• کدخبر: 75263
  • تاریخ انتشار خبر: ۵:۳۸ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۰۶/۲۵
 رییس مجمع فعالان اقتصادی استان اصفهان:

ریشه رکود در نا هماهنگی بخش های مختلف اقتصادی/ مسائل سیاسی نباید به اقتصاد ورود پیدا کنند

سیف الهی گفت: اگر بخواهیم شاهد اقتصادی شکوفا و پویا در کشور باشیم در درجه اول باید امنیت سرمایه گذاری فراهم شود همچنین مسائل سیاسی از اقتصاد دور بمانند چراکه مباحث سیاسی به تنش های اقتصادی می افزاید.

عبدالحسین سیف الهی، در گفتگو با خبرنگار اصفهان بیدار با اشاره به مشکل اصلی رکود حاکم بر جامعه اظهار کرد: ریشه تمامی این معضلات ناشی از ناهماهنگی در بخش های مختلف اقتصادی است.

رییس مجمع فعالان اقتصادی استان اصفهان افزود: با وجودی که نباید مباحث سیاسی در زمینه مسائل اقتصادی وارد شود اما در این زمینه حرف های سیاسی با ثبات و در جهت یکسانی هم زده نمی شود و تفرقه و تشتت آرا در افکار سیاسی باعث شده اقتصاد متزلزل شود، این درحالی است که اساس اقتصاد بر امنیت کامل استوار است.

وی بیان کرد: اگر امنیت کامل نباشد هیچ کس حاضر به سرمایه گذاری نیست و همین موضوع یکی از دلایل نبود توسعه کارآفرینی هم هست.

سیف الهی با اشاره به مشکلات فعالان اقتصادی گفت: مسائل مالیاتی، بیمه ای و تشتت آرا در افکار و عملکرد ها و قوانین از جمله این مشکلات است.

وی با اشاره به تاکید مسئولان به توسعه کسب و کارهای جدید تصریح کرد: این توصیه های مکرر در حالی انجام می شود که اگر فعالیتی را آغاز کنید، آنچنان از شما مالیات اخذ می کنند که عرصه برایتان تنگ می شود، برای همین اکثر سرمایه ها به سوی بانک ها روانه می شود.

رییس مجمع فعالان اقتصادی استان اصفهان گفت: اگر بخواهیم شاهد اقتصادی شکوفا و پویا در کشور باشیم در درجه اول باید امنیت سرمایه گذاری فراهم شود.

سیف الهی اضافه کرد: این مهم، هم در سطح کشور و هم در سطح بین الملل باید فراهم شود.

وی اظهار کرد: با وجود برجام مسائل اقتصادی ما روند بهتری را در پیش گرفته است اما تنش زایی های امریکا و افراد داخلی چه خواسته و ناخواسته مانع سرمایه گذاری افراد خارجی در کشور و این روند روز به روز مانع توسعه کشور می شود.

رییس مجمع فعالان اقتصادی استان اصفهان اذعان کرد: البته ما سرمایه گذارانی در داخل داریم که باید آن ها را حفظ کرد تا مشابه جریان فرار مغز ها، فرار سرمایه ها را شاهد نباشیم.

وی در ادامه تاکید کرد: سرمایه کشور به دو دسته انسانی و مادی تقسیم می شود و باید دلیل فرار سرمایه های انسانی مشخص شود.

سیف الهی تصریح کرد: این فرارها نشان دهنده نبود امنیت لازم برای سرمایه گذاری است.

وی افزود: البته بسیاری از مشکلات اقتصادی ناشی از مباحث سیاسی است و این مسئله به تنش های اقتصادی می افزاید.

رییس مجمع فعالان اقتصادی استان اصفهان اضافه کرد: باید بسترهای لازم برای حضور سرمایه گذار فراهم شود در غیر این صورت تلاش ها بی نتیجه می ماند.

سیف الهی در اولین جلسه مجمع فعالان اقتصادی در تیر ماه ۱۳۹۵ با تاکید بر این که این مجمع کاملا مردم نهاد است و وابسته به هیچ حزب و گروهی نیست، گفته بود: مجمع فعالان اقتصادی استان اصفهان در حقیقت یک NGO است که بنا دارد به طور مصمم در جهت رفع سریع مشکلات همه بخش های اقتصادی استان اعم از کشاورزی، مسکن، صنعت، معدن و …. گام بردارد.

انتهای پیام/ ۵۳۸۰۱

درج دیدگاه

آخرین اخبار