• کدخبر: 74965
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۰۵ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۵
رییس سازمان بسیج اصناف و بازاریان کشور:

اصناف سنگر داران جنگ اقتصادی / حمایت از اصناف حمایت از انقلاب است

حسن پور گفت: اکنون جبهه اصلی ما جنگ اقتصادی است و هر واحد صنفی سنگری به نام اقتصاد و فرهنگ دارد و همانطور که جنگ ۸ ساله را پیروز شدیم امروز هم باید با دست به دست هم دادن حربه اقتصادی دشمن را رفع کنیم.

به گزارش خبرنگار اصفهان بیدار، دکتر غلامرضا حسن پور شب گذشته در یادواره شهدای بسیج اصناف که به همت ناحیه مقاومت بسیج امام رضا (ع) برگزار شده بود اظهار کرد: روز بسیج اصناف در چهارم شهریور ماه به خاطر شهادت شهید عراقی نامگذاری شده است و این شهید عزیز کارگری می کرد و شرایط کاری سختی داشت و خداوند ظرفیتی به ایشان داد که در جریان انقلاب نقش اساسی ایفا کرد.

حسن پور افزود: در سفری که امام (ره) به پاریس داشتند ایشان پس از ۱۳ سال زندان کشیدن به محضر امام رفت و به عنوان مدیر اجرایی نقش ایفا کرد.

وی با بیان اینکه این شهید موتور محرکه انقلاب بود گفت: پس از پیروزی انقلاب، امام فرمان دادند که در موسسه فرهنگی کیهان برود و آنجا را سامان بدهد که این شهید از آن پس چهره ای فرهنگی به خود گرفت.

رییس سازمان بسیج اصناف و بازاریان کشور اضافه کرد: امام فرمودند شهادت این شهید برای من سنگین بود و شهید عراقی یک نفر نه بلکه ۲۰ نفر بود.

حسن پور اضافه کرد: جرم این شهید حزب الهی بودنش بود و باید اذعان کرد که اصناف نقش عمده ای در انقلاب داشتند.

وی بیان کرد: در حال حاضر ۱۱ هزار شهید اصناف و بازار شناخته شده که اطلاعاتشان در نرم افزاری تهیه شده است.

رییس سازمان بسیج اصناف و بازاریان کشور بیان کرد: بسیاری از بازاریان ما در دوران جنگ کار خود را رها می کنند و به میدان جنگ می روند و در حال حاضر هم اصناف و بازاریان در میدان نبرد با دشمنان قرار دارند.

حسن پور با اشاره به تعطیلی چند ماهه بازار اصفهان گفت: اکنون جبهه اصلی ما جنگ اقتصادی است و هر واحد صنفی سنگری به نام اقتصاد و فرهنگ دارد و همانطور که جنگ ۸ ساله را پیروز شدیم امروز هم باید با دست به دست هم دادن حربه اقتصادی دشمن را رفع کنیم.

وی با بیان اینکه دشمن متوجه شده نقطه ضعف ما کجاست گفت: دشمن با دست گذاشتن روی نقطه اقتصادی قصد دارد به ایران ضربه وارد کند.

رییس سازمان بسیج اصناف و بازاریان کشور با بیان اینکه ما از دولت درخواست همکاری داریم بیان کرد: ما از مشکلات دولت باخبریم اما انتظار همکاری هم داریم.

وی خطاب به اعضای بسیج اصناف گفت: شما اصناف در بازار داخلی و صادرات فرمانده هستید و ما هم سربازی شما را می کنیم.

حسن پور اذعان کرد: تمامی نیروهای بسیج و سپاه و… در خدمت اصناف هستند و وزرای اقتصادی باید ببینند آیا ما با فعالیت های اقتصادی در مسیر اقتصاد مقاومتی حرکت می کنیم؟

وی تصریح کرد: امام (ره) بازار را بازوان انقلاب می دانستند؛ حمایت از اصناف حمایت از انقلاب است.

رییس سازمان بسیج اصناف و بازاریان کشور با اشاره به راه اندازی مرکز تجاری ترکیه ای در مرکز تهران گفت: این با کدام یک از سیاست های اقتصاد مقاومتی سازگار است؟

حسن پور با اشاره به شهادت شهید حججی گفت: با شهادت محسن حججی باز هم پرچم اصفهان برافراشته شد و ایشان هم به نوعی از اصناف به حساب می آیند.

وی با اشاره به اینکه هیچ چیز در عالم اتفاقی نیست گفت: این شهید زحمت کشیده بود، در اردوهای جهادی شرکت کرده بود، تقوا پیشه کرده بود، برای همین هم به درجه والای شهادت نائل آمد.

رییس سازمان بسیج اصناف و بازاریان کشور با اشاره شهادت این شهید گفت: در دوران جاهلیت هم به ایام حرام احترام می گذاشتند در حالی که داعش شرارت را به اوج خود رسانده است، اما بدانید دشمن هیچ غلطی نمی تواند بکند.

در ادامه این جلسه رییس اتاق اصناف اصفهان با اشاره به اینکه امنیت و آرامش خود را مدیون شهدا هستیم گفت: در این میان شهدای خانواده های اصناف از هیچ خدمتی فروگذار نکردند.

رسول جهانگیری با بیان اینکه در دوران تحریم ها نیز هیچ گاه اصناف از خدمتی فروگذار نکرده اند گفت: اصناف با عبور از مباحث سیاسی تنها به فکر رونق شهری بودند و همیشه نیز در این راه سربلند بودند.

وی تصریح کرد: اصناف هیچ گونه خواسته ای از دولت ندارند اما وقتی قرار است قانون ویژه ای دیده شود باید شرایط اصناف هم در نظر گرفته شود.

رییس اتاق اصناف اصفهان تصریح کرد: چنین جلساتی نمایشی نیست بلکه با این جلسات یادآوری می کنیم که ما به خون شهدا مدیون هستیم، این درحالی است که کشورهای مختلفی از نعمت امنیت بی بهره اند.

انتها پیام/ ۵۳۸۰۱

درج دیدگاه

آخرین اخبار