• کدخبر: 74919
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۱۰ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۶/۲
مدیر خانه انقلاب اسلامی و ولایت:

شهادت شهید حججی رنگ و بوی جامعه را تغییر داد/ تجلی روحیه مقاومت در هنرمندان با حضور در شب شعر مقاومت

شهید محسن حججی امروزه در جامعه ما قطعا به عنوان شهید شاخصی از شهدای مدافع حرم شناخته می شود که شهادت ایشان رنگ بوی جامعه را تغییر داد به طوری که امروز حضور باشکوه مردم و اهالی شعر و ادب در محفل شعر مقاومت ثابت کرد که مردم و هنرمندان همیشه در مسئله جهاد و مقاومت در میدان هستند.

به گزارش اصفهان بیدار، ابراهیم عمرانی با توجه به برگزاری محفل شعر مقاومت با محوریت شهید حججی در گفتگو با خبرنگار اصفهان بیدار اظهار کرد: قطعا یکی از ارزش های انقلاب اسلامی، مقاومت و استکبار ستیزی است.

مدیر خانه انقلاب اسلام و ولایت با اشاره به رهنمود های رهبر معظم انقلاب گفت: ایشان فرمودند جوانان و فعالان حوزه فرهنگ و جبهه فرهنگی آتش به اختیار هستند و قطعا یکی از شاخه های جبهه فرهنگی، هنر است.

هنر، زبانی اثرگذار

وی تصریح کرد: با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب و نظر کارشناسان بهتر است مفاهیم انقلاب در قالب هنر به مخاطب ارائه شود.

این فعال فرهنگی تصریح کرد: اگر می خواهیم در حوزه انقلاب اسلامی، ارزش ها یا مفهومی را برای مخاطب بیان کنیم قطعا زبان هنر یک زبان بسیار اثر گذار است.

عمرانی با تاکید بر اثرگذاری زبان هنر گفت: به همین منظور این شب شعر در خانه انقلاب اسلامی اصفهان برنامه ریزی شد تا محفلی برای اهالی شعر و ادب با موضوع مقاومت باشد و بدون شک امروزه شهید حججی در جامعه ما به عنوان نماد مقاومت شناخته می شود.

مدیر خانه انقلاب اسلامی و ولایت اصفهان گفت: امسال این شب شعر خانه انقلاب اسلامی را با عنوان “شب شعر مقامت” با محوریت شهدای مدافع حرم و به طور خاص شهید حججی برگزار کردیم که حق بزرگی به گردن تمام ما دارند.

عمرانی ضمن احترام به مقام شامخ شهدا بخصوص شهدای مدافع حرم گفت: شهید محسن حججی امروزه قطعا به عنوان شهید شاخصی از شهدای مدافع حرم در جامعه ما شناخته می شود که شهادت ایشان رنگ بوی جامعه را تغییر داد.

اهالی شعر و ادب همیشه در میدان

مدیر خانه انقلاب اسلامی و ولایت اصفهان با اشاره به روحیه مقاومت در اهالی شعر و ادب گفت: امروز با حضور باشکوه مردم اصفهان بخصوص اهالی شعر و ادب در این محفل، ثابت شد که مردم و هنرمندان همیشه در مسئله جهاد و مقاومت در میدان هستند و این حضور عظیم هنرمندان در این شب شعر حمایتی از استکبار ستیزی بود.

این فعال فرهنگی با اشاره به خانواده شهید حججی گفت: ما امروز شهید حججی را به عنوان نماد مقاومت می بینیم و علاوه بر خود شهید، خانواده ایشان و بخصوص همسر این شهید بزرگ نیز کاملا نشان دادند که مقاومت به نوعی دیگر در ایشان تجلی خیلی بیشتری دارد.

به گفته عمرانی ایستادگی همسر این شهید عزیز نوعی مقاومت در برابر استکبار بوده و پیام روشنی برای داعش دارد.

عمرانی در پایان گفت: در این شب شعر که تجلی روحیه مقاومت در هنرمندان و همدردی آنها با خانواده شهید حججی بود افتخار داشتیم که در خدمت خانواده این شهید بزرگ در جمع شاعران و هنرمندان باشیم و از صحبت های ایشان درباره شهید حججی استفاده کنیم.

انتهای پیام/ ۵۳۸۰۰

درج دیدگاه

آخرین اخبار