• کدخبر: 75059
  • تاریخ انتشار خبر: ۲:۰۶ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۶/۱۶
رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان:

دست الهی پشت و پناه دانشگاه آزاد است/ مطالبات فرهنگی امام جمعه اصفهان را کامل اجرا نکردیم

رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان گفت: معتقدم دست الهی پشت و پناه دانشگاه آزاد است و خداوند توفیق داد که در سی سال گذشته قطره‌ای از این دریای بی‌کران و عظیم دانشگاه آزاد اسلامی باشیم.

به گزارش اصفهان بیدار، سید محمد امیری پیش از ظهر امروز در مراسم تکریم و بازنشستگی خود با گرمیداشت مقام بزرگ امام خمینی و شهدای دفاع مقدس و با تبریک عید سعید غدیر خم اظهار کرد: تفاوت مردان بزرگ با بقیه در این است که مردان بزرگ کارهای بزرگی انجام می‌دهند که ماندگار خواهد بود و قرن‌ها مردم از آن استفاده خواهند کرد.

وی آیت‌الله رفسنجانی را نمونه یک مرد بزرگ دانست و ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی نیز موید این موضوع است که برگرفته از اندیشه‌های یک مرد بزرگ به نام آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بود و خدمات دانشگاه آزاد بر کسی پوشیده نیست و بیرون از مرزها بیش از خود ما بر ارزش و خدمات دانشگاه آزاد واقف هستند.

رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان با اشاره به میلیون‌ها نفر فارغ التحصیل و دانشجو دانشگاه آزاد اسلامی، عنوان کرد: فراهم کردن امکانات آموزشی در گوشه گوشه کشور، نه تنها در شهرهای بزرگ بلکه در شهرهای کوچک و حتی روستاها نیز دانشگاه آزاد حضور دارد و شاخه‌های این شجره طیبه در آسمان‌هاست و همه ما از میوه‌های این درخت متنفع شده‌ایم.

وی افزود: خداوند توفیق داد که در سی سال گذشته قطره‌ای از این دریای بی‌کران و عظیم دانشگاه آزاد اسلامی باشیم و در کنار همه همکاران در سطح کشور عمر خود را وقف دانشگاه آزاد کردیم، موهای خود را در دانشگاه آزاد سفید کنیم.

امیری با اشاره به آغاز به کارش در دانشگاه آزاد واحد نجف‌آباد در سال ۷۹ خاطرنشان کرد: به من تکلیف شد که در دانشگاه آزاد واحد نجف‌آباد خدمت کنم؛ دو هفته اول بسیار ناراحت بودم چرا که فکر می‌کردم بزرگ‌ترین اشتباه زندگی خود را کرده‌ام چراکه شرایط سیاسی آن دوران شرایط خاصی بود.

وی ادامه داد: چندی بعد از مادرم حضرت زهرا پیغامی دریافت کردم که به من فرمودند چرا نگران هستی در حالی که ما پشتیبان تو هستیم و من معتقدم دست الهی پشت و پناه دانشگاه آزاد است؛ دانشگاه آزاد اسلامی نجف‌آباد با ۱ میلیون متر مربع مساحت و کلیه امکانات جامع موفقیت‌های خوبی را کسب کرد و هاشمی رفسنجانی دانشگاه نجف‌آباد را به عنوان واحد مستقل نام‌گذاری کرد.

رئیس سابق دانشگاه آزاد ادامه داد: من نیز به وی قول دادم که دانشگاه آزاد نجف‌آباد را دانشگاه شریف دوم خواهم کرد؛ بعضی می‌گفتند مگر می‌شود در بیابان‌ها دانشگاه ساخت اما دیدیم که این اتفاق افتاد تا اینکه مرداد سال گذشته تکلیف شد که در جمع همکاران واحد خوراسگان قرار بگیرم.

وی مهمترین دغدغه خود در جایگاه ریاست دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان را کاهش دغدغه و استرس در بین کارکنان و اعضا هیأت علمی دانشگاه آزاد عنوان کرد و تصریح کرد: تا حدودی این کار انجام شد و تا زمانی که کارمندان و اعضا هیأت علمی امنیت شغلی داشته باشند، بازدهی کار بیشتری نیز خواهند داشت.

امیری دومین هدف خود را انظباط مالی و مدیریت هزینه ها دانست و گفت: کاهش دانشجو یک امر عادی بود و در همه جا از جمله دانشگاه آزاد اتفاق افتاده بود، می دانیم مادر بعضی دانشجوها در خانه مردم کار می کنند تا هزینه تحصیل فرزندان خود را فراهم کنند، بنابراین مدیریت هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها یک امر ضروری و لازم است.
وی در ادامه خبر داد: گواهی می دهم در طول ۱۳ ماه گذشته، هیچ تخلف مالی صورت نگرفته است و لازم است این روند ادامه یابد، در بودجه سال ۹۶ افزایش درآمد دانشگاه نسبت به سال ۹۵ چیزی حدود ۷ درصد است، ۸۵ درصد هزینه های ما را حقوق و مزایا تشکیل می دهد،.

رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان یادآور شد: هزینه تبدیل وضعیت‌ها و … بیش‌تر از ۱۵ درصد بوده است در حالی که ثبت‌نام در مقطع ارشد و دکترا دانشگاه آزاد به ۱۵ درصد هم نرسیده است؛ در اصفهان بالغ بر ۲ هزار نفر عضو هیأت علمی تمام وقت داریم و به همین تعداد هم کارمند داریم که چشم‌شان به مسؤولان است که زندگی‌شان مشکلی پیدا نکند.

وی در تشرریح اولویت سوم خود گفت: اولویت سوم ما در استان کیفیت‌محوری بوده است و برنامه استراتژیک ۲۰ ساله برای دانشگاه آزاد واحد اصفهان تنظیم شده است که بهترین استفاده از منابع دانشگاه را داشته باشیم؛ ما موفق نشدیم مطالبات آیت‌الله طباطبایی‌نژاد به خصوص مطالبات فرهنگی ایشان را به طور کامل اجرا کنیم.

امیری در پایان بیان کرد: پذیرفتن مسؤولیت در دانشگاه آزاد یک ایثار است و عزت نفس کارمندان و اعضا هیأت علمی دانشگاه آزاد باید حفظ شود و افزایش یابد؛ در همین راستا اسباب مرخصی و مزایای کارکنان را با توجه به محدودیت‌ها در منابع مالی فراهم کردیم.

انتهای پیام/فارس/۵۳۸۰۳

درج دیدگاه

آخرین اخبار