اصفهان بیدار

بی تفاوتی مجامع بین المللی در مقابل کشتار مسلمانان میانمار فاجعه بار تر از اصل حادثه

کدخبر: 75224
شهریور ۲۶, ۱۳۹۶ در ساعت ۱۱:۵۱ ق.ظ

به گزارش اصفهان بیدار، [1] کشتار مسلمانان و نسل کشی آنها، یکی از مهمترین راهبردهای رژیم صهیونیستی است که از زمان اشغال فلسطین و سرزمین‌های عربی هیچ گاه از نگاه تل آویو دور نمانده است.

نقشه های رژیم صهیونیستی تنها کشتار مسلمانان ساکن سرزمین های اشغالی را شامل نشده، بلکه مسلمانان دیگر نقاط جهان نیز هدف این کشتارها بوده اند، اما نه در قالب کشتارهای مستقیم مسلمانان در کشورهای دیگر، بلکه به صورت غیر مستقیم و از طریق تامین سلاح های مورد نیاز رژیم های سرکوبگر و گروه های شبه نظامی تندرو فعال در مناطق و کشورهای مسلمان نشین مانند منطقه «کشمیر» و کشور «میانمار» که این روزها شاهد عملیات نسل کشی اقلیت مسلمان «روهینگا» در این کشور است.

در این ارتباط روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» در گزارشی اذعان کرده که وزارت جنگ اسرائیل با وجود کشتار و قتل عامی که علیه مردم بی گناه در کشور میانمار صورت می گیرد، با این حال صادرات اسلحه به این کشور را متوقف نخواهد کرد.

این بار اما رژیم صهیونیستی به کمک کاهنان بودایی احساسات مردم را تحریک می کنند و دلیل توسعه نیافتن و عقب ماندگی اقتصادی کشور خود را ناشی از وجود ۴ درصدی مسلمانان در کشورشان عنوان می کنند.

رهبر اصلی بودایی ها که خانم «سوچی» نام دارد اخیرا جایزه صلح نوبل را هم دریافت کرده و باید پرسید که بابت کدام صلح این جایزه به او داده شده است؟

این فجایع به قدری در آور است که روح هر انسانی را متاثر می کند.

ناحیه مقاومت بسیج امام رضا (ع) شهرستان اصفهان هم با محکومیت رژیم صهیونیستی طی بیانیه ای خواستار رسیدگی به اوضاع مسلمانان شدند که متن این بیانیه را در ادامه می خوانید:

 

بسمه تعالی

حوادث دردناک و کشتار، سرکوب و کوچ اجباری ده ها هزار تن از مسلمانان روهینگیا، روح هر انسان آزاده ای را به شدت متاثر و متالم می سازد.

مشاهده فجایع هولناک کشتار روزانه و سازمان یافته زنان، مردان، کودکان، سالخوردگان بی پناه و بی دفاع نشان از یک فاجعه جدید و عظیم انسانی در عصر حاضر دارد.

از آن فاجعه بارتر، سکوت مدعیان حقوق بشر و برخی دولت ها و سازمان های بین المللی است که با بی تفاوتی نظاره گر این وقایع هولناک، نقض حقوق بشر و نسل کشی مسلمانان در میانمار می باشند.

ما پاسداران و بسیجیان ناحیه امام رضا (ع) کشتار و اخراج مسلمانان مظلوم میانمار را محکوم می کنیم و جامعه جهانی را در قبال حوادث اخیر مسئول می دانیم.

حمایت از اقلیت های مسلمان این کشور را اقدامی ضروری می دانیم و موکدا خواستار ورود هییت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع و ارسال کمک های انسان دوستانه و رسیدگی فوری به وضعیت موجود می باشیم.

بر اساس منشور سازمان ملل متحد و قطعنامه های بین المللی ضرورت دارد از رفتارهای دوگانه در موضوع حقوق بشر اجتناب شود و همه دولتها و سازمان های بین المللی و منطقه ای در ایجاد امنیت و آرامش در منطقه و حمایت از مردم مسلمان روهیگینا اقدام نمایند./

انتهای پیام/ ۵۳۸۰۱


[1] اصفهان بیدار،: http://esfahanebidar.ir/