ۳۴۸۳ خانوار تحت پوشش کمیته امداد استان اصفهان، اظهار داشت: کلیدواژه جشن و برنامه امروز، صرف فعل خواستن است، امروز ما اثبات کردیم که می‌توانیم، امروز صلابت خود را در عرصه اجتماعی و اقتصادی اثبات کردیم، صلابتی که امثال شهید حججی ها، الهام بخش ما بودند، این صلابت و اقتدار را باید اثبات کنیم.

وی بیان کرد: بر اساس آمار در سال گذشته کمیته امداد، هماهنگ‌کننده ۱۰۲ هزار فرصت شغلی در کشور بوده و آنچه باعث این موفقیت شده حمایت‌های مسؤولین کشوری و مسؤولان سیاسی سطح استان‌ها بوده است.

قائم‌مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور با اشاره به حمایت‌های مجلس شورای اسلامی در مصوبات حمایتی از طرح‌های کمیته امداد، تصریح کرد: دولت نیز به همه تعهدات خود پایبند بوده است، اعطای وام‌های کوچک‌تر به‌مراتب عملیات‌های سخت‌تر و بیشتری نسبت به اعطای وام‌های بزرگ‌تر دارد اما دوستان ما در کمیته امداد، این کار را انجام می‌دهند.

وی با اشاره به تسهیلات آسان وام‌های کمیته امداد، خاطرنشان کرد: بازپرداخت این وام‌ها ۱٫۸ درصد است و در هیچ کجای کشور چنین تسهیلاتی را نمی‌یابید، مددجویان کمیته امداد با دریافت یک وام کوچک، مشاغل پایداری را ایجاد می‌کنند که زمینه‌ساز اشتغال افراد دیگر نیز هست.

برقعی ادامه داد: نقش کمیته امداد صرفاً هماهنگی و فراهم کردن زمینه مشاوره شغلی و درعین‌حال حفظ نقش نظارتی بر روی مشاغل ایجادشده است، تلاش کرده‌ایم تا مکانیسم اعطای وام‌ها در عین سهل بودن، ضمانت برگشت نیز داشته باشد، ۸۴ درصد از اهداف وام‌های اعطاشده، محقق شده است، متوسط وام‌های اعطاشده، ۱۵ میلیون تومان بوده است که ۱۰۲ هزار فرصت شغلی در سال گذشته ایجاد کرده است.

وی بابیان همکاری خوب بانک‌ها در اعطای وام‌ها، خاطرنشان کرد: بانک‌ها به ۱۰۷ درصد تعهدات خود پایبند بوده‌اند و این میزان یک موفقیت بزرگ است، امسال در نظر داریم با توجه به شرایط اقتصادی، ۱۷۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کنیم، نتیجه تجربه موفق ۴ ساله کمیته امداد این شده است که دولت نیز تمرکز خود را بر توسعه و حمایت از مشاغل خرد و خانگی قرار داده است.

قائم‌مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور نزدیک‌ترین راه برای کنترل بیکاری را توسعه مشاغل خرد و خانگی دانست و بیان کرد: کمیته امداد از استعداد سنجی و ظرفیت سنجی خانوارهای تحت کمیته شروع می‌کند و آموزش‌ها و مهارت‌آموزی‌ها را بر اساس این استعداد سنجی و ظرفیت سنجی انجام می‌دهد و بر همین اساس، مشاغلی را توصیه می‌کند، اساس تفکر کمیته امداد امام خمینی(ره)،  این است که با نقش‌آفرینی مردم، مشکلات حل شود.

وی در پایان گفت: دست تشکیلاتی ما به سمت خیرین و مردم دراز است، خانواده امداد و افراد کم‌بضاعت کم‌خرج‌ترین افراد هستند، در عرصه اقتصاد نهایتاً با ۳۰ میلیون تومان بازده بسیار بالایی دارند، در عرصه‌های اجتماعی نیز امثال حججی‌ها هستند که با انتظارات حداقلی، بازده زیادی ایجاد می‌کنند.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

آخرین اخبار