• کدخبر: 74907
  • تاریخ انتشار خبر: ۵:۰۴ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۵/۳۱
حجت الاسلام دکتر احمد لقمانی:

فطرت انسان های جهان آماده دریافت مفاهیم صحیح/ اگر مدافعان حرم نبودند اسلامی باقی نمی ماند که ما مبلغ آن باشیم

حجت الاسلام لقمانی گفت: هدف داعش نابود کردن فرهنگ تشیع و سیره اهل بیت(ع) است و اگر مدافعان حرم نبودند اسلامی باقی نمی ماند که ما مبلغ آن باشیم، آنهایی که به ماهیت مدافعان حرم انتقاد می کنند باید این مسائل را بدانند و آگاه باشند که قطعا یکی از مقاصد داعش نابود کردن مشهد مقدس است که هم به اسلام و هم به ایران ضربه سنگینی وارد می کند.

حجت الاسلام دکتر احمد لقمانی بعد از ظهر امروز در جمع ائمه جماعات اصفهان به مناسبت شهادت امام جواد (ع) ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت این امام بزرگ، اظهار کرد: یکی از مهم ترین مسائلی که فعالان فرهنگی و روحانیون باید به آن توجه داشته باشند شناخت مخاطب است.

وی در بیان ویژگی های مخاطب گفت: فطرت، احساس و خرد از ویژه های مخاطب فعالان فرهنگی است و هیچکدام از گروه های اجتماعی مانند فعالان فرهنگی چنین مخاطبانی با این ویژگی ها ندارند.

حجت الاسلامی لقمانی گفت: توجه به این مسئله بسیار حائز اهمیت است که هرکس در هر شغلی و در هر قشری که باشد این ویژگی ها را دارد.

انقلاب اسلامی نیز از همین محافل ساده و کم جمعیت شروع شد اما مخاطب شناسی و جذب درست فعالان، از کوچکترین تا حضرت امام خمینی (ره) این ثمره عظیم را به دنبال داشت.

فطرت ها آماده دریافت مفاهیم، حتی در قلب کاخ سفید

وی با اشاره به درخواست دختر رئیس جمهور اسبق آمریکا برای دریافت تفسیر قرآن به زبان انگلیسی گفت: باور این مسئله برای خیلی ها مشکل است اما باید به آن توجه داشت چراکه نشان دهنده آماده بودن فطرت همه انسان ها برای دریافت مفاهیم درست است.

لقمانی در ادامه گفت: من معتقدم اگر معارف اهل بیت به درون کاخ سفید راه پیدا کند بدون شک در دهه اول محرم کاخ سفید نیز سیاه پوش می شود.

این استاد حوزه با اشاره به فیلم محمد رسول الله (ص) گفت: در این فیلم نقش حمزه را آنتی کوئین که یکی از بازیگران هالیوودی بوده اجرا می کرد.

وی اذعان کرد: کارگردان این فیلم می گوید ما در بیابان های لیبی صحنه ای برای فیلم برداری داشتیم و آخرین ساکنس را آنتنی کوئین بازی کرد و در سوئیت استراحت می کرد تا مقدمات پرواز وی به آمریکا فراهم شود.

لقمانی گفت: آنتنی کوئین مدتی بعد گفته بود که آن روز پس از استراحت در سوئیت می خواستم آماده شود و “حمزه” را رها کنم اما گویی حمزه مرا رها نمی کند و با خود گفتم احتمالا باید در آمریکا نیز مدافع حضرت محمد (ص) باشم.

دکتر لقمانی گفت: شش ماه پس از این فیلم آنتنی کوئین مسلمان شد و این یعنی:

“خلقان همه به فطرت توحید زاده اند * این شرک عارضی شمر و عارضی زوال”

دشمن در کمین است

لقمانی در خصوص فعالیت دشمنان گفت: رهبر معظم انقلاب چهار پسر دارند و اگر دشمنان یک نقطه خاکستری در زندگی ایشان پیدا می کردند قطعا این نقطه خاکستری را بسیار بزرگ و سیاه می کرد در حالی که خود دشمن نیز اعتراف می کند که هر چه در زندگی آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب جستجو می کنند تمامش پاکی و طراوت است.

وی گفت: من معتقدم یک دعای مستجاب پشت سر روحانیت و دیگر فعالان فرهنگی است که افتخار چنین خدمتی را داریم.

دکتر لقمانی با تاکید بر تحقیق پیش از سخنرانی ها گفت: هر حقی همراه با تکلیف است؛ از خطبه های امام جمعه کرج کتابی تحت عنوان سیره پیشوایان نوشته شده.

این استاد حوزه با ذکر نام و یاد شهید حججی گفت: هدف داعش نابود کردن فرهنگ تشیع و سیره اهل بیت(ع) است و اگر مدافعان حرم نبودند اسلامی باقی نمی ماند که ما مبلغ آن باشیم.

وی در پایان گفت: آنهایی که به ماهیت مدافعان حرم انتقاد می کنند باید این مسائل را بدانند و آگاه باشند که قطعا یکی از مقاصد داعش نابود کردن مشهد مقدس است که هم به اسلام و هم به ایران ضربه سنگینی وارد می کند.

انتهای پیام/۵۳۸۰۰

درج دیدگاه

آخرین اخبار