وی با بیان اینکه احساس امنیت از خود امنیت بالاتر است افزود: در بحث امنیت روانی، حضور فعال و مطالبه گری پلیس می تواند امنیت و احساس امنیت را ایجاد کند چرا که حضور همیشگی پلیس در جامعه بازدارنده بوده و می تواند در کسانی که قصد نا امنی دارد ایجاد رعب و وحشت ایجاد کند.

این مسئول یکی از وظایف پلیس را ایجاد امنیت اجتماعی برشمرد و بیان کرد: اگر حضور به موقع و فعال پلیس باشد بسیاری از مسایل به نا امنی و خصومت شخصی تبدیل نمی شود و مردم یاد می گیرند که مسایل خود را از طریق قانون پیگیری کنند.

وی تصریح کرد: آنجایی که پلیس و دستگاه قضایی به صورت قدرتمند ورود پیدا کنند یقیناً این اطمینان به مردم داده می شود که قانون وجود دارد و حاکمیت از مجرمان حساب کشی می کند.

دادستان عمومی و انقلاب اصفهان، وظیفه دیگر پلیس را ایجاد امنیت اقتصادی عنوان کرد و گفت: انجام معاملات به عنوان یکی از کارهای اقتصادی نیازمند امنیت است چرا که وقتی سرمایه گذار احساس کند مالش در خطر است از سرمایه گذاری منصرف می شود و از طرفی اگر مردم احساس کنند آن مالی که خریداری می کنند تقلبی و غیر واقعی است به تولید کشور بی اعتماد می شوند.

رحیمی بعد دیگر امنیت را امنیت سیاسی عنوان کرد و گفت: بسیاری از موارد استقرار حاکمیت به نوع فعالیت و قدرتمند بودن پلیس گره خورده است و اگر پلیس در برخورد با مجرمان و نا امن کنندگان خوب، سریع و قدرتمندانه وارد میدان شوند این موضوع به تثبیت و ارتقای حاکمیت نظام منجر خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب استان، فعال بودن، پویایی، به روز بودن و مطالبه گری، عمل به وظیفه، رعایت سلسله مراتب اداری و انتظامی، ایجاد اعتماد متقابل و توجه به امر پیشگیری را از جمله انتظارات دستگاه قضایی از نیروی انتظامی برشمرد.

رحیمی با بیان اینکه وقوع جرم امری اجتناب ناپذیر است به نقش بسزای پیشگیری از جرم در کاهش جرایم اشاره کرد و گفت: پلیس بایستی برای جرایمی که قطعاً می داند واقع می شود برنامه و طرح داشته باشد.

وی افزود: حضور یک واحد موتوری و خودرویی محسوس پلیس در یک محل بسیار می تواند موجب پیشگیری از جرم و افزایش احساس امنیت در بین مردم باشد.

دادستان اصفهان در پایان تقویت بخش ابلاغ از سوی نیروی انتظامی را خواستار شد و بابیان اینکه بدون ابلاغ صحیح هیچ دادرسی صورت نمی گیرد گفت: البته به زودی با الکترونیکی شدن بحث ابلاغ این وظیفه سنگین از دوش نیروهای انتظامی برداشته خواهد شد اما تا آن زمان از مجموعه نیروهای انتظامی استان می خواهم که به این موضوع عنایت وی‍ژه ای داشته باشند.

انتهای پیام/۵۳۸۰۳