• کدخبر: 75140
  • تاریخ انتشار خبر: ۱:۰۹ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۲۰
اخبار انتظامی اصفهان

اتوبوس مسافربری با یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال کالای قاچاق توقیف شد

توقیف اتوبوس مسافربری با یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال کالای قاچاق، جاساز ۳۰ کیلو تریاک در مخزن سی ان جی و عدم توجه به جلو مرگ موتورسوار را رقم زد؛ از جمله اخبار انتظامی اصفهان بوده است.

به گزارش اصفهان بیدار، به نقل از پایگاه خبری پلیس، غلامرضا افشاری با اشاره به توقیف اتوبوس مسافربری حامل کالای قاچاق اظهار داشت: مأموران پلیس آگاهی شهرستان لنجان حین اجرای طرح ایست و کنترل خودروهای عبوری از محور زرین‌ شهر به یک دستگاه اتوبوس مسافربری مشکوک شده و آن را متوقف کردند.

وی افزود: این خودرو که از جنوب کشور به مقصد تهران در حرکت بود حامل مقدار ۱۴۰ کیلوگرم مغز بادام، یک دستگاه کولر گازی، دو هزار و ۴۰۰ عدد برچسب صفحه نمایش گوشی تلفن همراه، ۶ دستگاه مانیتور کامپیوتر، ۱۴ عدد پایه مانیتور، چهار دستگاه کیس کامپیوتر، ۲۱ جفت کفش، پنج کیلو پودر شربت خوارکی، هشت کیلو چای، ۲۳۰ ثوب پوشاک، سه دستگاه گوشی موبایل، سه دستگاه لپ تاپ و ۱۷۰ قلم تجهیزات پزشکی خارجی کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان لنجان با اشاره به اینکه راننده خودرو مدارک مثبته گمرکی را ارائه نداد، بیان داشت: کالاهای کشف شده که توسط کارشناسان مربوطه یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال ارزش‌گذاری شده‌اند توقیف و به اداره گمرک تحویل داده شدند.

وی در ادامه ابراز داشت: در این رابطه راننده اتوبوس دستگیر و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد.

افشاری در پایان با اشاره به اینکه هر گونه فعالیت در زمینه کالای قاچاق زمینه رکود اقتصادی و افزایش بیکاری را فراهم می‌کند، خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی با قاچاقچیان کالا و بر هم زنندگان نظم اقتصادی جامعه برخورد قاطع و قانونی می‌کند و اجازه فعالیت به آنان نخواهد داد.

*جاساز ۳۰ کیلو تریاک در مخزن سی ان جی

جهانگیر کریمی نیز از کشف مقدار ۳۰ کیلوگرم تریاک که در مخزن سی ان جی یک دستگاه سواری پراید جاساز شده بود، خبر داد و گفت : مأموران یگان تکاوری پلیس اصفهان حین کنترل خودروهای عبوری از محور «حنا» در شهرستان سمیرم به یک دستگاه سواری پراید مشکوک شده و آن را متوقف کردند.

وی بیان داشت: در بازرسی از این خودرو مقدار ۳۰ کیلوگرم تریاک که در مخزن سی ان جی خودرو جاساز شده بود، کشف شد.

معاون اجتماعی پلیس استان اصفهان ادامه داد: در این رابطه یک آقا و یک خانم دستگیر و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شدند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی با سوداگران مرگ و قاچاقچیان مواد افیونی برخورد قاطع و قانونی می‌کند و اجازه جولان و سرکشی به آنان نخواهد داد.

*عدم توجه به جلو مرگ موتورسوار را رقم زد

جواد درستکار نیز اذعان داشت: مأموران پلیس راه «سمیرم- شهرضا» از وقوع یک حادثه جاده‌ای در این محور مطلع و به محل اعزام شدند.

وی افزود: در این حادثه رانندگی یک موتورسیکلت با یک سواری پراید برخورد کرده بود که راکب موتورسوار در دم فوت و سرنشین آن به شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شد.

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس استان اصفهان بیان داشت: کارشناسان تصادفات جاده‌ای علت وقوع این حادثه رانندگی را عدم توجه به جلو توسط راننده موتورسیکلت اعلام کرده‌اند.

درستکار در پایان از رانندگان خواست: با سرعت مجاز و مطمئنه رانندگی کنید و از پرداختن به کارهایی که موجبات حواس‌پرتی و انحراف ذهن را فراهم می‌کند بپرهیزید و هنگام رانندگی توجه کامل به جلو و اطراف داشته باشید.

*کشف ۴ دستگاه وسیله نقلیه مسروقه در نجف‌آباد

محمد رضا خدادوست ابراز داشت: مأموران انتظامی شهرستان نجف‌آباد حین گشت‌زنی در این شهرستان به دو دستگاه موتورسیکلت و دو دستگاه سواری پارک شده در کنار خیابان مشکوک و آن‌ها را استعلام کردند.

وی افزود: در استعلام به عمل آمده مشخص شد هر چهار وسیله نقلیه مسروقه هستندند که آن‌ها را به مقر پلیس انتقال دادند.

فرمانده انتظامی شهرستان نجف‌‌آباد بیان داشت: وسایل نقلیه کشف شده پس از طی مراحل اداری و قانونی به مالکان بازگردانده می‌شوند.

فرمانده انتظامی شهرستان نجف آباد در پایان با اشاره به اینکه تعامل و همکاری مردم در راستای پیشگیری و کشف جرائم بسیار مؤثر است، گفت: شهروندان اقدامات پیشگیرانه از سرقت را مد نظر داشته و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک موضوع را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

انتهای پیام/فارس/۵۳۸۰۳

درج دیدگاه

آخرین اخبار