• کدخبر: 75096
  • تاریخ انتشار خبر: ۷:۱۹ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
کارشناس و نویسنده مسائل تربیتی و خانواده مطرح کرد؛

لزوم توجه به عظمت و محبت به امیرالمومنین(ع)/ مرد در خانواده ولایت دارد

حجت الاسلام بیرانوند، ازدیاد محبت و عظمت را راه نهادینه شدن ولایت در قلب مردم عنوان و تاکید کرد: ورود محبت مولا به قلب ما زمینه سازی های زیادی دارد که یکی از آنها این است که فضایل مولا را بسیار بازگو کنیم چراکه این کار در قلب ما تولید محبت می کند.

به گزارش خبرنگار اصفهان بیدار حجت الاسلام محمد بیرانوند شب گذشته در جشن عید غدیر در میدان جمهوری اسلامی اصفهان گفت: در این شام غدیر برای ثبات ولایت در خانواده هایمان باید زمینه سازی هایی انجام بدهیم.

این کارشناس و نویسنده مسائل تربیتی گفت: هرکسی دوست دارد ولایت امیر المومنین (ع) در قلب و نسل او نهادینه شود ابتدا باید بر ازدیاد محبت امیر المومنین (ع) در قلبش کار کند.

حجت الاسلام بیرانوند گفت: ورود محبت مولا به قلب ما زمینه سازی های زیادی دارد که یکی از آنها این است که فضایل مولا را بسیار بازگو کنیم چراکه این کار در قلب ما تولید محبت می کند.

وی با بیان اینکه ذکر فضیلت امیر مومنین (ع) عبادت است، گفت: من شمردم که مداح بزرگواری که پیش از صحبت های من مولودی خوانی کرد، عناوین حدود ۱۷۰ فضیلت امیر المومنین (ع) بیان کرد و گفت فرصت بیان خیلی از آنها نیز در این وقت کم فراهم نشد.

بیرانوند گفت: در این عصری که خطر وهابیت تردید، تزلزل، شک و سست کردن پایه های عقیدتی و ولایتی بچه های ما در خطر است من فضایل قرآنی حضرت را با تاکید بیشتری عنوان می کنم.

وی ادامه داد: در اهل سنت شخصی به نام حاکم حسکانی که صاحب تفسیر شواهد تنزیل است که در کتاب تفسیر خود به آیاتی درباره فضیلت امیر مومنین (ع) پرداخته است اما ما چند فضیلت از این حضرت می دانیم که بتوانیم برای بچه هایمان بازگو کنیم؟ این مسئله بسیار مهمی است.

این کارشناس و نویسنده مسائل تربیتی گفت: سوره ای را که قاری قرآن در ابتدای همین برنامه قرائت کردند، «عَمَّ یَتَسَاءَلُونَ عَنِ النَّبَإِ الْعَظِیمِ» می گوید روز قیامت که می شود از چه می پرسند؟ از خبری که در آن اختلاف دارند و آن ولایت علی (ع) است.

وی تصریح کرد: سوره انسان و سوره عادیات نیز از فضیلت امیر المومنین (ع) آیه دارند.

مرد در خانواده ولایت دارد

این کارشناس خانواده در ادامه تصریح کرد: در اعتقادات مسلمانان، شوهر ولی همسرش است و با توجه به اینکه ولی باید محبوب باشد، از خانم ها باید نزد فرزندانشان از همسرشان تعریف و تمجید کنید.

این کارشناس مسائل تربیتی تاکید کرد: پدری که به هر دلیلی محبوبیت خود را از دست بدهد، ولایتش تضعیف می شود.

وی تصریح کرد: یکی از ویژگی های خانم هایی که اهل ایمان هستند این است که از همسران خود فضیلت گویی می کنند.

بیرانوند ادامه داد: یکی از ویژه های خانواده های متزلزل نیز این است که در آن خانواده مرد در جایگاه شکوه و عزت نباشد.

حجت الاسلام بیرانوند گفت:خانواده ای سالم است که ستون مرکزی آن ولایت ابهت و عظمت مرد است.

وی با اشاره به صحبت های قبلی خود تاکید کرد: نباید محبوبیت را فراموش کرد و باید آن را به عنوان اولین نکته در ذهن داشت؛ مسئله مهم پس از محبت، عظمت ولی است.

«ولی» باید با عظمت باشد

این کارشناس و نویسنده مسائل تربیتی و فرهنگی گفت: زیارت عاشورا به عنوان یک درسنامه بزرگ تربیتی نکته ای را به ما بازگو می کند؛ در این زیارت نامه آمده است که خدا لعنت کند کسانی را که اول شان و مقام و مرتبه را گرفتند و بعد توانستند مرا بکُشند.

به گفته بیرانوند، یکی از کار های مهندسی فرهنگ غربی برای دور کردن مردم از اهل بیت (ع)، این است که با مقدسات شوخی می کنند تا شاید بتوانند از عظمت آن بکاهند.

یکی از کارهایی که عظمت ولی را در زندگی جلوه می دهد این است که فرزندان خود را با نام های ولایی نامگذاری کنیم؛ خانه ای که نام فاطمه، علی، محمد و… در آن نباشد باید درباره برکت آن خانه شک کرد.

راه نجات از تقابل دروغین قرآن و حضرت علی(ع) !

وی با تاکید بر اینکه در ایام عید غدیر داستان حضرت موسی (ع) هارون را بخوانید گفت: موسی (ع) وقتی به جمع مردم بازگشت و دید یاران دیگر کنار هارون نیستند، لوح های مقدس و قرآن زمان خودش که در دستش بود را به زمین زد.

وی در ادامه گفت: حضرت موسی (ع) آن زمان می خواست مردم بفهمند که اگر زمانی تقابل بین قرآن صامت و قرآن ناطق دیدند، کسی نگوید نمی دانم با قرآن بجنگم یا با علی (ع) بجنگم.

این کارشناس و نویسنده مسائل تربیتی گفت: یکی از روش های حفظ عظمت ولی و اهل بیت (ع) ، کار کردن برای ایشان است؛ اگر می خواهید بچه های شما ولایی بزرگ شوند آن ها را برای اربعین با پای پیاده به کربلا بفرستید و بگذارید و در هیئت ها برای اهل بیت (ع) کار کنند.

انتهای پیام/۵۳۸۰۰

درج دیدگاه

آخرین اخبار